reklama

Gwiazda Afganistanu dla ratownika z Andrychowa

, Wiadomości, 29.12.2011 15:45, (red)
Wśród osób niedawno odznaczonych „Gwiazdą Afganistanu” jest Tomasz Sanak z gminy Andrychów, który w sumie aż 2 lata spędził na misjach Afganistanie.
Gwiazda Afganistanu dla ratownika z Andrychowa

Uroczystość wręczenia oznaczeń odbyła się kilka tygodni temu w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Oświęcimiu, ale niewiele osób wie, że zaszczyty spotkały także mieszkańca gminy Andrychów. Wśród oznaczonych jest m.in. pochodzący z Targanic Tomasz Sanak [na zdjęciu].„Gwiazda Afganistanu” to polskie, ustanowione w 2007 roku, odznaczenie pamiątkowe przyznawane żołnierzom Sił Zbrojnych i osobom cywilnym, uczestnikom Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Jest jednym z odznaczeń wojskowych, które nadawane są w czasie pokoju.


Tomasz Sanak od wielu lat jest instruktorem zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych oraz ratownictwa taktycznego. W ostatnich latach trzykrotnie uczestniczył w misjach polskich żołnierzy w Afganistanie, zabezpieczając tam pod względem medycznym polskich i nie tylko wojskowych. W sumie w Afganistanie spędził 2 lata.

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

wiktor, 29.12.2011 11:52

Brawo Tomku!!! Pozdrowienia z Targanic.