Kiedy w końcu skoszą tę trawę? To jest wylęgarnia kleszczy!

, Wiadomości, 25.05.2018 18:30, PG

Okazuje się, że jest jeszcze sporo czasu.


Kiedy w końcu skoszą tę trawę? To jest wylęgarnia kleszczy!

Wysoka trawa wzdłuż ul. Lenartowicza w Andrychowie nie dość, że wygląda koszmarnie to jest także wylęgarnią kleszczy.

Jak się dowiadujemy, pierwsze koszenie traw wzdłuż dróg powiatowych na terenie miasta Andrychowa ma odbyć się do 15 czerwca, drugie - do 31 lipca a trzecie – do 14 września. Zajmować się tym będzie Zakład Gospodarki Komunalnej w Andrychowie. Prace zleca właściciel drogi, czyli Starostwo Powiatowe w Wadowicach.

Kleszcze, wbrew pozorom, nie żyją na drzewach i nie skaczą na przechodzących żywicieli. Najczęściej przesiadują w pasie zieleni do wysokości półtora metra.

Aktywność kleszczy rozpoczyna się w marcu lub kwietniu i kończy się w październiku lub listopadzie. W Europie Środkowej szczyt aktywności kleszczy przypada na maj i czerwiec oraz wrzesień i październik.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

`, 26.05.2018 18:10

Czyli pierwszy rzucasz kamieniem ?

Qwrrty, 26.05.2018 16:48

"[...] jeden zawsze niewinny [...] Dokładnie tak. I ten jeden to ja.

Qwrrty, 26.05.2018 16:47

"[...] jeden zawsze niewinny [...] Dokładnie tak. I ten jeden to ja.

`, 26.05.2018 15:38

"3 Max 4 osoby piszą komentarze pod różnymi nickami." ....... VS ........ "jesteś faktycznie pewien kto jest kim pod tymi pseudonimami na MM"

`, 26.05.2018 15:37

"Teraz wiem, że wszyscy się tu tylko obrzucacie błotem i wszelkiego rodzaju inwektywami" .... ??????????????????? Skąd tak daleko idące wnioski ? ...... Czyżby dlatego że "wszyscy winni dookoła tylko jeden zawsze niewinny :-0"

Qwrrty, 26.05.2018 15:26

I to jest merytoryczna odpowiedź. Teraz wiem, że wszyscy się tu tylko obrzucacie błotem i wszelkiego rodzaju inwektywami. Ciekawiło mnie tylko czy czy `, jesteś faktycznie pewien kto jest kim pod tymi pseudonimami na MM. Cytowanie i przypisywanie czyichś wypowiedzi innym, nie koniecznie autorom tych wypowiedzi to jest dobrą strategia ataku. Na zasadzie: każdy kto nie jest przeciwko obecnemu Burmistrzowi jest "za" nim. Czekam z niecierpliwością na kolejny festiwal hejtu stałych komentatorów. Czyżby nikt nie zauważył artykułu dot. remontu ulic?

`, 26.05.2018 13:10

To może przeczytaj jeszcze raz ze zrozumień i policz ile masz kont :-) ........ "radny małecki i penkala co z tą trawą" ...... "To jest właśnie skuteczność radnych PIS" .......... "na blogu Kubienia: Witam! Czy mógłby Pan zainteresować się sprawą traw" ..... "Deszcz pada Żak winny. Słońce świeci Żak winny.. teren prywatny ale niech będzie też Żak winny. A co. " .......................................................... I CO ??? wszyscy winni dookoła tylko jeden zawsze niewinny :-0

Qwrrty, 26.05.2018 12:25

Tak. Czytam te komentarze i się zastanawiam: po ile kont na tym portalu macie. Wydaje się, że 3 Max 4 osoby piszą komentarze pod różnymi nickami. Deszcz pada Żak winny. Słońce świeci Żak winny. Trawa przy powiatowce nie wykoszona - Żak winny. To ja dołożę od siebie. U mnie za blokiem też jest nie wykoszone. Co prawda teren prywatny ale niech będzie też Żak winny. A co.

troll, 26.05.2018 10:23

Senior burmistrz! Na wioski wysłałeś taką firmę do koszenia, że aż kleszcze emigrują po tej ,,usłudze". Miejscami wygląda to jakby piorun strzelił w koper. Może za małe premie dla odpowiedzialnych????

Nostradamus, 26.05.2018 10:17

To że trawa wysoka nie ma wpływu na zwiększoną ilość kleszczy !!!. Ale owszem kleszczom łatwiej znależć "ofiarę" wspinając się na czubki wysokich łodyg.

glowa, 26.05.2018 06:13

Tydzień temu na blogu Kubienia: Witam! Czy mógłby Pan zainteresować się sprawą traw porastających pobocza dróg szczególnie tych powiatowych. Do tej pory nie są wykoszone. Ja rozumiem, że jest dopiero pierwsza połowa maja, ale ładna pogoda i słońce sprawiły, że trawa rośnie jak na drożdżach i w wielu miejscach utrudnia kierowcom widoczność. Z góry dziękuję i pozdrawiam Marek (dane osobowe do wiadomości adresata). K. Kubień: Po pierwsze, dziękuję za informację. Sam jestem kierowcą, dużo jeżdżę po gminie i także zwróciłem uwagę na ten problem. Zasięgnąłem wiedzy u źródła, czyli w starostwie wadowickim. Okazuje się, że powiat rozpisał i rozstrzygnął już przetargi na koszenie poboczy. Poza... Andrychowem! Dlaczego? Otóż w naszej gminie temat ten podzielony jest na dwa zadania. Do wykaszania poboczy na wsiach zgłosiła się jedna firma z odległej gminy, której oferta o niemal 100% przekroczyła proponowaną cenę. Do koszenia traw na terenie miasta nie zgłosił się nikt! Jestem zdumiony tą sytuacją. Przecież Andrychów ma własną firmę, która się tym zajmuje, czyli Zakład Gospodarki Komunalnej. Jak to możliwe, że ta gminna spółka nie przystąpiła w tym roku do przetargu? Uważam, że to skandal i co najmniej zaniedbanie. Ponieważ czas goni, starostwo zdecydowało w tej sytuacji rozesłać zapytania ofertowe na zadania dotyczące Gminy Andrychów. Mam nadzieję, że dyrekcja spółki i władze miasta obudzą się z letargu i przedstawią swoją ofertę.

Przemek, 25.05.2018 22:26

Kleszcze jak kleszcze, ale duża grupa społeczeństwa dotknięta alergią męczy się niepotrzebnie... z czego większość nieświadomie bo myśli że to grypa i łyka antybiotyki. Trochę wstyd, robi się nowe chodniki, dróżki rowerowe a nie ma kto skosić

`, 25.05.2018 20:29

"Wylewać jad nienawiści" ....... przykłady POniżej ...... :-0 ....... Dobry gospodarz wziąłby kosę i heja :-)

barte, 25.05.2018 19:27

To jest właśnie skuteczność radnych PIS w załatwianiu spraw gminnych. Wylewać jad nienawiści a samemu nie potrawić przespieszyć koszenia trawy

xpek, 25.05.2018 19:04

radny małecki i penkala co z tą trawą.ludzie już na was nigdy nie zagłosują skoro nie potraficie załatwić tak prostej sprawy jak wykoszenie trawy