Gdzie na lodowisko?

, Wiadomości, 25.12.2016 15:00, PG
Zobaczcie gdzie można pojeździć na łyżwach.
Gdzie na lodowisko?

Od początku grudnia w Kalwarii Zebrzydowskiej działa „biały Orlik”. Jest to lodowisko powstałe na boisku do siatkówki i koszykówki znajdującego się na terenie całego kompleksu boisk „Orlik” w Kalwarii Zebrzydowskiej. Przy obiekcie działa wypożyczalnia 60 łyżew a na lodowisku może przebywać 80 osób. „Biały orlik” może funkcjonować nawet przy dodatniej temperaturze.

 

Lodowisko czynne jest codziennie od 10:00 do 21:00. Ostatnie wejście na godzinę przed zamknięciem obiektu.

Niestety, w święta są pewne ograniczenia. W Boże Narodzenie lodowisko jest nieczynne, a w drugi dzień świąt będzie czynne w godzinach 14:00-21:00

 

 

Jak informuje Centrum Kultury, Sportu i Turystki w Kalwarii Zebrzydowskiej: wypożyczenie łyżew nie jest drogie. Za godzinę szaleństwa na lodzie zapłacimy zaledwie 3 zł. Warto mieć ze sobą kask! Można też za złotówkę wypożyczyć kask na miejscu. Zapraszamy!


Ponadto w poniedziałek między 19:00 a 21:00 na "białym orliku" amatorzy mogą pograć w hokeja. Tutaj trzeba mieć własny sprzęt.

 

Ze względu na utrzymanie tafli w dobrym stanie lodowisko wyłączane jest z użycia na 60 minut. W tygodniu dzieje się tak między 15:00 a 16:00, w weekendy miedzy 14:00 a 15:00.

 

Sezonowe lodowisko działa także w Suchej Beskidzkiej od godz. 11.00 do 21.00. Przerwa techniczna ma miejsce codziennie od godz. 15.30 do 16.00.

 

Rezerwacja lodowiska (trening hokeistów) we wtorki i w piątki od godz. 20:00 do godz. 21:00

 Opłaty za korzystanie z lodowiska

- bilet jednorazowy normalny – 4 zł/godz.,

- bilet jednorazowy ulgowy – 3 zł/godz.,

- udostępnienie całego lodowiska – 160 zł/godz.,

- wypożyczenie łyżew – 4 zł/godz.,

- ostrzenie łyżew – 4 zł/para,

- karnet normalny (10 wejść) - 32 zł,

- karnet ulgowy (10 wejść) - 24 zł.

Za każdy następny rozpoczęty kwadrans:

bilet normalny - 1 zł

bilet ulgowy - 0,75 zł

udostępnienie całego lodowiska - 40 zł

wypożyczenie łyżew - 0,75 zł

Dzieci do lat siedmiu mogą korzystać z lodowiska bezpłatnie. Bilety ulgowe przysługują dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych i młodzieży gimnazjalnej za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej.

 

Przed świętami otwarte zostało także lodowisko w Zawoi.

 

W Andrychowie, Kętach i Wadowicach nie ma lodowisk. W okolicy działają dwa prywatne lodowiska, jedno w ośrodku Czarny Groń w Rzykach a drugie w Osieku.

 

Święta wiele osób spędza na stoku narciarskim, choćby w ośrodku Czarny Groń.

 

Zobacz: kamera online na stoku Czarny Groń

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy