reklama

Likwidują punkt szczepień w hali sportowej

, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 23.06.2021 14:35, INFORMACJA PRASOWA
Dzięki zamknięciu Punktu Szczepień, od września Szkoła Podstawowa odzyska możliwość prowadzenia zajęć wychowania fizycznego.
Likwidują punkt szczepień w hali sportowej

Władze Kalwarii Zebrzydowskiej poinformowały, że 15 sierpnia Punkt Szczepień Powszechnych w Kalwarii Zebrzydowskiej znajdujący się w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej zostanie zamknięty.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska posiada na dzień dzisiejszy 5 punktów szczepień: trzy w mieście oraz w Przytkowicach i Leńczach. Na chwilę obecną w tych punktach zaczepiono przynajmniej jedną dawką ponad 10,5 tys. osób, zaś w samym Punkcie Szczepień Powszechnych ponad 5 tys.

- Punkt Szczepień Powszechnych, uznawany przez pacjentów za jeden z najlepszych w powiecie spełnił już swoją rolę – mówi burmistrz Augustyn Ormanty i dodaje – we wszystkich punktach szczepień mamy już wolne terminy, a PSP ma wolne dni w tygodniu, bo brakuje chętnych do szczepienia. Punkt Szczepień na Hali Sportowej niestety paraliżuje pracę szkoły i na prośbę rodziców, Radnych i mieszkańców oraz dla dobra uczniów, podjąłem tę trudną decyzję.

Dzięki zamknięciu Punktu Szczepień, Szkoła Podstawowa w Kalwarii Zebrzydowskiej odzyska możliwość prowadzenia zajęć WF przy niesprzyjającej pogodzie oraz na nowo zostanie otwarta świetlica środowiskowa, która znajduje się na terenie przekazanym dla Punktu Szczepień.

Zapisy na pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 w PSP zostaną zamknięte na początku lipca. Są to więc ostatnie dni, aby z tego Punktu mogli skorzystać niezdecydowani. Dodatkowo w miesiącach wakacyjnych Wiejski Ośrodek Zdrowia w Przytkowicach będzie remontowany i jego pacjenci będą korzystać z SP ZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 23.06.2021 16:38

uwaga uwaga , sprzedaje opaski na ramię dla zaszczepionych z napisem szczepan19 a dla nie zaszczepionych david19