reklama

Klasa mundurowa złożyła przysięgę wojskową

, Wiadomości, 30.10.2012 09:00, (red)
Pewnie mało kto wie, że od tego roku szkolnego w Andrychowie działa pierwsza klasa mundurowa. Uczniowie właśnie złożyli przysięgę w jednostce wojskowej w Bielsku-Białej.
Klasa mundurowa złożyła przysięgę wojskową

Program nauczania w klasie mundurowej – oficjalnie to Technikum Logistyczne - jest nieco bardziej rozbudowany. Uczniowie mają na przykład zajęcia prowadzone przez wojskowych specjalistów czy na poligonie.


- Staramy się na bieżąco poszukiwać kierunków, które będą cieszyć się zainteresowaniem młodzieży i co najważniejsze – które zapewnią im lepszy start w przyszłość. Stąd pomysł z uruchomieniem technikum logistycznego – mówi Zofia Wanat, dyrektor Zespoły Szkół ZDZ im. Armii Krajowej w Andrychowie.

 

Technikum Logistyczne działa od września. Kilka dni temu uczniowie złożyli przysięgę w Jednostce Wojskowej 1328 w Bielsku-Białej. To było dla nich duże przeżycie, bowiem w uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści, władze samorządowe Bielska-Białej, Kombatanci i  dowódcy bielskiej jednostki.

foto: ZDZ Andrychów

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Lukasz, 30.10.2012 22:22

Ja już mam te wybory za sobą :) po porstu zastanowiła mnie ilość oficjeli na tej przysiędze

igor5, 30.10.2012 21:49

oczywiście,że składają przysięgę,normalną,wojskową...jeśli zdezerterują ze szkoły to kulka w łeb...tak że panie Lukasz zastanów się ...

Lukasz, 30.10.2012 14:02

Po pierwsze jaką oni składają przysięgę? Normalną wojskową? A po drugie dzięki nauce w tej klasie mają jakieś ułatwienie w dostaniu się do szkoły wojskowej?

tomekx, 30.10.2012 11:08

Spokojnie, dopiero zaczynają. Jeszcze 3-4 lata nauki przed nimi. Poza tym to mimo wszystko nie wojsko tylko szkoła

ProstyObserwator, 30.10.2012 10:22

Po pierwsze nauczcie ich maszerowac a pozniej na przysiege :D połowa na lewą noge a połowa na prawa. Powodzonka :D