Koronawirus - sytuacja w Małopolsce. 25 kwietnia [AKTUALIZACJA]

, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 25.04.2020 17:55,
Aktualne informacje o koronawirusie w regionie.
Koronawirus - sytuacja w Małopolsce. 25 kwietnia [AKTUALIZACJA]

godz. 17:50

Wieczorem poinformowano, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób w Małopolsce. W tej grupie są 2 kobiety i 4 mężczyzn, w wieku od 33 do 82 lat, z Krakowa (3 osoby), powiatu myślenickiego (2) i bocheńskiego (1). Aktualnie 1 osoba jest hospitalizowana, a pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 812 osób.

Z najnowszego raportu sanepidu dowiadujemy się, że w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie zmarł 76-letni mężczyzna z powiatu bocheńskiego. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarły miał choroby współistniejące. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 27.

Wyzdrowiał natomiast młody mężczyzna z Tarnowa, który przebywał w izolacji domowej.

godz. 14:00

Na terenie powiatu wadowickiego liczba mieszkańców objętych kwarantanną to 204 osoby, w tym 2 osoby przebywają w kwarantannie instytucjonalnej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Liczba osób zakażonych - 14 + 1 ozdrowieniec wykazany przez inne województwo, w tym:
liczba zgonów - 1,
liczba ozdrowieńców - 4 + 1 ozdrowieniec wykazany przez inne województwo.

Liczby te w poszczególnych gminach rozkładają się następująco:

Andrychów - 59 (1 osoba zakażona - ozdrowieniec wykazany przez inne województwo),

Brzeźnica - 9 ( 6 osób zakażonych, w tym 2 ozdrowieńców, 1 osoba zmarła, 1 w izolatorium, 2 w izolacji domowej),

Kalwaria Zebrzydowska - 32 (3 osoby zakażone, w tym 1 hospitalizowana, 2 ozdrowieńców),

Lanckorona - 17 (5 osób zakażonych, w tym 1 w izolatorium, 4 w izolacji domowej),

Mucharz - 2,

Spytkowice - 4,

Stryszów - 21,

Tomice - 6,

Wadowice - 35,

Wieprz - 19.

godz. 10:00

W sobotę rano Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych 175 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce - w sumie do tej pory zdiagnozowano zakażenie już u 11067 osób, a 499 osób zmarło.


W Małopolsce stwierdzono 18 nowych przypadków zakażenia.

W tej grupie jest 11 kobiet i 7 mężczyzn, w wieku od 6 do 81 lat, z Krakowa (3 osoby), powiatu myślenickiego (10), wielickiego (3) i limanowskiego (2). Aktualnie wszystkie te osoby przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 806 osób.

- Niestety musimy również poinformować o śmierci 74-letniego mężczyzny z Krakowa, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarły miał choroby współistniejące. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 26 - informuje Małopolski Urząd Wojewódzki.

Jednocześnie na listę ozdrowieńców wpisały zostały kolejne osoby. To 5 kobiet i 4 mężczyzn, w wieku od 20 do 67 lat, z Krakowa (4 osoby), powiatu wielickiego (2), bocheńskiego (1), dąbrowskiego (1) i krakowskiego (1), którzy w większości przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy