reklama

Młodzi sprawcy obrobili trzy plebanie

, Wiadomości, 30.12.2011 13:00, (red)
Włamania do trzech plebanii mają na koncie zatrzymani w czwartek młodzi mieszkańcy Wadowic. Do jednej z plebani wtargnęli w wigilijną noc!
Młodzi sprawcy obrobili trzy plebanie

W dniu 10 grudnia 2011 r. oraz w nocy z 24/25 grudnia 2011 r. na terenie powiatu wadowickiego nieznani sprawcy dokonali trzech kradzieży z włamaniem do plebani znajdujących się w pobliżu kościołów rzymskokatolickich.

 

Metoda działania sprawców podczas tych przestępstw była podobna. Wykorzystując nieobecność księdza, przy użyciu łomu dokonywali wyłamania drzwi lub okien, przedostając się do wnętrza budynku, a następnie po dokonaniu splądrowania pomieszczeń dokonywali zaboru  pieniędzy, sprzętu elektronicznego a w jednym przypadku również dokumentów – informuje wadowicka policja.

 


28 grudnia br. policjanci wydziału kryminalnego KPP w Wadowicach zatrzymali trzy osoby – mieszkańców Wadowic, którzy działając w różnych konfiguracjach osobowych dokonali przedmiotowych przestępstw.

 

Sprawcami byli mężczyźni wieku od 17 do 20 lat, nie uczący się, bezrobotni, uprzednio popadali w konflikt z prawem . Jeden ze sprawców był poszukiwany przez Sąd Rodzinny i Nieletnich w Wadowicach. Teraz umieszczono go w zamkniętym ośrodku szkolno-wychowawczym. Wobec drugiego ze sprawców policja wystąpiła do Prokuratury Rejonowej w Wadowicach o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji, a wobec trzeciego wystąpiono z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.

 


W trakcie przeszukań odzyskano część skradzionych  pieniędzy.

 

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy