reklama

Masowe kontrole kierowców. 1523 dmuchnęło w alkomat. Rekordzista miał prawie 3 promile

, Wiadomości, 01.12.2016 10:20, ks
Na drogach powiatu wadowickiego nie ustają policyjne kontrole kierowców pod kątem stanu ich trzeźwości.
Masowe kontrole kierowców. 1523 dmuchnęło w alkomat. Rekordzista miał prawie 3 promile

Za przestępstwo z art. 178a Kodeksu Karnego tj. kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwym grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat i zakaz prowadzenia pojazdów od 3  do 15 lat w przypadkach recydywy nawet dożywotnio. Jazda w stanie nietrzeźwości wiąże się też z przykrymi skutkami finansowymi w tym karą nawiązki co najmniej 5 tys. zł.

 

Mimo to wciąż wielu kierowców wsiada za kierownicę po pijanemu. 30 listopada 2016 r. funkcjonariusze Wydział Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach przeprowadzili akcję pn ” Alkohol i Narkotyki”.

 

Podczas tej  akcji przebadano ponad 1523  kierujących,  u 2 z nich  stwierdzono stan nietrzeźwości. Badanie trzeźwości u jednego z kierujących wykazało blisko 3 promile alkoholu. Kierującym zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami i do Sądu Rejonowego w Wadowicach zostaną skierowane wnioski o ukaranie, 3 osobom zatrzymano dowody rejestracyjne.

 

W trakcie akcji policjanci reagowali również na wykroczenia i przestępstwa popełniane przez innych użytkowników dróg. W miejscowości Stanisław Górny policjanci podczas kontroli ujawnili, iż kierujący samochodem marki Mercedes Benz popełnił przestępstwo, gdyż kierował  posiadając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

W tej sprawie będzie prowadzone dalsze postępowanie. Do sądu zostanie skierowany wniosek z art.  244 KK za niestosowanie się do wyroku sądu.

 

 

źródło: policja

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomacik, 02.12.2016 06:29

Remek. Niewielu to jest nikt. Zero tolerancji dla pijanych kierowców morderców

krytyk, 01.12.2016 14:06

sprawiedliwośc idź po prawo i walnij barana, na co ci wiedzieć ile kosztuje działalność prewencyjna???? dla popisu? niech kontrolują

Sprawiedliwosc, 01.12.2016 12:52

Tak jak remek pisze , proszę podać teraz koszty całej tej akcji łącznie z serwisowaniem urządzeń pomiarowych !

remek, 01.12.2016 12:41

"Wciąż wielu wsiada". 2 : 1523 = 0.13%. . Jeśli to jest "wielu", to nie wiem ile to jest "niewielu".