reklama

Jak można nie zauważyć TEGO ronda?

, Wiadomości, 22.09.2015 18:20, NEWSY CZYTELNIKÓW
Jak można nie zauważyć tego ronda? - pyta nasz Czytelnik z Andrychowa. W poniedziałek doszło tam do bardzo niebezpiecznej sytuacji.
Jak można nie zauważyć TEGO ronda?

Sprawa dotyczy nowego małego ronda przy ul. Włókniarzy w Andrychowie. Zamieszczamy informację i filmik, który przesłał nam pan Artur.

Jak można nie zauważyć TEGO ronda?
W poniedziałek na rondzie przy dawnej "płytostradzie" spotkała mnie sytuacja podczas której kierowca busa wymusił na mnie pierwszeństwo, Zaznaczę, że kierowca podniósł rękę w geście przeprosin, nie zamierzam upubliczniać osoby kierowcy ani firmy w której pracuje, nie to jest moim celem, dlatego te rzeczy zostały na filmie zasłonięte, takie sytuacje są w tym miejscu bardzo częste.
Może warto byłoby na łamach Waszego portalu przypomnieć mieszkańcom, że ruch w tym miejscu został zmieniony z chwilą wybudowania ronda, spora liczba kierowców w tym miejscu traktuje ulicę Włókniarzy, jak drogę z pierwszeństwem przejazdu, jakby ronda w tym miejscu nie było, natomiast część kierujących jadących od strony dawnej "płytostrady" zachowuje się jakby nadal w miejscu połączenia z ulicą Włókniarzy nadal stał znak STOP.
Ludzie! Tudzie tam jest rondo, mam możliwość to wjeżdżam, nie czekam aż kierowca jadący ulicą Włókniarzy przejedzie. TAM JEST RONDO!!! 
Jestem stałym bywalcem tego miejsca i obserwuję te sytuacje bardzo często. Mam nadzieję, że nie dojdzie do tragedii w tym miejscu, dzisiaj naprawdę niewiele brakowało, mieszkańcy Andrychowa skończcie jeździć na pamięć TAM JEST RONDO!!!
 https://youtu.be/UfL050HeVe0 

 

"W poniedziałek na rondzie przy dawnej "płytostradzie" spotkała mnie sytuacja podczas której kierowca busa wymusił na mnie pierwszeństwo, Zaznaczę, że kierowca podniósł rękę w geście przeprosin, nie zamierzam upubliczniać osoby kierowcy ani firmy w której pracuje, nie to jest moim celem, dlatego te rzeczy zostały na filmie zasłonięte, takie sytuacje są w tym miejscu bardzo częste.Może warto byłoby na łamach Waszego portalu przypomnieć mieszkańcom, że ruch w tym miejscu został zmieniony z chwilą wybudowania ronda, spora liczba kierowców w tym miejscu traktuje ulicę Włókniarzy, jak drogę z pierwszeństwem przejazdu, jakby ronda w tym miejscu nie było, natomiast część kierujących jadących od strony dawnej "płytostrady" zachowuje się jakby nadal w miejscu połączenia z ulicą Włókniarzy nadal stał znak STOP.


Ludzie! Tudzie tam jest rondo, mam możliwość to wjeżdżam, nie czekam aż kierowca jadący ulicą Włókniarzy przejedzie. TAM JEST RONDO!!! 


Jestem stałym bywalcem tego miejsca i obserwuję te sytuacje bardzo często. Mam nadzieję, że nie dojdzie do tragedii w tym miejscu, dzisiaj naprawdę niewiele brakowało, mieszkańcy Andrychowa skończcie jeździć na pamięć TAM JEST RONDO!!!" - pisze pan Artur.

 

Zobaczcie nagranie z kamery samochodowej


 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

makaze, 24.09.2015 22:49

Wiem wiem głupie gadanie... ale prawda jest taka że 1 raz po otwarciu tego "ronda" przepier**** je na wprost... usłyszałem tylko jeb* jeb* i zastanowiłem się dlaczego... i dopiero wtedy do mnie dotarło [ciach!] tam zrobili rondo... którego nie ma i nie widać tak szczerze...

tipacz, 24.09.2015 17:32

"Rondo??? jakie rondo... przecinam to coś na wprost.... -.-" do czasu kolego - do czasu...

artmn, 24.09.2015 15:47

makaze masz racje, lepiej się zatrzymać niż rozbić samochód święte słowa, tak też zrobiłem jak widzisz na filmie, zdążyłem, jeśli jeździsz tam tak jak mówisz to życzę żebyś nie musiał mieć kogoś na sumieniu.....

makaze, 23.09.2015 23:44

Rondo??? jakie rondo... przecinam to coś na wprost.... -.- "Ludzie! Tudzie tam jest rondo, mam możliwość to wjeżdżam, nie czekam aż kierowca jadący ulicą Włókniarzy przejedzie. TAM JEST RONDO!!! " Panie Arturze. Lepiej się zatrzymać i stracić 5-10 sekund, niż wjechać komuś pod koło, a mieć problem bo samochód rozbity...

rafi, 23.09.2015 23:20

Komentarz usunięty przez autora.

dr_house, 23.09.2015 17:07

@xpek przepatrzyłem komentarze i jakoś nie zauważyłem, żeby ktoś napisał, że źle - dobra igor7 ma jakieś "ale" ale on do wszystkiego ma w więc jego wypowiedzi należy zlać. Osobiście mogę tyle powiedzieć, że w moim i moich znajomych przypadku wybudowanie tego ronda wywołało raczej ironiczny uśmiech. Jednakże trzeba podkreślić to, że skoro już jest to trzeba się przyzwyczaić do tego, ze jest i przestrzegać znaków.

xpek, 23.09.2015 15:30

nowa piękna, bezpieczna i tanio wybudowana droga - źle!!!!!!!!!

remek, 23.09.2015 09:44

Jeżeli znak "ustąp pierwszeństwa" na ludzi nie działa, to wątpię, że podziała na nich artykuł na mamnewsa.

tomekx, 23.09.2015 06:21

Jak zwykle dużo kombinowania. Wystarczy jeździć zgodnie z przepisami czyli za znakami. Na ulicy jednokierunkowej też jeździcie pod prąd bo wam się nie podoba?

guide, 22.09.2015 23:46

pewnie znaki znowu są obrócone: wandrychowie.pl/2015/08/19/uszkodzone-znaki-na-nowym-rondzie/ tam też jest filmik

tipacz, 22.09.2015 20:35

zandrychowa -niestety mylisz się... jeżdżę tamtędy stosunkowo rzadko a już miałem ponad 10 takich sytuacji w tym miejscu.

zandrychowa, 22.09.2015 20:13

Co do ronda. Tu bez dyskusji usprawnia ruch w tym miejscu. Bezpieczniej jest dla pieszych i dla kierowców. oczywiście zdarzają się tak jak ten ma filmie ale z tego co ja widzę to jest ich niewielu

zandrychowa, 22.09.2015 20:11

igor7 - twarz pisu andrychowskiego. Tak trzymaj chłopie tylko się nie wykończ

dr_house, 22.09.2015 20:04

Teoretycznie skrzyżowanie o ruchu okrężnym typu rondo jest najmniej kolizyjnym - zwłaszcza to klasyczne czyli jeden pas i znak A-7 na wjeździe. Problem leży gdzieindziej ( pomijam fakt kto?, po co? i za ile? zrobił tam rondo). Zmieniła się organizacja ruchu i trzeba się do niej stosować. Niestety jesteśmy nauczeni jeździć na tzw. "pałę" Strach się bać jak powstaną ronda turbinowe.

szpp, 22.09.2015 19:09

w sumie racja to się bardzo dobrze sprawdza

igor7, 22.09.2015 18:38

bezmózgi postawiły nikomu niepotrzebne ekrany zamiast dwóch progów przed rondem ... . bezmózgi położyły kostkę brukową by spotęgować hałas który tłumią ich ekrany... . . . . myślenie boli ...ci ludzie ludzie z magistratu cierpią na chroniczny ból głowy . . . . jak zwykle na naszej kasie muszą się utuczyć szwagier od ekranów i ciotka od kostki brukowej... . . . BYLE JAK,Z BYLE KIM,BYLE GDZIE... . . . tak to jest gdy barany wybierają celebrytów.. . . Amen