Niebezpieczne skrzyżowanie zostanie przebudowane

, Wiadomości, 14.10.2017 09:45,
To już jest pewne.
Niebezpieczne skrzyżowanie zostanie przebudowane

W centrum Wieprza bardzo często dochodzi do wypadków. Jest to bardzo niebezpieczne miejsce.

Władze gminy Wieprz od dłuższego czasu próbują poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie. Sęk w tym, że jest to droga wojewódzka, a więc wszystkie uzgodnienia muszą być prowadzone z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Są szanse na zmiany. Na zlecenie Gminy Wieprz i Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie powstała już koncepcja przebudowy tego miejsca.

Wiadomo, że koncepcja zakłada budowę specjalnego rozjazdu, poszerzenie drogi, likwidację niektórych zjazdów. Teraz planowane jest ogłoszenie przetargu na wykonanie projektu przebudowy skrzyżowania, a następnie zlecone zostaną prace. Szacuje się, że przebudowa będzie kosztować ok. 1,6 mln zł.

Jak się dowiadujemy, w centrum Wieprza nie planuje się wykonania sygnalizacji świetlnej. Nie ma również szans, aby w tym miejscu na stałe zamontowany został fotoradar.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 14.10.2017 16:38

Najlepszym rozwiazaniem bedzie jednokierunkowa

szpp, 14.10.2017 15:10

rondo by problem rozwiązało