reklama

Gwałtowne burze dały się we znaki

, Wiadomości, 20.07.2011 14:00, ks
Praktycznie na terenie każdej gminy po. wadowickiego poważnie dały się we znaki nawałnice, jakie od wtorku (19.07) przechodzą nad regionem. W środę było podobnie.
Gwałtowne burze dały się we znaki

Strażacy mają pełne ręce roboty. Po ulewach musieli udrażniać przydrożne rowy, a w niektórych miejscach – wody było tak dużo, że zalane zostały również piwnice. We wtorek wieczorem okolicach Wadowic spadł grad. Na niektórych polach zniszczone zostały uprawy rolne. Silny wiatr połamał wiele drzew, które zatarasowały drogi.

 

 

We wtorek najwięcej działań strażacy przeprowadzali w Kleczy, Jaroszowicach i Jaszczurowej.

 

 

Gwałtowna burza przeszła również w Andrychowie i okolicach. Na terenie tej gminy, w Targanicach i Sułkowicach, uszkodzone zostały trzy dachy.

 

xxx


W środę w południe scenariusz się powtórzył. Na Andrychów i okoliczne miejscowości spadła ściana wody. Intensywnie padało przez ok. 20 minut. Podobnie w Wadowicach i innych miejscowościach.

 

 

Było groźnie. W Wadowicach przy ulicy Sienkiewicza duży konar drzewa spadł na busa. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W Wieprzu i Łączanach porywisty wiatr uszkodził  dachy 2 budynków, a bilans strat w niedalekich Graboszycach k. Zatora jest jeszcze większy: zerwane są dachy 5 budynków, a 15 kolejnych zostało uszkodzonych.

Uszkodzony dach na terenie gminy Wieprz/foto: UG Wieprz

 

Wadowickie ulice zamieniły się w potoki/źródło: youtube.com

 


W Andrychowie przy ulicy 1 Maja strażacy ułożyli wzdłuż Wieprzówki specjalną zaporę, na wypadek gdyby woda wystąpiła z brzegu, w Zagórniku podtopionych zostało kilkanaście domów.

 

 

- Na terenie calego powiatu wadowickiego w różnych miejscowościach prowadzonych jest w tej chwili kilkadziesiąt różnych akcji po gwałtowanej nawałnicy - informowali w środę (20.07) po południu strażacy z Wadowic.

 

W powiecie suskim na skutek wyładowań atmosferycznych uszkodzony został jeden budynek.

 

Synoptycy ostrzegają, że gwałtowne burze będą przechodzić nad regionem do czwartku.

 

- Apelujemy o nie parkowaniu pojazdów w pobliżu drzew i w miejscach, które stanowią drogi pożarowe do obiektów, budynków itp. - czytamy w komunikacie wydanym przez Wydział Zarządzania Kryzysowego

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

xonic, 21.07.2011 14:49

dużo linków do zdjęć, filmów i nagrań audio u strażaków z Andrychowa - http://jrgandrychow.wordpress.com

Maxymilian, 20.07.2011 20:03

Komentarz usunięty przez autora.

ramona, 20.07.2011 19:38

a może, najmądrzejszy i wszechwiedzący jp ze swoją świtą powinni ustawiać ten wał, nie strażacy. Jak był robiony bulwar dla \"cyganów\" jak to się mówi w Andrychowie, nie można było go podnieść metr w górę

Maxymilian, 20.07.2011 18:50

Komentarz usunięty przez autora.

tomacik, 20.07.2011 16:28

trzeba było zobaczyć jak w Andorii wybija wode ze studzienek.

xp34, 20.07.2011 13:47

w wadowicach dla, tak dla odmiany, deszcz padał poziomo

lukas, 20.07.2011 13:21

no niestety tym razem spece od pogody nie pomylili się. Jak w środę w południe rąbnęło deszczem w Andrychowie...to szkoda gadać. Ściana wody