reklama

Mandaty dla kierowców i pieszych

, Wiadomości, 15.11.2016 10:20, (red)
Kolejna akcja policji na drogach. Tym razem karano nie tylko kierowców.
Mandaty dla kierowców i pieszych

W poniedziałek (14.11) po raz kolejny na terenie powiatu wadowickiego prowadzone były działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze - zwłaszcza pieszych, którzy są najbardziej zagrożoną grupą spośród wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

W czasie działań policjanci ujawnili 12 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi, za które nałożono pięć mandatów karnych. Najczęstsze przewinienia to nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu.

 

Policjanci ujawnili też 36 przewinień pieszych. Nałożyli 5 mandatów karnych, a 19 pieszych zostało pouczonych, policjanci sporządzili też 2 wnioski do sądu o ukaranie. Najczęstsze błędy pieszych to przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, wychodzenie na jezdnię zza pojazdu lub przeszkody, oraz nie stosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

 

Policja przypomina: po zmroku osobę ubraną na czarno, szaro kierowca widzi  często w ostatniej chwili.  Policjanci często zwracają uwagę, że pieszy poruszający się po drodze bez odblasków jest praktycznie niewidoczny. Odblaski często ratują życie i zdrowie pieszych i rowerzystów.

 

 

 

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

maria, 15.11.2016 23:51

więcej takich akcji bo jest naprawdę źle.