Nie wiadomo czy dojdzie do przebudowy skrzyżowania w centrum Wieprza

, Wiadomości, 23.05.2018 10:50, PG
Skrzyżowanie ul. Beskidzkiej z Centralną w centrum Wieprz to jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w tej gminie.
Nie wiadomo czy dojdzie do przebudowy skrzyżowania w centrum Wieprza

Od lat mieszkańcy apelują o przebudowę skrzyżowania w centrum Wieprza. W ubiegłym roku władze ogłosiły, że w końcu udało się dogadać z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie i znalazły się fundusze na ten cel.

Skrzyżowanie to miało zostać przebudowane w ramach realizowanego przez Zarząd Dróg Wojewódzkich Krakowie remontu drogi nr 781 Chrzanów – Wieprz. Niestety, jak już pisaliśmy niedawno ogłoszony przetarg na to zadanie w formie 'zaprojektuj i wybuduj' został unieważniony z powodu... więcej na ten temat tutaj: Problem z remontem drogi Andrychów – Zator

Jak powiedział nam przewodniczący Rady Gminy Wieprz Bartłomiej Westwalewicz koncepcja modernizacji tego skrzyżowania jest taka, że w miejscu tym ma zostać wykonany lewoskręt z tzw. wysepkami azyla dla przejść dla pieszych, co poprawi bezpieczeństwo i zwolni ruch w centrum.

Niestety parametry drogi wojewódzkiej nie pozwalają na to żeby zrobić, według kierowców, najbezpieczniejsze ze skrzyżowań czyli rondo. Jednak wyspa azylu i tak poprawiłaby obecny stan. Czy jednak dojdzie do remontu?

Będziemy informować na bieżąco.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy