reklama

Dyplom dla przyjaznego urzędu. Rzeczywiście jest tak świetnie?

, Wiadomości, 29.10.2012 16:30, (red)
Władze Andrychowa odebrały dyplom przyznany dla najlepszego „przyjaznego urzędu” w Małopolsce. Rzeczywiście w andrychowskim magistracie jest tak dobrze? Co mieszkańcy sądzą o obsłudze w tym urzędzie?
Dyplom dla przyjaznego urzędu. Rzeczywiście jest tak świetnie?

O tej sprawie już pisaliśmy. Kilka miesięcy temu Fundacja Instytutu Myśli Obywatelskiej im. Stańczyka w Krakowie opublikowała wyniki swoich badań w 182 urzędach gmin i miast województwa małopolskiego i śląskiego. Fundacja badała, jaki obywatele mają dostęp do tzw. informacji publicznej.


Przeprowadzony przed wakacjami monitoring składał się z trzech części: analizy dokumentacji, analizy odpowiedzi na wnioski pisemne o udostępnienie informacji publicznej (list i e-mail wysłany przez "tajemniczego klienta") oraz badania telefonicznego. Krótko mówiąc: badano czy urzędy odpowiadają na pytania obywateli, jak szybko i rzetelnie to robią.


Andrychowski magistrat wypadł najlepiej spośród wszystkich objętych badaniem.


Oto lokaty, jakie zajęły niektóre gminy kilku miast i gmin z okolicy:
1. miejsce-  Urząd Miejski Andrychów
2. miejsce - Urząd Gminy Tomice
14. miejsce - Urząd Gminy Brzeźnica
37. miejsce - Urząd Gminy Lanckorona
48. miejsce - Urząd Gminy Spytkowice
64. miejsce - Urząd Gminy Wieprz
72. miejsce - Urząd Miejski Wadowice
141. miejsce - Urząd Miasta Kęty
160. miejsce - Urząd Miejski Kalwaria Zebrzydowska26 października w Krakowie odbyła się konferencja pt. "Przyjazny Urząd”. W jej trakcie wiceburmistrz Andrychowa Agnieszka Perończyk-Adamek i dyrektor biura burmistrza Agnieszka Gierszewska odebrały oficjalnie dyplom za pierwsze miejsca rankingu dla gminy Andrychów.

 

 

To oczywiście tylko ranking. Jakie Internauci mają doświadczenia w kontaktach z andrychowskim urzędem? Rzeczywiście jest tak rewelacyjnie? Nie ma żadnych problemów z dostępem do informacji i w ogóle - z załatwianiem spraw?

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

skorek, 06.11.2012 12:52

Komentarz usunięty przez autora.

igor5, 05.11.2012 21:37

taki skorek to sypia chyba z niesiołowskim...ten język wszedł mu w krew tą samą drogą co biedroniowi ....

kaczor, 05.11.2012 21:03

a skorek dalej swoje. obrażanie ludzi i \'przypinanie\' im swoich zachowań. jak on z koleżanką piszą pod 10 nickami to innym wmawia że robią to samo:) każdy może sobie wyrobić zdanie na temat pracy urzędu. nie trzeba nam badań jakiejś fundacji o której nikt albo mało kto do tej pory słyszał. W której do tego pewno przez przypadek jest pan o nazwisku Żak.

skorek, 05.11.2012 20:20

Komentarz usunięty przez autora.

wojtek75, 03.11.2012 23:57

słuchałem nagrań na blogu. odważnie poleciał Maciek. Mam nadzieję że ostatecznie przejrzał na oczy. co do pani dyrektor. jaki pan taki kram. Dlaczego na tym zdjęciu w necie jest pani wice? burmistrz nazywa się Żak i jest facetem.To jego kram.

TaczkiDlaTeresy, 03.11.2012 23:18

CKiW – farsa w cieniu tragedii ludzkiej! To jest temat ktorym powinien zajac sie mamnewa.pl, a nie przegadywaniem dwoch haterow w sieci. http://dlaandrychowa.blogspot.com/2012/11/ckiw-farsa-w-cieniu-tragedii-ludzkiej.html. A tak na marginesie juz w sieci krazy odpowiedni komentarz: http://imageshack.us/photo/my-images/844/pinokio2.png/

nietakszybko, 03.11.2012 23:12

kaczor brawo. zamiast zajmować się problamami ludzi to zajmują się osobistymi wycieczkami..abc i i longin nie jesteście pępkami świata. jakby żak dobrze rządził nikt by nie czytał bloga kubienia. żak rządzi jak rządzi to ludzie zaczytują się. u mnie czytają i w domu i w pracy o tym gadają. do siebie miejcie o to pretensje. wiarygodność to traci żak nawet u największego z największych \"propagandzisty\" (nie licząc abc:)) u zwykłych ludzi jakich znam wiarygodnośc żak stracił już jakiś czas temu.

kaczor, 03.11.2012 22:54

weźcie i odpuśćcie sobie panowie abc i longin. chyba że wzajemnie siebie podpuszczacie żeby mieć jak zaczniecie w końcu podawać siebie nawzajem do sądu? jak tak to jesteście mistrzami prowokacji w którą wpada strona przeciwna. tylko że co zwykłych ludzi obchodzą te wasze osobiste przepychanki? no co? macie do powiedzenia coś innego? czy tylko potraficie atakować ludzi za to że żyli i pracowali przed żakiem albo za to jak wyglądają? największą katastrofą obecnej ekipy nie jest to że burmistrz uwielbia się uśmiechać tylko że według mnie nie ma pomysłu na gminę. uśmiechy, pijar i wiceburmistrzowie nie pomogą jeśli mam rację.

longin, 03.11.2012 22:02

Abc. Tobie już te konkursy na mózg padły. Jak tak wygląda pasienie się Kubienia i Penkali , to jak nazwiesz obecny skromny urząd . Czego ci goście się na tych posadach urzędowych dorobili? Limuzyn , willi z basenem , odrzutowców? Weż już ABC wyląduj, bo ci się podwozie nie otworzy i zaryjesz swym dużym nosem o ziemię.

abcabc, 03.11.2012 21:47

W konkursie na najbardziej [ciach!] samorządowców duże szanse mają Krzysztof Kubień i Franciszek Penkala. Jak sami przez prawie dekadę znajdowali się przy urzędowym korycie to wszystko w mieście było wspaniałe.Wszyscy którzy uważali inaczej skazani byli na pożarcie przez magistrackie długopisy. Jak KK i FP zostali oderwani od koryta (co musiało ivh boleć) to wszystko w mieście jest źle, wszędzie są afery i wogóle katastrofa. Nic tylko się wyprowadzać i pozostawić im to miasto, żeby się mogli znowu paś do woli. Słyną z tego, że swoją popularność budują na braku wiarygodności (czytaj wcześniej).

longin, 03.11.2012 21:22

A w konkursie przeprowadzonym przez fundację Monty Pythona na najbardziej uśmiechnietego samorządowca zwyciężył Tomasz \"Smile\" Żak. Brane były pod uwagę różne rodzaje uśmiechów. Urzędowy , wymuszony, głupkowaty, histeryczny, oficjalny i przez kły. We wszystkich kategoriach zwyciężył Tomasz Żak wyprzedzając wójta Wąchocka. Pierwsze miejsce w kategorii pantomimy zdobyła nasza pani Agnieszka.

krisu78, 03.11.2012 19:55

ale mają problemy w tej zakolandii. zejdźcie na ziemię. bezrobocie, upadające sklepy, komunikacja, wielka dziura w środku miasta. I tak dalej. chcecie atakujcie kubienia, zajmujcie się nim zamiast problemami. w mojej robocie i rodzinie połowa go lubi dlatego że wy go nie lubicie. wróg naszego wroga - naszym przyjacielem:))) ludzie i tak wiedzą jak jest, wiedzą też kto teraz rządzi

lukas, 03.11.2012 17:28

Ciekawe co p. Kubień będzie pisał na swoim blogu jak-załóżmy- wróci do władzy ? Wtedy wszystko będzie cacy w mieście, czy blog zniknie z sieci

wojtek75, 01.11.2012 10:58

dopiero teraz zauważyłem. przyjazny urząd? chyba przyjezdny?:) abcabc vel yeti1 vel pani wice - ale was boli ten kubień:) w ogóle zauwazyłem że boli was że mamy wolność. gorsza sprawa z wami niż z jp. pierwszy rok upłynął na obsesji pietrasowskiej, drugi upływa na obsesji kubieniowskiej, mam kandydata na obsesję na 3 i 4 rok. Zobaczymy czy mój typ sprawdzi się. szkoda, jeszcze na początku 2011 zapowiadało się fajnie a tak szybko\" zdechło\"

abcabc, 01.11.2012 10:43

biedny Kubień musi wieszać plakaty ze swoją stronką na mieście. Już wszyscy w internecie poznali się na jego wypocinach. Razem z tym Penkalą już dawno utracili wiarygodność

longin, 30.10.2012 12:13

Przeglądając zdjęcia z gali wręczenia tych dyplomów na stronach urzędu daje się zauważyć \"rozmach\" tej uroczystości , ilość miejsca na sali oraz fakt , że na dyplomie widnieje nazwisko członka zarzadu tej fundacji Przemysław Żak. Przypadek?

Pietrek, 30.10.2012 10:40

160. miejsce - Urząd Miejski Kalwaria Zebrzydowska Pewnie tak wysoko jest bo zatrudniono \"spady\" z Wadowic i powołano zastępcę burmistrza......... nic dodać , ni ująć biurokracja górą !!!!

igor5, 29.10.2012 20:16

Monty Python wysiada...jeśli jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle ??? ...szkoda tylko tej szczeny,która na taką wiadomość opadła Kubieniowi i jego guru...

olszyniak, 29.10.2012 19:53

to jak zwykle błędna interpretacja faktów - to że inne urzędy są jeszcze gorsze nie znaczy że nasz jest przyjazny !

bazyl, 29.10.2012 19:36

To kawał stulecia urząd przyjazny HAHAHA !!! Jutro się dowiemy że to wcześniejszy PRIMA APRILIS !!!!!

wiktor, 29.10.2012 19:25

Mały nie miej złudzeń!!!! mnie pan Burmistrz Partyka przyjaźnie zwodzi od sierpnia-ale jak biedny ma słuchać petentów skoro mu słodko radio internetowe przygrywa-mam to przerobione na własnej skórze.

kamil, 29.10.2012 19:23

Każda władza ma swoje nagrody. Poprzedni zapłacił kiedyś 7 tyś żeby dostać nagrodę na najlepszy basen w Polsce. Pamiętacie to jeszcze? Tyż się strasznie chwalili. I to się chwalili ci co teraz najbardziej kpią

kaczor, 29.10.2012 18:46

miejsca przyznawała Fundacja Instytutu Myśli Obywatelskiej im. Stańczyka w Krakowie pytanie za 100 punktów - ktoś wcześniej słyszał o tej fundacji???? Co to w ogóle jest? I dobre pytanie lukasa - po co po odbiór nagrody pojechały aż dwie panie: wiceburmistrz i dyrektor biura burmistrza?

marek-wad, 29.10.2012 18:35

Urząd Wadowice zajmuje miejsce adekwatne do postępowania z mieszkańcami. Na ludzi którzy sprzątają miasto nasyła się straż miejską

maly, 29.10.2012 17:52

według mnie jest lepiej niż za Pietrsa, kiedy dało się wyczuć bardzo nerwową atmosferę. Zresztą widzę że kadra UM jest chyba trochę odmłodzona. Ta nieuprzejma i nieprzyjemna pani w jednym z wydziałów na parterze już chyba nie pracuje . Ostatnio już jej tam nie widziałem

lukas, 29.10.2012 17:46

Uprzejmie proszę o wyjaśnienie dlaczego dwie panie pojechały do KRK odebrać jeden dyplom? Za mało pracy w urzędzie?

tipacz, 29.10.2012 17:44

Buhahaha poplułem monitor i spadłem z krzesła!!!!