reklama

Instruktor nauki jazdy zatrzymany. Miał 3 promile, spowodował kolizję i chciał wręczyć łapówkę

, Wiadomości, 10.07.2015 09:40, ks
Policjanci zatrzymali instruktora nauki jazdy, który spowodował kolizję drogową będąc nietrzeźwy i próbował wręczyć policjantom pieniądze.
Instruktor nauki jazdy zatrzymany. Miał 3 promile, spowodował kolizję i chciał wręczyć łapówkę

9 lipca  policjanci zatrzymali 54-letniego mieszkańca gm. Andrychów, podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym, oraz próbę wręczenia korzyści majątkowej kontrolującym policjantom.

 

Do zdarzenia doszło w Targanicach, gdzie kierujący samochodem marki Toyota Yaris spowodował kolizję drogową - najechał na tył samochodu marki Fiat Seicento, który w wyniku zderzenia uderzył w samochód marki Suzuki.

 

 

Sprawca wypadku postanowił oddalić się z miejsca zdarzenia. Daleko jednak nie odjechał, gdyż kilometr dalej wjechał do przydrożnego rowu.

 

Jak się później okazało kierujący samochodem był instruktorem nauki jazdy i właśnie tym pojazdem tzw."L" kierował.

 

- Podczas czynności Policjanci wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Po przeprowadzeniu badania stanu trzeźwości okazało się, że ma on w organizmie blisko 3 promila alkoholu. W trakcie wykonywania dalszych czynności przez policjantów mężczyzna kilkakrotnie proponował policjantom pieniądze  w zamian za odstąpienie od czynności służbowych - informuje nas Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik KPP Wadowice.

 

Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej oraz kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu , grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

foto: Archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

polokolo, 10.07.2015 15:17

To dopiero skandal