reklama

Jakie są zalety hybrydowych pomp ciepła?

Wiadomości, 15.02.2023 07:01, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Hybrydowa pompa ciepła to system stosowany w instalacjach grzewczych. Jego założenie polega na wykorzystywaniu dwóch lub więcej źródeł energii (paliw, energii elektrycznej itp.) albo kilku urządzeń grzewczych. Pompy hybrydowe stanowią połączenie pompy ciepła i kotła kondensacyjnego. Rozwiązania hybrydowe są sprawdzonymi technologiami, które cieszą się coraz większą popularnością ze względu na wiele zalet przemawiających za ich przewagą nad tradycyjnymi kotłami grzewczymi.
Jakie są zalety hybrydowych pomp ciepła?

Hybryda ogrzewania, chłodzenia i ciepłej wody, czyli zalety pompy ciepła

Urządzenia grzewcze, takie jak popularna pompa ciepła powietrze woda split, dzięki zaawansowanym technologiom są w stanie zapewnić ogrzewanie i ciepłą wodę w domach. Urządzenia Immergas są bezpieczne i bezobsługowe, co odróżnia je od większości tradycyjnych kotłów grzewczych.

Hybrydowe pompy ciepła, wykorzystując różne źródła energii i łącząc pompę ciepła z kotłem kondensacyjnym, charakteryzują się wysoką niezawodnością. Dają też możliwość ogrzania mieszkania w sytuacji, gdy na zewnątrz panują skrajnie niskie temperatury (np. poniżej -25°C), w których sama pompa ciepła pracująca na układzie termodynamicznym może okazać się niewystarczająca. Dodatkowo najlepsze pompy hybrydowe, na przykład w technologii Magis Combo V2, pozwalają na chłodzenie pomieszczeń podczas upałów.

Pompa hybrydowa – rozwiązanie ekonomiczne i energooszczędne

W dobie kryzysu energetycznego poszukiwanie energooszczędnych rozwiązań jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Hybrydowa pompa ciepła wykorzystuje źródło ciepła, które w danym momencie jest bardziej ekonomiczne. By nie rezygnować z gazu, ale jednocześnie ogrzewać taniej, dobrym pomysłem będzie hybrydowa pompa ciepła z kondensacyjnym kotłem gazowym.

Ekologia i maksymalna wydajność

Kotły kondensacyjne to mocne wsparcie dla pompy nawet podczas siarczystych mrozów, gdy standardowe pompy ciepła mają nieco ograniczoną efektywność. Hybryda pozwala więc na ogrzanie domu przez cały rok, nawet przy ekstremalnie niskich temperaturach.

Układy hybrydowe mają klasę energetyczną A+++ (temperatura zasilania 35°C) i A++ (temperatura zasilania 55°C). Hybrydowe pompy ciepła zużywają zatem pięć razy mniej energii, niż są w stanie wytworzyć!

Możliwość dofinansowania do hybrydowej pompy ciepła

Hybrydowe pompy ciepła to urządzenia ekologiczne, których zakup uprawnia do skorzystania z dofinansowania w ramach programu „Czyste powietrze” lub „Moje ciepło” albo z ulgi termoizolacyjnej.

„Moje ciepło” pozwala na zwrot 30% kosztów, czyli kwoty do 7 000 zł za zakup na przykład hybrydowej pompy ciepła w przypadku budowy nowego domu, natomiast z programu „Czyste powietrze” mogą skorzystać osoby wymieniające źródło ciepła podczas modernizacji budynku. Tu kwota jest znacznie wyższa i wynosi od 55% aż do 100% kosztów, co w przeliczeniu na złotówki daje maksymalną kwotę 35 200 złotych.

Gwarancja i obsługa posprzedażowa

Pompy ciepła oraz hybrydowe pompy ciepła mają 5-letni okres gwarancji. Dzięki temu rola producenta nie kończy się w momencie sprzedaży urządzeń, a zalety pompy ciepła i innych pomp to także ich obsługa posprzedażowa. Po rejestracji urządzeń na stronie producenta klient pozostaje pod opieką fachowców, którzy zawsze są pomocni i dostępni. Wiele lat doświadczenia w branży sprawia, że są w stanie pomóc nawet w najtrudniejszych przypadkach.

By urządzenie funkcjonowało prawidłowo, niezbędny jest coroczny przegląd hybrydowej pompy ciepła. Dzięki temu sprawdzona włoska technologia ekologicznie i zarazem ekonomicznie ogrzeje w domu powietrze i wodę.- ARTYKUŁ SPONSOROWANY -

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy