reklama

Napad na salon gier. Zatrzymano trzeciego sprawcę [AKTUALIZACJA]

, Wiadomości, 05.10.2015 14:00, (red)
Sceny rodem z filmu akcji rozegrały się w piątkowe popołudnie w okolicach jednej ze stacji paliw.
Napad na salon gier. Zatrzymano trzeciego sprawcę [AKTUALIZACJA]

W piątkowe (25.09) popołudnie doszło do włamania do salonu gier w sąsiedztwie stacji paliw w miejscowości Jaszczurowa, na terenie powiatu wadowickiego.

 

Bandyci wystraszyli obsługę lokalu przedmiotem przypominającym broń. Na razie nie wiadomo, czy udało im się coś ukraść. Wiadomo, że w pościg za uciekającymi sprawcami ruszył jeden ze świadków. Wkrótce do pościgu włączyła się również policja.

 

Pościg prowadzony był drogami przez teren powiatów wadowickiego, suskiego i myślenickiego.

 

Zakończył się w miejscowości Harbutowice, gdzie sprawcy rozbili samochód.

 

- Zderzyli się z jadącym z przeciwka samochodem marki Opel Astra, a następnie zbiegli z miejsca zdarzenia porzucając pojazd. Wtedy jednak zajęli się nimi już policjanci, którzy zatrzymali dwóch podejrzanych: 30-latka bez stałego miejsca zamieszkania oraz 38-letniego mieszkańca Brzezinki. Obaj trafili do policyjnych aresztów, natomiast w pojeździe który porzucili policjanci ujawnili pistolet gazowy oraz część zrabowanych pieniędzy - informuje Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik KPP Wadowice.

 

Na podstawie zebranych dowodów funkcjonariusze potwierdzili, że obaj zatrzymani mają związek z kradzieżą włamaniem do automatów gier, w związku z tym postawili im już zarzuty. Ponadto na wniosek Policji i Prokuratury Sąd zastał wobec nich środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego.

 

AKTUALIZACJA: 2015-10-05

Obecnie policjanci zatrzymali trzeciego ze sprawców – to 36 letni mężczyzna. Został już przesłuchany, postawiono mu zarzuty karne, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

 


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

WilkOSTRY, 26.09.2015 10:31

Ale gangsterska po goralsku. Az strach sie bac :-)....

PeppePanDziobak, 25.09.2015 20:14

Nie do wiary ... naprawdę skok stulecia. chłopcy chyba za dużo amerykańskich filmów obejrzeli :-)