reklama

Dyrektorzy zostają, wkrótce rozstrzygnięcie kolejnych konkursów

, Wiadomości, 30.05.2014 16:45, a
Władze powiatu wadowickiego rozstrzygnęły konkursy na stanowiska dyrektorów w dwóch placówkach podległych pod starostwo. Wkrótce w Andrychowie zapadną kolejne dyrektorskie rozstrzygnięcia.
Dyrektorzy zostają, wkrótce rozstrzygnięcie kolejnych konkursów

Z końcem sierpnia upływa kadencja Pawła Mrzygłoda [na zdjęciu], dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie oraz Małgorzaty Pasternak, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego w Kalwarii Zebrzydowskiej. 

Wadowickie starostwo powiatowe ogłosiło konkursy na te stanowiska, ale niespodzianki nie ma: obaj dyrektorzy wygrali konkursy i będą pełnić te funkcje przez kolejną pięcioletnią kadencję. Małgorzata Pasternak nie miała rywali, a Paweł Mrzygłód miał kontrkandydata w osobie nauczyciela Olgierda Morawskiego.


W najbliższym czasie w Andrychowie w drodze konkursów, tym razem ogłaszonych przez władze tego miasta, na kolejną 5-letnią kadencję wybrani zostaną także dyrektorzy:

  • Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Andrychowie
  • Gimnazjum nr 2 w Andrychowie
  • Zespołu Szkół Samorządowych w Inwałdzie
  • Zespołu Szkół Samorządowych w Rzykach
  • Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Andrychowie
  • Przedszkola nr 4 w Andrychowie


Na razie pewne, że zmiana nastąpi na pewno w "czwórce" w Andrychowie i w szkole w Rzykach. Dyrektor Anna Rychter z SP4 i Andrzej Janus z ZSS Rzyki przechodzą bowiem na emeryturę.

 

W pozostałych szkołach dotychczasowi dyrektorzy postanowili powalczyć o kolejną kadencję. W pierwszym tygodniu czerwca kandydaci na dyrektorskie stanowiska w gminie Andrychów zaprezentują swoje pomysły na szkoły, a następnie komisja konkursowa wybierze zwycięzców konkursów.

 

AKTUALIZACJA: 2014-05-30

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

westwi78, 02.06.2014 21:01

sprawiedliwy12, masz racje.. Ja też miałem fizykę z p. Tomą, co prawda prawie 20 lat temu, ale potwierdzam, spoko gość:)

azquit, 02.06.2014 20:57

Komentarz usunięty przez autora.

sprawiedliwy12, 02.06.2014 20:47

Prawdziwym Nauczycielem jest i będzie Pan Piotrek Toma. Człowiek nad wyraz inteligentny i przede wszystkim sprawiedliwy!!! Kto miał fizykę z Panem Piotrkiem ten wie ;)

sprawiedliwy12, 02.06.2014 20:44

Tak mhm, Mrzygłód jest stronniczy i nie nadaje się na belfra. Byłem uczniem LO... Jak miałeś dobrą ocenę na starcie to tak kończyłeś... Jak słabą to choćbyś się okazał geniuszem to z 3,0 nie wyszłeś... Lubi mieć swoich pupilków...

gwidon, 20.05.2014 22:13

Jestem za nowym dyrektorem w LO

ogi33, 20.05.2014 12:49

jak to jest , że tak wielu gimnazjalistów z powodzeniem startuje w konkursach przedmiotowych a potem jak kamień w wodę ??

radse, 20.05.2014 12:49

Nie róbcie ludziom wody z mózgów, Żak do tego konkursu ma tyce co nic. Szkoły średnie przynależą pod powiat i nie ma co szukać sensacji. Co do konkursu, to ważne żeby była konkurencja na konkursie (a nie konkursy bez kontrkandydata) i co jakiś czas żeby spróbować \"inaczej\". Ani sympatia, ani antypatia personalna nie wpływają na zmianę mojego podejścia do szkół, więc zwyczajnie trzymam kciuki za kogoś \"innego\". Panu Mrzygłodowi należy się moim zdaniem szczere podziękowanie za lata pracy. LO w Andrychowie to jedna z najlepszych placówek w naszym powiecie, więc nie ma co go krytykować, należy podziękować i trzymać kciuki za wybór kolejnego nowego dyrektora oraz za to żeby nowy dyrektor sprostał wyzwaniu. Szkoda też że informacja o konkursie jest nagłośniona dopiero wówczas gdy nie można złożyć swojej kandydatury bo minął już termin. Zachęcajcie wszystkich żeby jak najwięcej osób stawało do konkursów w przyszłości :) - to ważne.

niemozliwa, 20.05.2014 12:39

Energiczna , nie sądzę że dyrektor LO jest wymarzonym dyrektorem. Niewielu uczniów za nim przepada , a to chyba ich dobro i samopoczucie w szkole jest najważniejsze.

tomasznasz, 20.05.2014 12:30

Ależ kłamie ten asquit. Dla mnie wstyd dla żaka co robi ten „propagandzista”. Tam gdzie mieszkam i teściowie za żaka były konkursy i NIC się nie zmieniło. Może i lepiej że nie było „wietrzenia” bo wiadomo jak to obecnie wygląda – w kulturze na stołek kobietę z Brzeszcz ze 118 zarzutami od prokuratora. To już lepiej niech żak nie „wietrzy” jak gdzie indziej też to ma tak wyglądać. Tylko niech ten asquit przestanie kłamać i rzucać swoimi obsesjami co temat.

corleone, 20.05.2014 12:03

aaaaa to dlatego tak ganiają po wszystkich imprezach z ,,żajkolandją\'\' kwiotki składają sztandary ślą. A z westwim78 się zgadzam nie tylko w szkołach ten powiew konieczny ....JEST.

asquit, 20.05.2014 12:01

no nie wiem.... burmistrz od 3 lat wietrzy różne instytucje i spotyka się to z histeryczną reakcją niektórych opozycjonistów

westwi78, 20.05.2014 11:34

A moim zdaniem raz na kilkanaście lat tej instytucji przyda się powiew świeżości.

energiczna, 20.05.2014 11:00

pan paweł ma zostać i koniec gdzie można na niego głosować LO bez niego to jak człowiek bez serca on tworzy tam jedna wielka rodzine i napewno wiele osób sie zgodzi z moją opinią pozdrawiam