Błąd, który polega na wyborze zbyt ciasnego rozmiaru lub odwrotnie za luźnego, a tym samym zniekształcającego sylwetkę modelu kurtki. Jednocześnie szkoda z niej rezygnować, bo ma też sporo zalet choćby takich, że jest wytrzymała i trwała. Jak dobrać rozmiar kurtki skórzanej?
Dlaczego kurtkę skórzaną warto posiadać w garderobie?
To już nie czasy, gdy kurtka skórzana męska kojarzyła się głównie z ćwiekami i kulturą muzyki metalowej, punkowej czy rockowej. Obecnie ramoneska zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej to ważny element garderoby osób podążających za światem mody. Modeli kurtek skórzanych nie sposób wymienić, jednak jeśli zależy nam na wieloletnim użytkowaniu, warto zdecydować się na klasyczną kurtkę bez wymyślnych krojów i dodatków, które mogą z mody wyjść i przestać się nam podobać.
Jednak nowoczesne modele oversizowe czy mocno przylegające do ciała albo w różnych kolorach też warto rozważyć. Klasyczna ramoneska to kurtka, która powinna sięgać maksymalnie do połowy pośladka i pozwalać na zmieszczenie pod spodem nie tylko T-shirta, ale też grubszego swetra czy bluzy.
Wybór kurtki skórzanej – od czego zacząć?
W przypadku kurtki skórzanej paradoksalnie rozmiar umieszczony na metce może mieć najmniejsze znaczenie. Każdy producent posiada własne rozmiarówki, zatem idąc do sklepu, musimy mierzyć każdy model, a decydując się na zakup przez internet, należy zacząć od pomiarów siebie, a konkretnie talii, bioder, klatki piersiowej czy długości rękawa i odniesienia się do specyfikacji rozmiarów, które producent powinien opisać na stronie. Mierzenie powinno odbywać się na grubszy sweter.
Kupując kurtkę ze skóry naturalnej, musimy liczyć się z tym, że początkowo będzie ona bardziej sztywna i twarda i dopiero w trakcie noszenia zrobi się miększa. Inaczej jest w przypadku ekoskóry, bo kurtka z tego materiału od razy jest docelowo miękka.
Kurtka skórzana – co jeszcze jest ważne?
Kurtka skórzana powinna podkreślać atuty naszej sylwetki, a nie mankamenty, zatem kurtka wcięta w talii nie będzie pasowała dla osoby z większymi krągłościami w tym obszarze. W takim przypadku lepiej wybrać model prosty w talii. Decydując się na model dopasowany, należy zwrócić uwagę, by kurtka nie krępowała ruchów. Warto przymierzyć wtedy rozmiar większy i może się okazać, że kurtka równie dobrze leży i podkreśla nasze walory, ale też nie ogranicza naszej ruchomości.
Modele krótsze, czyli kończące się powyżej bioder powinny być dobrane pod okiem kompetentnego sprzedawcy. Wyglądają one dobrze na osobach drobnej i szczuplej budowy, a w przypadku innych mężczyzn nie wyglądać dobrze, nawet jeśli na pierwszy rzut oka tego nie zauważymy. Wybierając kurtki kolorowe, patrzymy, czy dany kolor będzie pasował do naszej urody i reszty garderoby w szafie.
Może się okazać na podstawie naszych dotychczasowych zakupów odzieży, że nasz rozmiar jest niestandardowy. Chcąc uniknąć sytuacji, że kupimy kurtkę mającą za krótkie rękawy, warto udać się do sklepu, a jeśli jednak chcemy dokonać zakupów przez internet, zdecydować się na kilka modeli, by wybrać jeden, a resztę odesłać. W ten sposób unikniemy frustrujących niekończących się zwrotów przesyłek.
- ARTYKUŁ SPONSOROWANY -
Brak komentarzy