Niezabezpieczona rura gazowa. To może skończyć się źle [AKTUALIZACJA]

, Wiadomości, 12.04.2018 12:25, PG/WB

Ruta stanowi poważne zagrożenie.

Niezabezpieczona rura gazowa. To może skończyć się źle [AKTUALIZACJA]

W jednym ze strumyków przy głównej ulicy w miejscowości Targanice-Nowa Wieś (gmina Andrychów), jedna z rur gazowych jest mocno wygięta a okoliczni mieszkańcy boją się, że w końcu pęknie lub się rozszczelni.

Na rurę cały czas napierają kamienie a w czasie deszczu, kiedy woda w strumyku się podnosi, pojawia się ich coraz więcej.

Źle zabezpieczone miejsce może w końcu doprowadzić do tragedii, a posesje odciąć od gazu.

Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali ten problem włodarzom gminy.

xxx
Otrzymaliśmy stanowisko magistratu w tej sprawie:

Referat Zarządzania Kryzysowego, Obrony Cywilnej, Spraw Obronnych i Wojskowych Urzędu Miejskiego w Andrychowie w dniu 06.04.2018 r. przyjął od mieszkańca Gminy Andrychów zgłoszenie o zagrożeniu, jakie stwarza rura gazowa przechodząca przez mały potok w Targanicach ul. Nowa Wieś.

Niezwłocznie (w tym samym dniu) przekazał drogą mailową do Polskiej Spółki Gazowniczej sp. z o.o. w Zabrzu informację o zagrożeniu wraz ze zdjęciem i mapką tego miejsca.

Po kilku godzinach mieszkaniec, który zgłaszał Referatowi zagrożenie, poinformował o przyjeździe na miejsce ekipy gazowniczej z Kęt.

Z uzyskanych informacji z Gazowni w Kętach wynika, iż po dokonaniu stosownych uzgodnień, w dniu dzisiejszym służby rozpoczęły prace mające na celu likwidację zagrożenia.
- czytamy w informacji przesłanej do mamNewsa.pl przez Agnieszkę Gierszewską, dyrektor biura burmistrza Andrychowa.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy