Małe korki w Andrychowie. To możliwe?

, Wiadomości, 11.03.2018 09:30, PG
Wyłączenie sygnalizacji świetlnej zdziałało cuda.
Małe korki w Andrychowie. To możliwe?

W ostatnich dniach na ul. Krakowskiej w Andrychowie w rejonie mostu nie działała sygnalizacja świetlna. Zdaniem niektórych kierowców ruch się upłynnił a korki znacznie się zmniejszyły.

Korki w centrum Andrychowa to codzienność dla kierowców, a że budowy Beskidzkiej Drogi Integracyjnej pewnie jeszcze długo się nie doczekają, wielu mieszkańców apelowało do władz o wyłączanie sygnalizacji.

Zarządcą drogi jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która odmawia takich działań. Dlaczego? Jak powiedział na jednym z zebrań wiejskich burmistrz Andrychowa Tomasz Żak wiele razy prowadził już rozmowy z GDDKiA na ten temat. Oni jednak są nie ugięci. - Ktoś kiedyś taką decyzję podjął z jakichś powodów. Powiedzieli mi, że jeżeli wezmę odpowiedzialność za to jeśli tam stanie się kiedyś tragedia, to wyłączą. Sprawa, więc jest przesądzona.

Dodajmy, że kilka lat temu władze Andrychowa zaproponowały budowę słynnego już ronda turbinowego w rejonie mostu w Andrychowie, które zamiast sygnalizacji świetlnej miałoby rozładować ruch w centrum. Zarządca drogi, krakowski oddział GDDKiA, nie zgodził się jednak na takie rozwiązanie.

Wszystkim mieszkańcom i przejezdnym pozostaje czekanie na budowę BDI…

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

igor102, 12.03.2018 08:11

za 300 mln euro można byłoby wybudować 1/4 BDI ...teraz okazuje się że takie pieniążki mafia z Przestępczej Organizacji ukradła z PŻM...nie ma takich pieniędzy których skur....yny nie mogłyby ukraść przez 8 lat...

kaczor, 11.03.2018 23:22

PO rządziła Polska 8 lat i nici z BDI. Dla przypomnienia PO to ta partia z jakiej Tomasz Żak bez powodzenia startował do sejmiki i do sejmu.

abcabc, 11.03.2018 22:18

niestety rząd PIS jest bardzo nieskuteczny w budowaniu nowych dróg dlatego BDI na razie nie będzie

rafi, 11.03.2018 14:23

[email protected] a w jakim celu porownujesz dwa zdania,Żak nie ma zadnych szans na kolejna kadencje,ze zdaniem Zmijo co zrobisz biedaku jak Zak wygra w listopadzie?????

marcin1970, 11.03.2018 13:34

"A co było na rondzie Hulanka w Bielsku? Korki jak mało gdzie a wystarczyło że światła zostały wyłączone na stałe i ruch płynny bez żadnego stania" 100 na 100 procent. To rozwiązanie wszędzie działa. tylko na dłuższą metę jest bezpieczne?

marcin1970, 11.03.2018 13:33

Rafi psychiatry to tobie trzeba. I to od razu. Przecież w necie jest twój komentarz (nie wystarczy usunąć komentarz, zrzut ekranu z Twoim „żak nie ma żadnych szans na kolejna kadencję” zachował się) a obsesja jaką masz ty i pozostałe twoje wcielenia na punkcie tego gościa kwalifikuje cię na Dabrowskiego. Swoją drogą to prawda że abcabc to Tomasz Żak? Zakolandia nawet nie pyta tylko jedzie nazwiskami, andrychowianom wolno chociaż zapytać?

qupa, 11.03.2018 13:02

A co było na rondzie Hulanka w Bielsku? Korki jak mało gdzie a wystarczyło że światła zostały wyłączone na stałe i ruch płynny bez żadnego stania

rafi, 11.03.2018 12:41

[email protected] a wlasciwie ireneuszu zmijo,a co ty biedaku zrobisz w listopadzie jak Zak wygra kolejne wybory,twoj pan Posel Polak musi ci zalatwic porzadnego psychiatre.

igor102, 11.03.2018 12:04

jeśli jakiś bezmózgi lewak zechce zabrać głos nt.BDI - podaję słowo klucz - Klinowski...lewaka na szczęście w listopadzie już w Wadowicach nie będzie...podobnego gościa w Andrychowie również...i to jest powód do radości ;-)))

`, 11.03.2018 11:32

Ach te fantazję ......"Za niedługo litr benzyny dojdzie do 7 - 8 zł (bo skądś trzeba będzie drzeć te podatki) to temat sam się rozwiąże."....................Jak za Donalda........... "Już wkrótce Polacy zaczną wracać z emigracji, bo praca tu będzie się opłacać. Będą nas leczyć dobrze zarabiający lekarze i pielęgniarki, dobrze zarabiający nauczyciele będą uczyć nasze dzieci, dobrze zarabiający policjanci będą dbać o nasze bezpieczeństwo. Przy polskich drogach wyrosną nowoczesne stadiony i pływalnie.".................

Betty, 11.03.2018 10:17

BDI nigdy nie będzie. Jedyny CIEŃ szansy pt. finansowanie z UE niebawem się skończy. To Państwo jest zainteresowane dotowaniem lenistwa i patologii (rozdmuchany socjal i niekończące się premie i rozdawnictwo w urzędach centralnych) a nie finansowaniem infrastruktury kraju. Zatem korki się zmniejsza tylko wtedy jak zostawimy auta w garażach i przesiadziemy się na buty ewentualnie rowery. Za niedługo litr benzyny dojdzie do 7 - 8 zł (bo skądś trzeba będzie drzeć te podatki) to temat sam się rozwiąże.