reklama

Kolejna seria kontroli. Tym razem busów

, Wiadomości, 08.10.2015 09:45, (red)
W powiecie wadowickim policjanci sprawdzili 102 pojazdy, zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych i nałożyli 26 mandatów.
Kolejna seria kontroli. Tym razem busów

W środę (7 października) na terenie powiatu wadowickiego policjanci w ramach działań ogólnowojewódzkich prowadzili akcję ”Bus-Truck”.

 

- W ramach działań policjanci z wydziału Ruchu Drogowego swoją uwagę szczególnie koncentrowali na busach przewożących osoby, jednocześnie nie pozostając bez reakcji na wykroczenia popełnione również przez pozostałych użytkowników dróg – informuje Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik KPP Wadowice.

 

W ciągu tych kilku godzin skontrolowali 102 pojazdy, sprawdzając m.in. prędkość, stan techniczny pojazdów, układ kierowniczy, układ hamulcowy, stan ogumienia i oświetlenia, a także stan oraz wyposażenie dodatkowe. Ponadto kontrolowali dokumentację uprawniająca do wykonywania przewozu osób i ładunków, dokumentację kierowcy, sposób przewożenia osób oraz przestrzeganie przez nich norm czasu pracy.

 

Efektem przeprowadzonych działań było zatrzymanie 10 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdów lub brak badań technicznych pojazdu, stan techniczny samochodów ciężarowych

 

Nałożono 26 mandatów karnych za zły stan techniczny pojazdu, jak również  za brak przy sobie dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdu i przekroczenie prędkości.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

igor7, 09.10.2015 19:47

ze specjalną dedykacją dla redaktorka i pozostałych bezmózgów myślących że milicja dba o nasze bezpieczństwo .... . . niewygodne.info.pl/artykul6/02536-Panstwo-zdalo-egzamin-z-ilosci-wystawionych-mandatow.htm . . . . jeśli bezmózgi nie potrafią otworzyć tego linka proszę dzwonić do redakcji albo na milicję ;-)))

BRUNECIK, 08.10.2015 15:50

Śmiech na sali! Jak Policja sprawdzi czas pracy kierowcy busa jak niejeden pracuje po 12 i więcej godzin? Są firmy busowe w których kierowcy zmieniają się dla nie poznaki autami! Ale to wystarczy chcieć by to wyłapać!