reklama

Jest praca w Andrychowie. Dla opiekuna kaczek

, Wiadomości, 09.11.2011 16:00, (red)
Jest praca w Andrychowie i to jaka! Urząd zatrudni... opiekuna dla ptaków, które żyją sobie na stawie miejskim.
Jest praca w Andrychowie. Dla opiekuna kaczek

O stawie miejskim w Andrychowie szczególnie głośno było rok temu. W kampani wyborczej pojawiły się plotki, że jak Tomasz Żak zostanie burmistrzem... to zasypie staw.

 

 

ZOBACZ: Absurdy kampanii: straszą, że Żak zasypie staw (tekst archiwalny)

 

 

Mamy już rok po wyborach. Miastem rządzi Tomasz Żak. Staw ocalał. Nie został zasypany. Teraz burmistrz T. Żak szuka nowego opiekuna dla ptactwa żyjącego na stawie. Forma zatrudnienia to umowa zlecenie. Na cały 2012 rok.

 

 

Wymagania nie są duże, ale to nie jest robota dla każdego. Oprócz dokarmianie ptaków, jednym z wymagań stawianym przed kandydatami jest: „możliwość zapewnienia ptakom prawidłowych warunków bytowania w okresie zimowym w własnym zakresie (73 szt kaczek, 12 szt gęsi)”

 

ZOBACZ: ogłoszenie o pracę na stronie UM Andrychów

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

andrychowianka2, 17.11.2011 12:25

Komentarz usunięty przez autora.

krisu78, 13.11.2011 23:47

Co do \"pociotka\" Tomasza Partyki - nieźle dowaliłeś swojemu skorek:) na serio - jak wszyscy żakowcy mają takie pojęcie jak skorek co się dzieje w mieście, co ludzi nurtuje i boli to nie dziwię się że jest jak jest i niestety chyba czeka nas katastrofa przez te 3 lata.

maniek, 13.11.2011 18:46

Skorek - tego pewno nikt ci nie powiedział. żak ledwo zaczął a ma miedzy innymi 2 zastępców. Pietras w drugiej kadencji nie miał 2 zastępców ani nawet 1 zastępcy. Za to w pierwszej kadencji jak obejmował rządy po Woźniaku powołał 1 zastępcę. Tym \"pociotkiem\" jak nazywasz był Tomasz Partyka (reszty twoich słów nie będę powtarzał żeby nie obrażać). Ten sam Tomasz Partyka teraz jest jednym z 2 zastępców Tomasza żaka. Niefajnie skorek, co? zanim wpiszesz coś następnym razem zastosuj się do własnej rady i rusz \"skromną resztę szarych komórek\". Co by kompromitacji nie było.

wojtek75, 13.11.2011 12:06

zibi33 pełna zgoda. w tej wymianie zaufanych nie chodzi o to że wymienił , tylko na kogo wymienił i że " żakowski dwór" jest większy niż pietrasa (to fakty łatwe do udowodnienia, pijar i propaganda nie pomogą). O stylu wymiany pewnego prezesa też co nieco słyszałem. jak widzę żakowcy dalej nic nie kumają a obsesja rośnie. Radzę uważać bo być może na każdym rogu czai się wróg - pietrasowiec na przykład jak ja skryty za sztandarem PO:) namierzyć, znaleźć paragraf, jak uda się ukarać za poglądy, jak nie uda się - znaleźć inny paragraf i eksmitować z gminy razem z żona i dziećmi:))) Zwolnią się lokale dla kolejnych fachowców dajmy na to z Oświęcimia, Łodzi czy Józefowa którzy wiedzą jak nas zaściankowych andrychowian uszczęśliwić:)

Zibi33, 13.11.2011 11:11

skorek no właśnie widać że nie bardzo kumasz co się dzieje w mieście do tego starasz się obrażać ludzi którzy popierają w wyborach samorządowych andrychowian a nie przyjezdnych ale widać jesteś z tzw.\"huty\" może coś ci to mówi może nie. Poruszyłeś temat zmian w UM ok są nieuniknione każdy otacza się ludźmi do których ma zaufanie jest tylko drobna różnica bardzo subtelna Pietras zastąpił na pewnych stanowiskach ludzi z Andrychowa ludźmi z Andrychowa a ja nie chcę żeby o tym co się dzieje w Naszym mieście decydowała armia dobrze opłacanych \"obcych\".

skorek, 13.11.2011 10:49

Komentarz usunięty przez autora.

kamila86, 12.11.2011 23:16

kurcze panie mark7 szkoda że zaczął pan osobiste wycieczki, szkoda panowie wojtku75 i Maksymilianie że odpowiedzieli panowie. Mark7 naprawdę szanuję ciebie i twoje poglądy chociaż boję się cokolwiek o nich napisać żeby nie wyszło że też jestem za głupia na ich zrozumienie:) Ale to nie ty, ja, wojtek75 i wszyscy inni internauci są ważni w tej dyskusji. Tu chodzi o przyszłość człowieka - jego pracy a szerzej o to co dzieje się w gminie. Też mam nadzieję że pracę pana Wiesława uda się obronić choćby dzięki poparciu internautów. Zresztą wymagania na to stanowisko za umowę zlecenie są tak duże że wątpię żeby znalazł się ktoś inny kto je spełnia. powtórzę za jepetto - po co to całe zamieszanie w takim razie? Myślę że to kolejny strzał w kolano żakowskiej władzy. Zwłaszcza że ludzie się tak zdenerwowali że przy okazji wyciągnęli kilka innych kontrowersyjnych spraw.

Maksymilian, 12.11.2011 21:20

Panie Wojtku75 niech pan na to nie liczy i pozostanie \"sobą\'. Pozdrawiam

wojtek75, 12.11.2011 20:35

mark7 - co powiedzieć - wyluzuj chłopie. Szczerze mówiąc po twoim wpisie mógłbym to samo co ty o mnie, ja napisać o tobie. Ale nie w tym rzecz. W tym temacie i w tej gminie nie chodzi o słowne przepychanki. temat \"Żak kontra Pietras, -ciąg dalszy wyborów\" w ogóle mnie nie interesuje ponieważ żadnego z panów nie widzę na stanowisku burmistrza. Prawdę powiedziawszy z tych samych powodów. Umówmy się że ja nie będę odnosił się wprost do twoich wpisów a ty do moich skoro tak się rozmijamy. Ok? Ja nie będę mówił co ty masz myśleć i pisać a ty nie będziesz mówił co ja mam myśleć i pisać. Może być?

wojtek75, 12.11.2011 13:10

wojtas - pełna zgoda. poza jednym radnym PO który według mnie totalnie już zapomniał się i zapomniał o wartościach które podobno wyznaje, wciąż wierzę że przejrzą na oczy. To przecież nie chodzi o żeby wszystko w czambuł potępiać. Ale nie rozumiem dlaczego milczeli jak żak rozbudowywał swój "dwór" większy od tego pietrasa. Jak oddawano 3,5 miliona na budowę łącznika. Jak wmawiano im i nam że nie ma żadnych planów połączenia szkół a potem okazało się że były. I tak dalej. Najważniejsze - mija rok a nie widzę żadnego planu na Andrychów, na jego rozwój, poza pijarem. Od pijaru czy obsesji na punkcie konkurenta z wyborów ani korki nie znikają ani miejsc pracy nie przybywa. mark7 - to nie chodzi o kaczki, tylko o pracę człowieka. Mam nadzieję że macie rację i internauci uratowali ją, chociaż nie byłbym tego pewny. Pozdrawiam:)

wojtas, 11.11.2011 23:34

Ja tez dziwie sie postawie radnych z Platformy, przeciez wsrod nich jest paru, wydawac by sie mogło rozsadnych gosci. I nie widza co Zak ze swoimi dworzanami, a zwlaszcza dworkami wyrabia? Czy nie chca widziec? Uwalenie ostatniego etapu obwodnicy, kolesiostwo i nepotyzm w urzedzie, zatrudnianie w UM swoich po cichu, a w tym czasie straszne oglaszanie konkursu na opiekuna kaczek. Cala ta hucpa, ktora sie teraz dzieje idzie tez na wasze konto, Panowie radni. Wybory dopiero za 3 lata, ale niesmak pozostanie. Dla was, niestety. Zwlaszcz dla was.

maniek, 11.11.2011 21:23

IgorZmija - nie chciałbyś udać się na dłuuugie wakacje? chyba potrzebujesz odpoczynku. Najgorsze jest to że z wpisu IgoraZmiii wynika że to co potrafi pan Wiesiu nie ma znaczenia. ważne że podpada pod tzw. obsesję pietrasowką. Zna pietrasa? Karmi jego kaczki? Faktycznie skandal. To sie nadaje do prokuratury. Longin ma rację - pamiętaj IgorZmija - każdy kto wie o przestępstwie powinien natychmiast je zgłosić na policję. Inaczej sam popełnia przestępstwo. Więc leć i zgłaszaj, każdy dzień zwłoki działa na twoją niekorzyść - złóż doniesienie że pan Wiesław zna pana Jana. Pan Wiesław nawet karmił kaczki pana Jana. ile za to dają? 5, 10 lat odsiadki?:)

Jepetto, 11.11.2011 21:21

martin masz rację kontrolować, kontrolować: choćby i przez internet, ale trzeba!!! :) byle to coś dało, bo jakoś chętnego hobbysty który ma warunki żeby przechowywać w okresie zimowym 73 szt kaczek, 12 szt gęsi to ja osobiście chętnego nie znam. Stąd moje pytanie: po co to całe zamieszanie ??? :)

longin, 11.11.2011 19:42

AJGOR!!!! To nie jest burza o jakieś kaczki. Tutaj chodzi o zwykłą przyzwoitość w stosunku do człowieka . Nie ważne jakie ma poglądy bo zwierzęta są apolityczne. Potrzebują fachowej opieki. To jest zwykłe chamstwo urzędników , a zwłaszcza burmistrza , bo to on organizuje ten kabaretowy konkurs. Teraz wyrzuci pana Wiesia , a potem ? Może faktycznie zasypie staw bo przecież spacerował wokół niego Pietras. Opamiętaj się marny urzędniczyno Igorze , bo nie masz argumentów. Jak wiesz , że pan Wiesio karmi urzędowym ziarnem ptaki byłego burmistrza to czemu nie zgłosisz przestępstwa. Nie zgłaszajac tego popełniasz sam przestępstwo. A jeżeli to nieprawda to narażasz się na kłopoty wynikające z pomówienia osoby . Ajgor wieża w pewnej katedrze czeka na ciebie.

wojtek75, 11.11.2011 17:56

informacja - to nie ta. ja nie czepiam się ani zinka ani pawbolu. mają okazję zarobić to robią to. jak będzie z odśnieżaniem zobaczymy. mam postulat a raczej żądanie jako mieszkaniec tej gminy. chce wiedzieć ile konkretne firmy wezmą za odśnieżanie w ciągu tych 3 lata na ile jest przetarg. Wiele się wyjaśni. Jak trzeba będzie przeproszę. Pozdrowienia:) Miło rozmawiać z kimś kto ma swoje racje a nie kieruje nim obsesja.

informacja, 11.11.2011 17:43

Komentarz usunięty przez autora.

wojtek75, 11.11.2011 17:21

oo, to jak faktycznie jak pan Wiesiu śmie zadawać się z pietrasem to musi wylecieć. Toż to skandal. Dobrze że ktoś doniósł komu trzeba że pan Wiesław zna pana Janka a może i go odwiedza? dzięki temu wiemy że trzeba go odsunąć. Ja się uda to może i eksmitować z tej gminy Teraz na serio - jeszcze trochę tej pietrasowskiej obsesji i zwymiotuję. Martin - jak sądzę IgorZmija to ktoś z kręgów władzy. Jak tak to myślę że mylisz się i pan Wiesiu nie ma nawet co składać papierów. Choćby nie wiem jaki dobry był w tym co robi. A korki i bezrobiocie poczekają. Trzeba zająć się ważniejszymi sprawami to znaczy panem od opieki nad kaczkami Wpis IgoraZmii przekleję sobie i pokażę jeszcze tym niedobitkom które mówią że żakowska władza jest fajniejsza niż poprzednia. To jakieś zawody - jak szybko wpaść w obsesje i jak szybko pokazać się że jest gorszym od poprzednika? Andrychowska Platformo w radzie - obudźcie się i zróbcie coś (do pana panie Romanie nie apeluje bo chyba to nie ma sensu) . nie wiem - zagroźcie że jak tak dalej będzie wyjdziecie z koalicji czy cokolwiek. To miasto traci czas!

IgorZmija, 11.11.2011 15:55

dziwna jest burza o jakieś kaczki, a jednak może chodzi o to, że oprócz kaczek urzędowych pan Wiesio karmi kaczki znanego hodowcy ptaków, a słynne wożenie pana Wiesieńka z bułkami dla kaczek... bezcenne...niektórzy nie pogodzą się z faktem, że będą musieli chodzić za suchym chlebem.... dla kaczek;)))))

martin, 11.11.2011 13:03

Jepetto - wierzę że posada opiekuna kaczek na stawie pana Wiesia obroniona. Tyle komentarzy...... myślę że dadzą sobie na wstrzymanie i nikt nie ruszy pana Wiesia. przy okazji wyszło kilka ciekawych info o których nie pisali internauci wcześniej - jak choćby to co napisał wojtek w sumie fajnie - w końcu od tego jesteśmy żeby kontrolować władzę która obecnie rządzi.

Jepetto, 10.11.2011 21:32

A chodziło o posadę Pana Wisława. A tu taka burza...

Maksymilian, 10.11.2011 18:26

PANIE WOJTKU 75 JA UWAŻAM ŻE NIE.

wojtek75, 10.11.2011 17:29

mam nadzieję że ten koszmar cudnych kandydatów z ubiegłego roku się już nie powtórzy i za 3 lata i będzie miał kto zastąpić żaka. informacja - też znam takich co czują się mocno zawiedzeni. ale nie przesadzałbym. Nie wszyscy chyba. Ludzie z zinków i pawbolu podobno pomagali w kampanii. Po wyborach szefowie z zinka i pawbolu są w jednej fundacji z żakiem. Tak się losy potoczyły że zink robi (albo i nie robi jak w lipcu) transmisje - dostaje kasę z gminy, pawbol staje na czele konsorcjum które dostanie 5 baniek z gminy przez 3 lata. Inna sprawa - jedni mówią że rządzi 'wice z importu' pani Agnieszka Adamek, inni że 'skarbnik z importu' pani Jola. Nie znam wielu którzy mówią że rządzi żak. W tym żarcie o tym że jest od rozdawania uśmiechów, wywiadów i medali jest coś na rzeczy.

yeti1, 10.11.2011 17:10

e tam przesadzacie. Po roku przynajmniej ja i tak bym zagłosował na Żaka gdyby byli co sami kandydaci co rok temu. Ciągle ma gość u mnie kredyt zaufania ale już coraz mniejszy ;)

informacja, 10.11.2011 16:49

Komentarz usunięty przez autora.

martin, 10.11.2011 16:24

Panie Wiesiu od opieki nad kaczkami - z takim poparciem internautów nie musi się pan chyba bać o robotę - myślę że uznają że nie warto pana ruszać. Swoją drogą - korki, bezrobocie a oni się takimi [ciach!] zajmują jak kto będzie opiekował się kaczkami na stawie. Bo co? Bo pan Wiesio opiekował się kaczkami za Pietrasa? Bo być może lubi byłego? Ręce mi opadają któryś tam raz. 'informacja' - znam wielu ludzi z firm miejskich którzy śmieją się że 'chłopiec z plakatu' jest od rozdawania medali, uśmiechów i występowania w radyjku i nowinkach. Im więcej tym lepiej:) Resztą zajęli się 'sponsorzy', wice 'z importu' i księgowa 'z importu':)

wojtek75, 10.11.2011 12:11

podstawowe pytanie - to do urzędu miasta można przyjmować bez konkursu (bo na przykład na sekretarkę burmistrza to nie słyszałem żeby był konkurs?) A na opiekuna kaczek musi być?? ciut się pogubiłem, poprawcie jak źle odczytuje to co piszecie ok? wojtek napisał "Ciekawe właśnie,że córka właścicielki domu na ul.Tkackiej w którym mieszkanie wynajmuje P. Adamkowa z UM -- jest sekretarką P.Burmistrza Żaka" - Mam rozumieć że "p. Adamkowa z UM" to sama pani wiceburmistrz od żaka Agnieszka Adamek? Czyli kolejna osoba która przyjechała do Andrychowa by nami rządzić. wojtas napisał: "Na miescie smieja sie juz, ze zeby dostac robotę w urzędzie to wystarczy być z: Tkackiej, Roczyn albo z Oświęcimia". Z Oświęcimia bo tam żak robił ostatnie 12 lat i stamtąd jest dyrektor nowego wydziału od dróg i inwestycji, Tkacka - bo jak piszecie tam wiceburmistrz wynajmuje w Andrychowie mieszkanie, Roczyny bo stamtąd jest dyrektor biura burmistrza czy dlatego że tam miał żak ogromne poparcie?? jest jeszcze wątek przyjęcia do roboty córki radnego ale tu sprawa jest jasna.

informacja, 10.11.2011 11:31

Komentarz usunięty przez autora.

wojtek, 10.11.2011 09:58

polokolo- czytaj uważniej- to zrozumiesz o co mi chodzi.Pozdrawiam

polokolo, 10.11.2011 09:54

kogo to obchodzi gdzie kto mieszka. Wynajmuje, płaci, wolny kraj.

wojtek, 10.11.2011 09:31

Ciekawe właśnie,że córka właścicielki domu na ul.Tkackiej w którym mieszkanie wynajmuje P. Adamkowa z UM -- jest sekretarką P.Burmistrza Żaka.

polokolo, 10.11.2011 07:45

Ludzi to nigdy nie zadowoli. Rok temu lały się pomyje na jednego burmistrza teraz na drugiego. Demokracja!:-)

wojtas, 10.11.2011 00:10

Na miescie smieja sie juz, ze zeby dostac robote w urzedzie to wystarczy być z: Tkackiej, Roczyn albo z Oświęcimia. Kwalifikacje nie sa wymagane :) Nie wazne co umiesz, wazne kto jest twoim sasaidem. A najlepiej mieć tatusia w radzie miejskiej. Jesli ktos mieszka na Lenartowicza, Wlokniarzy, czy chocby np. w Zagorniku, niech poszuka sobie roboty w sklepie. np. w Netto :)

Zibi33, 09.11.2011 22:25

Nieudaczniki z UM zorganizują konkurs zatrudnią kogoś kto będzie traktował to zajęcie wyłącznie jako okazję do zarobienia grosza (pewnie nie będzie specjalnych wymagań bo co to za problem dać się czasami nażreć paru kaczką) a skończy się tak że ptaszki popadają i nie będzie ich na stawie może komuś o to chodzi bo nie każdemu się podobają (albo kojarzą się z byłym burmistrzem który od lat jest znany jako miłośnik i hobbysta w hodowli takich ptaszków)

krisu78, 09.11.2011 22:23

trochę przesadzacie. niech pan Wiesio złoży papiery. Może nikt z wiadomej fundacji nie ma ochoty na tę posadę?:) Jak mam rację, kto wie - może się pan Wiesio ostanie:)) W końcu to nie fucha na przykład doradcy burmistrza za jakieś 5 tysiaków na miesiąc. belo - czemu w swojej wyliczance \"Niech zatrudni wiceburmistrza , wiceburmistrza i skarbnikową na umowę zlecenie\" pominąłeś Dyrektora Biura Burmistrza Żaka?

longin, 09.11.2011 22:15

Może tak wspólna akcja: miłośników stawu ,ekologów , rowerzystów ,spacerowiczów, emerytów , zakochanych, pijących wino, uczniów ,piesków ,matek z dziećmi, matek z dziećmi w wózkach , nowożeńców, idących do kościoła, idących z kościoła, dzieci z placu zabaw, rodziców dzieci z placu zabaw i wielu wielu innych pod hasłem: 1) RĘCE PRECZ OD WIESIA 2) KACZKI DO AFRYKI NIE DO POLITYKI Pilnie poszukiwany animator akcji( bez konkursu)

belo, 09.11.2011 22:06

Niech zatrudni wiceburmistrza , wiceburmistrza i skarbnikową na umowę zlecenie a od Wiesia niech się od........ .

Zibi33, 09.11.2011 22:06

longin muszę przyznać rację Zdzisławowi przy porodzie akuszerka zamiast w tyłek to chyba w łeb klapsa dała !!! Żenady ciąg dalszy

Jepetto, 09.11.2011 21:34

To i opiekunowi stawu, Wiesiowi się mocno oberwało, tzn.: czystka trwa ...

lukas, 09.11.2011 21:20

hehe, obejrzałem sobie te filmiki sprzed roku. Się działo! http://www.youtube.com/watch?v=h2tuqQaNUKk&feature=player_embedded

maniek, 09.11.2011 21:18

A może gdyby "pan Wiesio" (kimkolwiek jest) zgodził się donosić co w stawie piszczy unieważnią konkurs i zostanie jak jest?:) Za 3 lata jak przyjdzie rozstać się ze stanowiskam to się 'wybrakuje' panu Wiesiowi papiery i nic na niego następni nie będą mieć:)

longin, 09.11.2011 20:52

Zdziskowi całkiem już odbiło. Dla zmyły , żeby odwrócić uwagę od zatrudniania \"swoich\" zabrał sie za biednego pana Wiesia.Pan Wiesio nawet nie wiedział ,że jest taki ważny, że trzeba robić konkurs na stanowisko opiekuna stawu.Biedne kaczki zostały wplątane w politykę. Pewnie są z PiS-u!!! No to mają przerąbane, a cztery z nich (z wyspy) już przeszły- sorry przeleciały do \"ziobrystów\" Na naszym stawie prawo bytu mają tylko kaczki i łabędzie z Naszej Gminy Andrychów stowarzyszenia Zdzisława Ż.- obecnego burmistrza. Wszyskie inne pójdą do zwolnienia albo do ZOO za kratki. Zdziś ma znajomosci i będzie donosił ............................... kaczkom strawę. Obsesja Pietrasowa jak z tego widać sięgnęła dna .... stawu andrychowskiego. Burmistrz opamiętaj się chłopino, bo coś mi się zdaje, że nadlatują kaczki z IPN-u.