reklama

Jest praca w Andrychowie. Trzeba... policzyć pasażerów

, Wiadomości, 15.11.2016 17:45, PG
W Internecie natrafiliśmy na nietypowe ogłoszenie o pracę. Firma z Mikołowa poszukuje ankieterów na terenie gminy Andrychów.
Jest praca w Andrychowie. Trzeba... policzyć pasażerów

Pracownicy ci mieliby policzyć pasażerów jeżdżących busami i autobusami. O co chodzi? Zapytaliśmy o to w magistracie. Jak się dowiadujemy, trwa przygotowywanie "planu mobilności komunikacyjnej gminy Andrychów". Co to oznacza?

 

Gmina wynajęła firmę z Mikołowa, która się tym zajmuje. Firma już zaczęła poszukiwać pracowników – ankieterów na terenie gminy Andrychów, którzy mieli by za zadanie liczyć pasażerów w busach i autobusach na obecnych liniach.

 

Treść ogłoszenie o pracę:

DAM PRACĘ! Centrum Doradztwa Energetycznego Sp. z o.o. pilnie poszukuje ankieterów na terenie Gminy Andrychów. Zadanie polega na inwentaryzacji liczby osób korzystających z komunikacji miejskiej w Andrychowie. Twoje obowiązki: - wybierasz linie autobusu komunikacji miejskiej (lub busa prywatnego), - wsiadasz na pierwszym przystanku o pierwszej godzinie (tej o której rozpoczyna się kurs) - liczysz ile osób weszło/wyszło na danym przystanku o danej godzinie, z podziałem na osoby do 20 lat, od 20-60 lat i powyżej 60 lat, - wpisujesz dane na karcie inwentaryzacji, - jeździsz autobusem do końca kursu (przerwę masz wtedy kiedy kierowca autobusu). W zależności od układu połączeń jest możliwość przesiadania się na kilka linii, lub busików jednocześnie. Zapewniamy: - dobre warunki wynagrodzenia (8-11 zł/h), - darmowe przejazdy komunikacją miejską na czas prowadzenia inwentaryzacji, - stały kontakt z osobą koordynującą projekt w biurze w Mikołowie. Rozliczamy się bezpośrednio po przekazaniu kart inwentaryzacji. kontakt; [email protected]

 

 

Firma ma opracować strategię rozwoju komunikacyjnego na terenie gminy z propozycją między innymi nowych linii komunikacyjnych, infrastruktury, rodzaju pojazdów, rozbudowy układu drogowego czy poprawy bezpieczeństwa na przystankach.

Jak się dowiadujemy w magistracie, usługa ta kosztuje około 20 tys. zł.

Taka wieloletnia strategia działania ma przynieść korzystne zmiany w zakresie komunikacji w gminie.

Andrychowski magistrat zamierza również zakupić 12 nowych autobusów tym samym wystepując ze spółki MZK z siedzibą w Kętach. Podczas październikowego Forum Subregionalnego Małopolski Zachodniej zaakceptowano wniosek Andrychowa o 18,7 mln zł dotacji unijnych na zakup autokarów. Dzięki temu gmina ma duże szanse na otrzymanie tej dotacji.

 

Zmiany w przewozach mają nastąpić od stycznia 2018 roku. Andrychów prawdopodobnie powoła własną spółkę komunikacyjną.

 

Poniżej zakres prac, jakie ma wykonać firma tworząc dokument pn.: ,,Plan mobilności dla Gminy Andrychów":


- analizę SWOT systemu komunikacyjnego Gminy /w granicach administracyjnych/.

- diagnozę obszarów strategicznych Gminy.

- badania nawyków komunikacyjnych, preferencji interesariuszy oraz mieszkańców w zakresie niezbędnym do wyznaczenia celów programu.

- sieć komunikacji wewnątrzgminnej.

- plan działania na rzecz zrównoważonej mobilności – transport publiczny.

- zakup niezbędnego taboru przewozowego w oparciu o pomiary przewozów pasażerskich linii komunikacyjnych.

- modernizacja przystanków i ich zmiany lokalizacyjne. Standaryzacja miejsc przystankowych.

- plan działania na rzecz zrównoważonej mobilności – transport samochodowy.

- plan działania na rzecz zrównoważonej mobilności – polityka parkingowa.

- plan działania na rzecz zrównoważonej mobilności – ruch pieszy.

- plan działania na rzecz zrównoważonej mobilności – ruch rowerowy

- budowa nowych i modernizacja istniejących dróg publicznych.

- modernizację oświetlenia ulicznego, chodników, poboczy, przejść dla pieszych.

- budowa wydzielonych dróg rowerowych o charakterze komunikacyjnym wraz z infrastrukturą towarzyszącą /stojaki, zadaszone parkingi dla rowerów, itp /.

- interaktywną mapę infrastruktury pieszo - rowerowej Gminy.

- analizę zaproponowanych inwestycji infrastrukturalnych z przyjętym systemem planowania przestrzennego i przyjętym systemem planowania strategicznego.

- system wdrażania Planu mobilności, harmonogram realizacyjny, szacunek kosztów.

- propozycję działań miękkich w celu promowania podróży transportem zbiorowym, pieszych i rowerowych.

- przedstawienie Planu mobilności na komisjach lub sesji Rady Miejskiej (wg potrzeb Zamawiającego)

- konsultacje Planu mobilności z mieszkańcami Gminy Andrychów.

- przeprowadzenie, w razie potrzeby, strategicznej oceny oddziaływania na środowisko.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

justi, 17.11.2016 22:34

Ciekawe co za błyskotliwa osoba wpadłą na pomysł żeby gmina andrychów kupiła dla siebie nowe autobusy skoro 3 gminy mają problem z utrzymaniem transportu międzygminnego... ciekawe skąd weźmie na utrzymanie pieniądze....

Zakolog, 16.11.2016 10:45

Tomuś Ciebie już całkiem pogięło ! Ale znalazłeś firmę badawczą, przecież te smarki nawet poprawnie ogłoszenia werbunkowego nie potrafią napisać – inwentaryzacji, to słowo głupku oznacza spis inwentarza z natury, czyli w tym przypadku mieszkańców Andrychowa, korzystających z transportu publicznego. To, że Ty wraz z swoimi urzędnikami uważasz, tych mieszkańców za inwentarz, to nic nowego, ale żeby się z tym faktem publicznie obnosić to jest już chamstwo. Gratuluję również koncepcji badawczej, na pewno badacze z łapanki za 8 do 11 złotych za godzinę, dostarczą miastu bardzo wiarygodnych danych, i 20 tysi pójdzie się je...ć !

specnarz, 16.11.2016 06:59

Badanie miało by sens gdyby przeprowadzić je w poniedziałek, środę, piątek i weekend. Do tego w roku szkolnym i w ferie. Chyba tak nie będzie. A co do wydawania kasy: CKiW zarobi sporo w tym roku to będzie można jeszcze parę badawczych koncepcji przedstawić :-)

tomekx, 15.11.2016 23:54

Oj mylisz się i to bardzo

mocarz, 15.11.2016 22:11

@brunecik grabienie budżetu trwa w najlepsze wiesz ile poszło już na koncepcje i WIZUALIZACJE ?! dodam na projekty, które nigdy nie będą zrealizowane

lajkonik88, 15.11.2016 21:06

Co ma wspoonego Centrum Doradztwa ENERGETYCZNEGO z ruchem autobusow? Beda liczyli energie pasazerow busow czy chhj wie czego?

BRUNECIK, 15.11.2016 19:51

Takie ogłoszenie pokazało się już w internecie kilkanaście dni wcześniej!!! Widocznie jest to robota "głupiego" i brak chętnych do jej podjęcia! Może warto by było odciągnąć od biurek niektórych biurokratów UM w Andrychowie i by to robili zamiast płacić zewnętrznej firmie pieniądze z podatników!!! Chyba że skarbnik UM ma ich nadmiar!!!