reklama

Jubileusz sanktuarium na Groniu Jana Pawła II [FOTO]

, Wiadomości, 12.07.2015 15:00, ks
Sanktuarium na Groniu św. Jana Pawła II świętowało w niedzielę 20-lecia powstania.
Jubileusz sanktuarium na Groniu Jana Pawła II [FOTO]

 

W niedzielę w samo południe odprawiona została jubileuszowa msza św. na Groniu Jana Pawła II. Pogoda dobra, na Groń przybyły tłumy. Jubileuszową mszę odprawił ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel.

 

Kaplica, nazywana Sanktuarium Ludzi Gór, nieopodal schroniska na Leskowcu została wybudowana z inicjatywy Stefana Jakubowskiego z Andrychowa. W kaplicy stoi fotel, na którym Jan Paweł II siedział podczas wizyty w Skoczowie. W kaplicy regularnie odbywają się msze.

 

 

W 2004 roku, po wielu latach starań, nazwa szczytu, na którym stoi kaplica, została zmieniona na Groń Jana Pawła II. Co roku papieski szczyt odwiedzają tysiące osób.

 


 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Maksymilian, 12.07.2015 21:03

Warto było tam być.Wspaniała atmosfera do modlitwy i czynnego wypoczynku.