reklama
reklama

Nie udało się w Andrychowie. Uda się w Wadowicach?

Wiadomości, 08.02.2019 16:00, PG
Chodzi o rondo turbinowe.
Nie udało się w Andrychowie. Uda się w Wadowicach?

Kika lat temu pojawiły się pomysły, aby rondo turbinowe wybudować w centrum Andrychowa, ale nic z tego nie wyszło.

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński ogłosił, że jeszcze w tym roku na Wenecji powstanie rondo turbinowe. Takie ustalenia podobno podjął burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński wraz z dyrekcją Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie.

Oprócz ronda mają być też chodniki od mostu na Skawie do supermarketu Majster. Włodarz zapewnia, że inwestycja rozpocznie się w najbliższym czasie, a już na pewno w tym roku. Za poprzedniego burmistrza Mateusza Klinowskiego w rejonie skrzyżowania w kierunku Kleczy wybudowano lewoskręt ale nie usprawniło to ruchu. Wydaje się, że rondo turbinowe to rzeczywiście najlepsze rozwiązanie.

Ciekawe są jednak zapewnienia burmistrza, gdyż o inwestycjach wykonywanych „w najbliższym czasie” bez podanego finansowania i ogłoszonego przetargu mieszkańcy słyszeli wiele razy. Żadne z nich nie doszły do skutku. Przypomnijmy, że kilka lat temu również włodarze Andrychowa chcieli wybudować rondo turbinowe w rejonie mostu na ul. Krakowskiej. Tak się jednak do tej pory nie stało.

W przyszłym roku na drodze krajowej nr 52 mają rozpocząć się dwie inwestycje czyli przebudowa mostu na Skawie i modernizacja wiaduktu w Kleczy.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jepetto, 08.02.2019 18:09

Cyt. "Kika lat temu pojawiły się pomysły", uściślając to nie pomysły tylko obietnica burmistrza Pana Tomasza Żaka który walczył po raz pierwszy o obecne stanowisko. A już co tam włodarze chcieli to już zupełnie inna historia. Andrychów potrzebuje obwodnicy !

Turboplazmotron, 08.02.2019 17:09

Zobaczę to uwierzę.