Już w sobotę rajd samochodowy!

, Wiadomości, 02.12.2016 10:15, ks
To będzie druga w tym roku edycja Rajdy24 Cup, ponownie przy okazji cyklu SJS MaxiOes7 i ponownie w powiecie suskim.
Już w sobotę rajd samochodowy!

Piąta i finałowa runda zmagań organizowanych przez Koło Środowiskowe Automobilklubu Śląskiego w Krakowie dzięki wielkiej uprzejmości wójta, pana Łukasza Palarskiego, zawita do gminy Zembrzyce.

 

Organizatorzy przygotowali drogową próbę o długości 1,4 km, która rozegrana zostanie w dwóch konfiguracjach w sobotę, 3. grudnia.

 

W zawodach biorą udział kierowcy profesjonalni wraz z kierowcami amatorami, którzy dopiero zdobywają punkty do licencji. Nie jest to jednak typowy rajd amatorski – wymagane są klatki bezpieczeństwa zgodne z załącznikiem, co jest konieczne, aby było bezpiecznie. Dzięki takiej możliwości możemy na starcie spodziewać się sporej ilości załóg, które będą rywalizować o puchar Wójta Zembrzyc, pana Łukasza Palarskiego. Przy świetnej współpracy z gminą Zembrzyce, Starostwem Powiatowym w Suchej Beskidzkiej oraz lokalną Policją i Strażą Pożarną chcemy zorganizować duże wydarzenie, które po raz kolejny promować będzie nasz region w mediach ogólnopolskich – mówi Gabriel Borowy, współorganizator imprezy.

 

Próba sportowa wytyczona została w zachodniej części Zembrzyc, z wykorzystaniem m.in. drogi na wale w okolicy starego mostu na Skawie. Zmagania będzie można oglądać w godzinach od 10 do 18, a wszystkie załogi pokonają odcinek sześciokrotnie. O 10:00 na Rynku w Zembrzycach ruszy także ceremonia startu i prezentacja zawodników.

 

Pula nagród, o które powalczą załogi, jest naprawdę spora. Wśród nich są m.in. zestawy narzędzi czy wysokiej klasy torba Sparco. Każdy z zawodników otrzyma w ramach wpisowego ciepły posiłek oraz napoje (kawa, herbata), dostępne w ogrzewanej sali Tequila Catering w Zembrzycach – dzięki uprzejmości właścicieli zapraszamy tam do biura zawodów.

 

 

 

źródło: organizatorzy

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy