reklama

Niewydolny monitoring, a na nowy pieniędzy nie ma

Wiadomości, 13.06.2012 11:00, (red)
Na ulicach Andrychowa mnóstwo jest kamer, ale wiele z nich wymaga pilnej wymiany, bo już praktycznie do niczego się nie przydają. Władze tymczasem przyznają: kasy na modernizację monitoringu nie ma.
Niewydolny monitoring, a na nowy pieniędzy nie ma

Temat pojawił się podczas niedawnej sesji Rady Miejskiej przy okazji sprawy podpalacza, który kilka tygodni temu grasował w mieście. Teoretycznie miasto ma dobre narzędzie do wykrywania sprawców różnego typu przestępstw - monitoring, ale jak się okazuje to tylko teoria.


Miejski monitoring w Andrychowie, na który wydano kilka lat temu kilkaset tysięcy zł, już wymaga modernizacji. Przyznają to władze Andrychowa. Potrzeba kilkadziesiąt lub może nawet kilkaset tysięcy zł.


Burmistrz Tomasz Żak mówił na sesji wprost: - Zdaję sobie sprawę z tego, że ten monitoring, który jest w mieście jest niewydolny. Sprzęt jest już przestarzały, serwery wypadałoby wymienić. Wypadałoby również rozszerzyć punkty w mieście – przyznał.


Przyznał jednocześnie, że w kasie miasta nie ma na ten cel pieniędzy.  - Jeśli nie znajdziemy środków w budżecie, to jestem po rozmowach z firmą ubezpieczeniową, która ma fundusze prewencyjne. Być może uda się w tym kierunku załatwić sprawę – mówił Tomasz Żak.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

obserwator2012, 13.06.2012 20:49

Takim pisaniem sami strzelamy sobie gola, hulaj dusza smakosze nalewek i obywatele\"r\"

infocar, 13.06.2012 14:01

tomekx Wszyscy wiemy, że nie ma zmowy.

tomekx, 13.06.2012 13:35

jaka zmowa, nie ma zmowy. Często ceny na obu stracjach się różnią. W Andrychowie jest po prostu za mało stacji dlatego ceny są stosunkowo wysokie.

infocar, 13.06.2012 13:06

Proponuję 2 nowe lokalizacje kamer: - jedna ustawiona na słup z cenami paliw na BP - druga ustawiona na słup z cenami paliw na Orlenie. Ciekawe czy kamery byłyby w stanie uchwycić synchronizację?

tomkos, 13.06.2012 12:07

Komentarz usunięty przez autora.