reklama

Nie tylko miś. W okolicy pojawiły się wilki

, Wiadomości, 06.11.2018 19:00, PG
Trzeba uważać w lasach gminy Andrychów.
Nie tylko miś. W okolicy pojawiły się wilki

Kilka razy pisaliśmy już o niedźwiedziu, który widywany jest w miejscowości Rzyki Jagódki, ale okazuje się że to nie jedyny drapieżnik w okolicy.

Nasi Czytelnicy i mieszkańcy relacjonują nam, że na terenie Sułkowic Środkowych pojawiły się wilki. I jak potwierdza nam Nadleśnictwo Andrychów, rzeczywiście jest taka możliwość.

- Miałem informację, że tropy gdzieś widziano, tym bardziej że i niedźwiedź i wilki przegoniły zwierzynę łowną i dziki, na co z kolei narzekają myśliwi. – przekazuje nam nadleśniczy Jerzy Potocki i ostrzega przed tymi drapieżnikami, które są groźne dla człowieka i mogą posunąć się do ugryzienia.

Dla bezpieczeństwa należy unikać chodzenia do lasu, a jeśli już to trzeba trzymać się utartych szlaków. Nie wolno zapuszczać się głęboko w las - Jeśli będziemy zachowywać się spokojnie i chodzić utartymi szlakami to raczej nic nam nie grozi. – mówi Jerzy Potocki.

Z kolei wspomniany niedźwiedź, który stacjonował w Rzykach, przeniósł się chwilowo na Ponikiew (gmina Wadowice), ale nie wykluczone że wróci. Prawdopodobnie wilki także nie długo przeniosą się w inne miejsce.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

zsibord, 07.11.2018 10:36

Panie Żydek większego idioty nie spotkałem, sam Pan jest zdziczały. A do tego fałszywy. Niech się Pan lepiej nie wypowiada bo wstyd patrzeć na kolejny denny komentarz.