Kolejne uderzenie policji w nielegalny biznes tytoniowy

, Wiadomości, 11.01.2017 13:10, (red)
Tym razem policjanci przejęli ponad 36 kg krajanki tytoniowe
Kolejne uderzenie policji w nielegalny biznes tytoniowy

Wadowiccy policjanci przechwycili ponad 36 kg krajanki tytoniowej. Wstępnie uszczuplenie skarbu państwa wynosi około 16 tys. złotych. Podczas czynności policjanci zatrzymali 33-latka , który próbował wprowadzić do obrotu nielegalny tytoń. 


- Wadowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w trakcie prowadzących czynności służbowych na terenie powiatu wadowickiego  ujawnili miejsce gdzie były przechowywane wyroby tytoniowe. Funkcjonariusze w jednym z mieszkań znaleźli worki w których był przechowywany susz tytoniowy. Część tytoniu była już poporcjowana w mniejsze foliowe worki po 0,5 kilograma - informuje Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik KPP Wadowice.

 

W sumie zabezpieczono ponad 36 kg krajanki tytoniowej. Wszystko wskazuje na to, że zabezpieczony towar miał trafić w najbliższym czasie do klientów. Związek z nielegalnym procederem miał  33-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego.

 

Uszczuplenia Skarbu Państwa wstępnie szacowane są na kwotę około 16 tys. złotych. Za popełnione przestępstwo grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Probyme, 12.01.2017 21:04

im mniej pieniędzy trafia do fiskusa tym lepiej dla gospodarki bo koszt wydania 1 zł przez rząd to około 40 gr, i ciekawe ile kosztowała akcja wykrycia tego człowieka