Na gorącym uczynku zatrzymano włamywacza

, Wiadomości, 18.09.2014 09:30, ks
W środę (17.09.) w godzinach dopołudniowych andrychowscy policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca Krakowa podejrzanego o dokonanie włamania do jednego z mieszkań w Andrychowie.
Na gorącym uczynku zatrzymano włamywacza

 

 
W dniu wczorajszym (17.09.) br. w godzinach dopołudniowych  andrychowscy policjanci zatrzymali 47 letniego mieszkańca Krakowa podejrzanego o dokonanie włamania do jednego z mieszkań w Andrychowie.
 
W trakcie prowadzonych czynności  policjanci ustalili, iż w jednym z bloków na osiedlu w Andrychowie przebywający w mieszkaniu właściciel usłyszał najpierw dzwonek  domofonu, a następnie dzwonek do drzwi wejściowych. Gdy właściciel mieszkania podszedł do drzwi usłyszał, że ktoś chwyta za klamkę a następnie usiłuje wyłamać zamek w drzwiach wejściowych. Mężczyzna zachował zimną krew i zaczekał, aż sprawca wejdzie do środka. Włamywacz gdy wszedł do mieszkania był mocno zaskoczony obecnością mężczyzny i uciekł. Pokrzywdzony pobiegł za nim krzykiem wszczynając alarm .  Widzące to zdarzenie postronne osoby podróżujące samochodem zatrzymały się i pomogli schwytać sprawcę , a następnie wezwali policje.
Uciekinier chwile później trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli u zatrzymanego sprzęt i narzędzia służące do popełnienia przestępstwa  i wkładki pochodzące z drzwi  mieszkania do którego się włamał.
Włamywacz był już kilkakrotnie karany za podobne i inne przestępstwa i  przyznał się do popełnienia tego czynu. Dzisiaj zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wadowicach, gdzie zapadnie decyzja co do zastosowania środka zapobiegawczego wobec sprawcy.

- W trakcie prowadzonych czynności  policjanci ustalili, iż w jednym z bloków na osiedlu w Andrychowie przebywający w mieszkaniu właściciel usłyszał najpierw dzwonek domofonu, a następnie dzwonek do drzwi wejściowych. Gdy właściciel mieszkania podszedł do drzwi usłyszał, że ktoś chwyta za klamkę a następnie usiłuje wyłamać zamek w drzwiach wejściowych. Mężczyzna zachował zimną krew i zaczekał aż sprawca wejdzie do środka. Włamywacz gdy wszedł do mieszkania był mocno zaskoczony obecnością mężczyzny i uciekł. Pokrzywdzony pobiegł za nim krzykiem wszczynając alarm. Widzące to zdarzenie postronne osoby podróżujące samochodem zatrzymały się i pomogli schwytać sprawcę, a następnie wezwali policję - relacjonuje rzecznik KPP Wadowice Elżbieta Goleniowska-Warchał.

 

Uciekinier chwilę później trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli u zatrzymanego sprzęt i narzędzia służące do popełnienia przestępstwa  i wkładki pochodzące z drzwi  mieszkania do którego się włamał.

 

Włamywacz był już kilkakrotnie karany za podobne i inne przestępstwa i  przyznał się do popełnienia tego czynu. Dzisiaj zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wadowicach, gdzie zapadnie decyzja co do zastosowania środka zapobiegawczego wobec sprawcy.

 

KPP Wadowice

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy