reklama

Mateusz już po przeszczepie. Wraca do domu

, Wiadomości, 15.10.2015 10:45, DK
Mimo deszczowej, depresyjnej pogody, mamy dla was wspaniałe informacje.
Mateusz już po przeszczepie. Wraca do domu

Dzięki zakrojonej na szeroką skalę akcji (zbiórki krwi, rejestracje potencjalnych dawców szpiku kostnego, koncert charytatywny) znalazły się pieniądze oraz dawca szpiku dla Mateusza z Roczyn. Mateusz jest już po przeszczepie i wraca do domu!

 

19-letni Mateusz ciężko zachorował na początku tego roku. Podczas gdy on walczył o życie, jego rodzina, przyjaciele  i znajomi również nie dawali za wygraną. Organizowali liczne akcje krwiodawstwa, zbiórki pieniędzy. W akcje zaangażowany został więc cały region.


 

Mateusz poddawany był leczeniu hematologicznemu. Krwiodawców było mnóstwo, ale chłopak nadal potrzebował przeszczepu szpiku.

 

Jak już pisaliśmy w lipcu, znalazł się dawca szpiku kostnego dla Mateusza. A wczoraj otrzymaliśmy niezwykłego SMS-a od Justyny Mikołajek, jego kuzynki:

 

- Chciałam przekazać informację że mój kuzyn Mateusz Babik, strażak z Roczyn, jest już po przeszczepie i jutro wychodzi do domu – informuje nas Justyna.

 

W imieniu Mateusza, jego rodziny, przyjaciół i ludzi dobrej woli, dziękujemy wszystkim zaangażowanym w różnorakie akcje organizowane dla Mateusza. Pokazaliście że wspólnie można dokonać cudów

 

 

foto: Archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

AntyPIS, 16.10.2015 14:19

Zdrówka :) !

Sprawiedliwosc, 16.10.2015 14:10

I aby żadna menda Andrychowska z PO i PIS-u nie próbowały się w tym artykule wypowiadać ! Zdrowia Mateusz i powodzenia :)