Horror na drogach. Kolizja za kolizją

, Wiadomości, 03.01.2017 11:30, (red)
Warunki na drogach znacznie się pogorszyły. Tyko w poniedziałek (2.01) na drogach powiatu wadowickiego doszło do 12 kolizji.
Horror na drogach. Kolizja za kolizją

- Najczęstszą przyczyną tych zdarzeń było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze lub nieprzestrzeganie przepisów drogowych – informuje policja.

 

W miejscowości Roczyny około godz. 7:15 doszło do kolizji drogowej.  Kierujący samochodem osobowym Renault nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki volkswagen. Kierujący uczestnicy trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem.

 

O godzinie 09:55 w Andrychowie na ul. Krakowskiej kierująca samochodem marki Opel nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami, doprowadzając do zderzenia z samochodem marki Audi. Kierujący uczestnicy trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem.

 

O godzinie 14:40 w Radoczy kierujący samochodem marki VW Polo nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył samochodu marki Opel Astra. Kierujący uczestnicy trzeźwi. Sprawca ukarany MKK.

 

O godzinie 15:45 w Lanckoronie kierujący samochodem marki Opel Astra, oraz kierująca samochodem marki Alfa Romeo nie zachowali należytej ostrożności w trakcie wymijania doprowadzając do zderzenia bocznego lusterkami. Sporządzono dokumentacje do wniosku o ukaranie na obydwu  kierujących.

 

O godzinie 15:55 w Sułkowicach kierujący samochodem marki Peugeot nie zachował ostrożności podczas cofania i najechał na bok stojącego prawidłowo samochodu marki Opel. Kierujący uczestnicy trzeźwi. Sprawca ukarany MKK.

 

O godzinie 16:35 w Zebrzydowicach kierujący samochodem marki Renault Scenic oraz kierujący samochodem marki Audi A4 nie zachowali należytej ostrożności w trakcie wymijania doprowadzając do kolizji drogowej. Kierujący uczestnicy trzeźwi. Sprawca ukarany MKK.

 

O godzinie 16:50 w Wadowicach na ul. Łazówka kierujący rowerem nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad rowerem i wjechał do przydrożnego rowu.

 

O godzinie 17:05 w Kleczy Dolnej kierujący samochodem marki Renault na oblodzonej drodze stracił panowanie nad pojazdem , w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas doprowadzając do zderzenia z pojazdem marki Seat Leon. Kierujący uczestnicy trzeźwi. Sprawca ukarany MKK.

 

O godzinie 17:50 w Mucharzu kierujący samochodem marki Opel Astra nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem marki VW Polo doprowadzając do zderzenia pojazdów.  Kierujący uczestnicy trzeźwi. Sprawca ukarany MKK.

 

O godzinie 18:20 w Podolanach kierująca samochodem marki Fiat Punto nie dostosowała prędkości do panujących warunków atmosferycznych w wyniku czego wpadła w poślizg, a następnie najechała na prawidłowo jadący z przeciwka pojazd marki Opel. Kierujący uczestnicy trzeźwi.

 

O  godzinie 18:40 w Andrychowie na ul. Włókniarzy kierujący samochodem marki VW nie dostosował prędkości d panujących warunków na drodze i najechał na zaparkowany prawidłowo samochód marki Opel Astra. Kierujący uczestnicy trzeźwi.

 

O godzinie 20:30 w Łączanach kierująca samochodem marki Ford nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, na śliskiej nawierzchni utraciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Kierująca trzeźwa. Ukarana MKK.

 

 

 

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy