Goprowcy szukali zaginionych turystów

, Wiadomości, 30.12.2016 14:00, (red)
Jedna z turystek była ranna.
Goprowcy szukali zaginionych turystów

W czwartek (29.12) w godzinach popołudniowo-wieczornych w bardzo trudnych warunkach (świeży opad śniegu, bardzo silny wiatr, ograniczona widoczność) ratownicy ze stacji GOPR na Markowych Szczawinach wyruszyli na pomoc turystkom, znajdującym się w rej. „Kościółków”.

 

- Jedna z nich, wychłodzona i ze złamanym podudziem, została ewakuowana w noszach za pomocą technik linowych, a następnie przetransportowana quadem do Zawoi Markowej i przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Pozostałe dwie osoby w dobrym stanie ratownicy sprowadzili na Markowe Szczawiny. Wyprawa trwała blisko 5 godzin – informują ratownicy z beskidzkiej grupy GOPR.

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło: GOPR Beskidy

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy