reklama

Dzień Dawcy Szpiku dla Michała i innych

, Wiadomości, 15.11.2018 17:00, PG
Akcja odbędzie się w Andrychowie, Kętach, Kozach i Bielsku-Białej.
Dzień Dawcy Szpiku dla Michała i innych

17 i 18 listopada w Kętach, Andrychowie, Kozach i Bielsku-Białej odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku - dla Michała chorego na nowotwór i innych pacjentów.

Rodzina i przyjaciele Michała postanowili zainicjować całą akcję i w ten sposób zwiększyć potencjalną bazę dawców szpiku.

Słowo od Michała:

Mam na imię Michał, mam 28 lat i pochodzę z Kęt. Obecnie wraz z żoną Helen mieszkam w Londynie, gdzie studiuję i pracuję. Do kwietnia tego roku moje życie skupiało się wokół rodziny i pracy. Niestety 27 kwietnia dowiedziałem się, że mam chłoniaka Hodgkina w bardzo zaawansowanej formie. Nowotwór zaczął dawać już przerzuty.

Obecnie jestem leczony kolejnymi cyklami chemioterapii. Dwie poprzednie niestety okazały się nieskuteczne. Jeżeli tym razem chemia nie pomoże, to będę musiał otrzymać przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Przerwy w leczeniu poświęcam na swoje pasje, uwielbiam domowe wypieki. W każdym tygodniu staram się upiec coś nowego: chleby, ciasta czy też muffinki. Chciałbym także wrócić do treningu wschodnich sztuk walk.

Zaledwie rok temu ożeniłem się z Helen, to dzięki jej niewyczerpanemu wsparciu jestem w stanie walczyć z chorobą. Po ślubie mieliśmy swoje plany, chcieliśmy skończyć studia, znaleźć godną pracę, kupić dom i założyć rodzinę. Teraz wiem, że to musi poczekać przynajmniej kilka lat. Być może powrót do zdrowia umożliwi mi przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Tak niewiele trzeba, aby uratować komuś życie. Dołącz do bazy potencjalnych dawców szpiku, a może uratujesz życie takim osobom jak ja. W imieniu wszystkich liczących na przeszczep z góry dziękuję.

Harmonogram akcji:

Sobota, 17 listopada 2018

  • Galeria SFERA, ul. Mostowa 5, Bielsko-Biała – 09:00 – 21:00
  • Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego, ul. Wyspiańskiego 2, Kęty – 10:00 – 16:00
  • NZOZ Medican, ul. Krakowska 91, Andrychów – 10:00 – 14:00

Niedziela, 18 listopada 2018

  • Kościół pw. św. Małgorzaty i św. Katarzyny, ul. A. Mickiewicza 4, Kęty – 09:00 – 14:00
  • Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, os. 700- lecia 22, Kęty – 09:00 – 15:00
  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Kardynała Karola Wojtyły w Kozach, ul. Cmentarna 19, Kozy – 09:00 – 14:00

Kto może zostać dawcą?

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka za pomocą pałeczki. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Szczegóły na plakatach:


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy