reklama

Generacja Zmian rozdaje możliwości!

, Wiadomości, 01.03.2020 11:45, INFORMACJA PRASOWA

Na dzisiejszą młodzież wyjątkowo dużo się narzeka. „Nic im się nie chce”. „Głupoty w głowie”. „Zrobiliby coś pożytecznego”. Grupa młodzieży z krakowskiego liceum stworzyła projekt inspirujący młodych ludzi do podejmowania realnych działań!

Generacja Zmian rozdaje możliwości!

Mało kto zapewne słyszał w Andrychowie o ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”. Olimpiada – brzmi niedostępnie? Tymczasem jest to wyjątkowa i ogólnodostępna szansa dla licealistów i studentów na przeprowadzenie wymyślonego przez siebie projektu społecznego, uzyskania wsparcia Mentora, zdobycia prestiżowej nagrody „Złote Wilki” oraz certyfikatów cenionych przez pracodawców na całym świecie! Wystarczy zebrać grupę znajomych, opracować pomysł na projekt, zarejestrować się na stronie https://zwolnienizteorii.pl/ i zacząć działać! Kolejna edycja olimpiady i szansa na wzięcie udziału już na jesień!

Tymczasem w obecnej edycji bierze udział projekt Generacja Zmian, stworzony przez ósemkę licealistów z V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie w składzie: Katarzyna Kubik, Pola Łęgowska, Karolina Fryt, Agnieszka Podstolak, Magdalena Kłęczek, Wojciech Kusztal, Gabriela Rożnawska oraz Helena Schoen – Żmija. Ich inicjatywa jest odpowiedzią na niski poziom zaangażowania społecznego wśród młodzieży i biernej postawy wobec lokalnych wspólnot.

„Już w jego nazwie podkreślamy, że my, czyli Polki i Polacy, reprezentujący pokolenie Z, chcemy realnie działać i angażować się w społeczeństwo obywatelskie” – czytamy w opisie projektu.

Przypomnijmy – pokolenie Z to ludzie urodzeni po 2000 roku, dla których m.in. Internet jako forma komunikacji istnieje od zawsze. To dlatego Generacja Zmian wybiera social media jako główne z narzędzi promowania ich idei. Stworzyli własną stronę internetową http://generacjazmian.pl/, na której zamieszczają inspirujące wywiady z aktywistami oraz artykuły z nazwami wydarzeń czy organizacji, w które można się realnie zaangażować. Prowadzą kampanię na Instagramie (generacja.zmian) oraz na Facebook’u (Generacja Zmian). Co tydzień pojawiają się tam #wZmianki czyli oferty szeroko pojętego wolontariatu! W planach mają również warsztaty w szkołach.

Na ich YouTubie można obejrzeć sondę badającą zaangażowanie społeczne wśród młodzieży:


Celem projektu jest odczarowanie słowa „aktywizm”, zachęcania do spędzania czasu szkoły średniej (i nie tylko) w sposób aktywny, by uczyć się krytycznie myśleć, kształtować swój światopogląd, zdobywać nowe umiejętności, znajomości oraz cenne doświadczenie!

”Dla mnie GZ to przede wszystkim to, czego szukałam sama kilkanaście miesięcy temu, kiedy powoli zaczynałam angażować się w młodzieżowe inicjatywy i miałam wiele pytań i wątpliwości. Przez ten czas zrobiłam sporo szalonych rzeczy i zdobyłam dużo doświadczenia, więc staram się dzielić nim z początkującymi i GZ umożliwia mi robienie tego na dużą skalę!” – to wypowiedź Kasi, liderki zespołu.

Mimo że działają głównie w Krakowie, mają nadzieję, że promowane przez nich postawy opuszczą mury miasta i zmotywują rówieśników z całej Polski do działania.

„Tak naprawdę możliwości jest dużo, na każdym kroku. Wystarczy tylko wyciągnąć po nie rękę!”mówi Karolina.

Ta ósemka zdaje sobie sprawę, że to młodzi są przyszłością naszego społeczeństwa (#jeślinieMYtoKTO) i to od nich samych zależy, co z taką możliwością zrobią.

Zachęcamy do śledzenia efektów Generacji Zmian na Facebook’u oraz Instagramie!

https://www.facebook.com/generacja.zmian/

Ig: generacja.zmian

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy