Dwie osoby w szpitalu po zatruciu czadem

, Wiadomości, 07.01.2016 16:40, (red)
Czad znowu groźny. W czwartek dwie osoby zostały odwiezione do szpitala.
Dwie osoby w szpitalu po zatruciu czadem

W czwartkowe (7.01) popołudnie służby ratunkowe interweniowały w Zawadce k. Wadowic. W jedenym z domów doszło tam do zatrucia czadem. Dwie osoby zostały odwiezione do szpitala.

 

Strażacy wstępnie stwierdzili, że źródłem tlenku węgla był uszkodzony piecyk gazowy, wykorzystywania do ogrzewania wody.

 

Strażacy przypominają: tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, więc ludzie go nie wyczuwają, natomiast czujnik tlenku węgla wykryje nawet niewielkie jego stężenie i zasygnalizuje, że dzieje się coś niedobrego.

 

Dlatego też, aby zadbać o bezpieczeństwo domowników takie urządzenia należy zamontować w pomieszczeniach, gdzie jest otwarte spalanie, a więc np. w łazience, w kuchni oraz pomieszczeniach ogrzewanych piecami.

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy