reklama

Jak co roku przeszły procesje Bożego Ciała [VIDEO]

Wiadomości, 26.05.2016 13:20, PG
Jak zwykle w Boże Ciało ulicami przeszły barwne procesje. Uczestniczyły w nich tysiące osób. Zobaczcie zdjęcia i video.
Jak co roku przeszły procesje Bożego Ciała [VIDEO]

Boże Ciało jest świętem ruchomym i wypada zawsze 60 dni po Wielkanocy. Święto zostało ustanowione w XIII wieku po objawieniach, jakie miała Julianna de Retnie przełożona klasztoru z Mont Cornillon koło Liege. Dość szybko w Boże Ciało zaczęto organizować procesje z Najświętszym Sakramentem.

 

Ta tradycja przetrwała do dziś. W czwartek barwne procesje przeszły ulicami miast i wsi. Wierni po drodze zatrzymywali się przy czterech ołtarzach. Czterech, bo tylu jest Ewangelistów. Przy każdym ołtarzu czytany jest fragment innej Ewangelii: Mateusza, Marka, Łukasza i Jana.

 

Zobaczcie video z obu procesji w Andrychowie

 

 

 

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mark7, 29.05.2016 08:29

Są mieszkańcy ,których takie manifestacje katolicko-polityczne żenują. Ale jak wiemy kościół w swej chrześcijańskiej miłości bliźniego ma to w zadzie. Miejscem kultu jest kościół i tam obecny jest każdy kto chce w tym uczestniczyć. Procesje na ulicach łamią tą zasadę . Powodują ,że jesteśmy wikłani w ruch wyznaniowy czy tego chcemy czy nie. Zapominamy,że demokracja nie pozwala na ograniczanie światopoglądu tym co nie uznają wartości większości. Jedyna pociechą jest to,że miecz i stos zastąpiono nowocześniejszymi sposobami indoktrynacji.

azquit, 27.05.2016 05:11

Komentarz usunięty przez autora.

asquit, 26.05.2016 21:01

zaś polityczne przemówienia