reklama

Mała szkoła – duże osiągnięcia!!!

, Wiadomości, 07.06.2018 00:00, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Nieprawdą jest, że w małych szkołach nie można przeprowadzić wielkich projektów. Okazuje się, że nauczyciele i uczniowie ZS nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Andrychowie tego dowiedli.
Mała szkoła – duże osiągnięcia!!!

Od września 2017 r. szkoła uczestniczyła w Ogólnopolskim Konkursie „Szkoła Młodych Patriotów”, organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. Otrzymał certyfikat potwierdzający zdobycie tytułu. Uzyskanie takiego świadectwa związane jest z realizowanymi w szkole projektami, przygotowującymi młodzież do obchodzonej w listopadzie 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Od września 2017 r. nauczyciele podejmowali inicjatywy, które z jednej strony wpisały się w ogłoszony przez MEN „Rok dla Niepodległej”, z drugiej zaś podkreślały znaczenie Małej Ojczyzny

w budowaniu tożsamości narodowej młodzieży. Ciekawym przedsięwzięciem był projekt
pt. „Wiem, gdzie mieszkam”, zgłoszony do IX edycji regionalnego konkursu „Kreatywny Nauczyciel”, organizowanego przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie, pod honorowym patronatem: Piotra Ćwika – Wojewody Małopolskiego i Jacka Krupy – Marszałka Województwa Małopolskiego.

Tegoroczna edycja konkursu pod hasłem Wychowanie do wartości miała na celu: upowszechnianie działań edukacyjnych, istotnych dla kształtowania postaw dzieci
i młodzieży. Ukierunkowała na wartości dobro – prawda – piękno oraz promowała kreatywnych nauczycieli, podejmujących różnorodne przedsięwzięcia edukacyjne, służące formowaniu postaw i wprowadzaniu młodych ludzi w świat wartości.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych II miejsce zajęły nauczycielki Zespołu Szkół nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Andrychowie: Anna Macierzyńska-Cepcer, Małgorzata Gawęda, Alina Radwan i Bernadeta Zacny.

Duże zaangażowanie całego Grona Pedagogicznego ZS nr 2 w Andrychowie od lat przekłada się na sukcesy uczniów. Ostatnie to np.:

I miejsce Jakuba Łysoń z klasy 1b (technik logistyk) w Ogólnopolskim Konkursie "Mistrzostwa szaradziarskie - zadania logiczne", Bożeny Bałos z klasy 1a (technik hotelarstwa), która została laureatką XXI Międzynarodowego Konkursu Biblijnego „ Jonasz”, a drużyna chłopców zajęła I miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej, organizowanym przez Powiat Wadowicki.

O wielu ciekawych inicjatywach, przedsięwzięciach i działaniach uczniów i nauczycieli „Bawełnianki” można dowiedzieć się ze strony http://www.zs2andrychow.pl oraz fb szkoły.

Zespół Szkół nr 2 kształci w kierunkach: technik logistyk, technik usług fryzjerskich, technik hotelarstwa, technik handlowiec a także technik eksploatacji portów i terminali (nowość!).
W ramach Branżowej Szkoły I Stopnia przyszłym kandydatom proponuje zawody: sprzedawca, stolarz, fryzjer, kucharz, piekarz, wędliniarz i krawiec.

Szkoła zaprasza wszystkich, którzy pragną zdobyć ceniony na rynku pracy zawód oraz rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Przypominamy, że rekrutacja elektroniczna trwa do 11 czerwca 2018 r.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy