reklama

Nie ma mowy o zamknięciu SOR-u. Tak zapewnia dyrekcja wadowickiego szpitala

, Wiadomości, 25.09.2018 14:40, PG
Sytuację wadowickiej lecznicy przedstawiła dyrektor szpitala Beata Szafraniec.
Nie ma mowy o zamknięciu SOR-u. Tak zapewnia dyrekcja wadowickiego szpitala

We wtorek (25.09.) w samo południe dyrekcja ZZOZ w Wadowicach zorganizowała konferencję dla dziennikarzy, podczas której wraz z ordynatorami, lekarzami i kierownikami, przedstawiła bieżącą sytuację w lecznicy.

Jakiś czas temu zastępca dyrektora szpitala w Wadowicach Krzysztof Harpula postanowił przedstawić Zarządowi Powiatu problemy z jakimi boryka się szpital. Głównie chodziło o brak lekarzy i złe funkcjonowanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Więcej na ten temat tutaj: link

Dyrektor wadowickiego szpitala Beata Szafraniec, w obecności K. Harpuli, określiła te informacje jako nieprawdziwe i wyrwane z kontekstu. Podkreśliła, że nie jest w otwartym konflikcie z lekarzami oraz, że nie ma mowy o zamknięciu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Wynik finansowy ZZOZ-u za 8 miesięcy tego roku zamknął się stratą na poziomie 647.106.52 . Jest to polepszenie wyniku o 2.624.368.90 . Zobowiązania wymagalne (dług) na dzień 31 grudnia 2017 roku wynosiły 8.364.788.10 , natomiast na dzień 31 sierpnia 2018 roku - 4.178.695,67 . Zobowiązania wymagalne (dług) zmniejszyły się o 4.186.092,43 .

ZZOZ jest w trakcie projektu wartości prawie 9 mln zł, doposażającego w sprzęt medyczny wszystkie komórki medyczne ZZOZ, zaś do 30 września tego roku zgodnie z ustawą o działalności leczniczej, zostanie sporządzony program naprawczy, który jest przygotowywany w oparciu o określone propozycje i konsultacje z pracownikami.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

zandrychowa, 25.09.2018 14:23

Każdy kto tam był wiem jak to wygląda niech pan starosta się nie wybiela