reklama

Dwie czy cztery podstawówki w Andrychowie?

Wiadomości, 05.01.2017 14:05, (red)
Powstał „Komitet Przywrócenia Szkoły Podstawowej nr 3 w Andrychowie”. O co chodzi?
Dwie czy cztery podstawówki w Andrychowie?

Czy po zapowiadanej przez rząd reformie edukacji w Andrychowie będą działać dwie czy cztery szkoły podstawowe? Sprawa jest otwarta, a tematem zainteresowanych jest coraz więcej mieszkańców.

 

Nowa sieć szkół w gminie Andrychów powinna zostać zatwierdzona w pierwszym kwartale przez radnych. O ile w ogóle reforma edukacji wejdzie w życie.

 

Kilka tygodni pisaliśmy o propozycjach, które zakładają, że po likwidacji gimnazjum na osiedlu w Andrychowie będzie tylko jedna szkoła podstawowa - Szkoła Podstawowa nr 4. Po likwidacji Gimnazjum nr 2 przy ul. Lenartowicza, w tym budynku nie powstanie szkoła podstawowa, która kiedyś tutaj działała. Jest taki pomysł.


ZOBACZ: Jedna szkoła w Andrychowie do likwidacji?

 

A co z obecnym Gimnazjum nr 1? Tutaj też pojawiają się już głosy, aby budynek gimnazjum włączyć do sąsiedniej SP2. A może w miejsce gimnazjum powołać nową szkołę podstawową? Już pojawiła się taka propozycja.

 

Powstał nawet „Komitet Przywrócenia Szkoły Podstawowej nr 3”. Po co? Jakie ma cele?

 

Poniżej treść oświadczenia wydanego przez Komitet.

Wobec zbliżających się nieuchronnie  zmian w edukacji pojawiają się pytania o jej  przyszły obraz w naszej gminie. Nic jeszcze nie jest przesądzone. 

Nie wiemy, czy w Andrychowie   pozostaną tylko dwie szkoły podstawowe, czy może cztery? 

W związku z obecna sytuacją w Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Andrychowie 

zawiązał się Komitet Przywrócenia Szkoły Podstawowej nr 3.

 „Trójka” była bardzo dobrą szkołą podstawową, na jej bazie powstało Gimnazjum nr 1, które osiąga świetne wyniki w nauczaniu, a pod względem liczby finalistów i laureatów konkursów przedmiotowych jest w ścisłej czołówce Małopolski (zaraz po renomowanych gimnazjach krakowskich). Nauczyciele i rodzice zrzeszeni w komitecie uważają, że tradycja tak dobrych szkół (SP 3 i G 1) nie może przeminąć i powinna być kontynuowana w przywróconej Szkole Podstawowej nr 3. Członkowie komitetu uważają, że najmocniejszym argumentem za jej reaktywacją są  wspomniane wyniki, jak również ogromne dokonania na wielu innych polach, choćby takich jak wyniki sportowe, czy praca wychowawcza. Sport w Gimnazjum nr 1 to powód do dumy dla społeczności Gimnazjum nr 1, ale także dla gminy. Uczniowie „Jedynki” brylują zwłaszcza w siatkówce, dzięki funkcjonowaniu w murach szkolnych Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. Dobre wyniki prezentowane są także w innych dyscyplinach. Komitet deklaruje dołożenie wszelkich starań do realizacji swego celu. Reaktywacja Szkoły Podstawowej nr 3 zdaniem zrzeszonych to rozwiązanie rozsądne i sprawiedliwe z uwagi na dobro wspólne, a zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, dla których dobra edukacja i  wychowanie są sprawą pierwszorzędną. 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

fatima, 14.01.2017 21:39

to prawda co piszecie to jest skandal aby Szafrański miał decydujące zdanie w sprawie ilości szkół w naszym mieście.Ma emeryturę to nich sobie na niej siedzi a nie miesza i okrada dzieci.

jerzymarchewka, 14.01.2017 19:34

Największym skandalem w całej tej sprawie jest to , że o losie naszych dzieci decydują tacy ludzie jak zdzisek czy taka kreatura jak:1417. SZAFRAŃSKI, ANDRZEJ, Mieczysław, 1955, 46, Kuratorium Oświaty Kraków, dyrektor szkoły jedna z osób wykonujących obecnie funkcje publiczne, które przyznały się do współpracy z SB albo złożyły w IPN „pozytywne” oświadczenia lustracyjne

Z_Andrychowa, 13.01.2017 20:54

Czytam komentarze rodziców ,i chyba nie tylko, na temat wyższości jednego gimnazjum nad drugim. Czy to jest tu najważniejsze? Każda ze szkół - jak każda społeczność- ma pewnie swoje mocne i słabe strony. Są zwolennicy jednej, przeciwnicy drugiej.... Nikt nikogo na siłę nie przekona. Najsmutniejsze jest to, że próbuje się nas antagonizować. I to się udaje. Nie tędy droga. Skłóconymi łatwiej rządzić i łatwiej narzucić im swoją wolę. Gdybyśmy jako społeczeństwo byli razem, wspólnie walczyli o los dzieci i tych z miasta i tych z osiedla - osiągnęlibyśmy więcej.

FENIKS, 11.01.2017 18:19

Nie sposób przejść obojętnie obok wpisu @mama, który jest rażącym przykładem ignorancji i braku wiedzy tego co dzieje się w gimnazjum. Po pierwsze do Gimnazjum nr 1 nie dostają się dzieci najlepsze czy wybrane (jak dzielne pisze @mama), tylko są przyjmowani wszyscy. Po drugie @mama przekonuje, że to szkoła podstawowa przygotowała wszystkich laureatów - skoro wszystkich to pewnie też z takich przedmiotów jak biologia, chemia,geografia czy fizyka. I jak jeszcze doczepić się do WF? Medale Finałów Krajowych w siatkówce to też zasługa podstawówki? Na koniec trzeba skrytykować pracę, pedagoga, wychowawców i dyrekcji, by poczuć się choć trochę szczęśliwszym. Nie wiem skąd tyle nienawiści popartej irracjonalnymi argumentami.

Tragedia, 10.01.2017 18:40

To jakaś kampania wyborcza? Dajcie argumenty, żeby pokazać, że jest się dobry a nie wyzywanie, że inni są źli. @mama jak piszesz, że Twoje dzieci chodziły do Gim1 i do dziś mają traumę. To jaką Ty jesteś matką, że nie zmieniłaś szkoły dla pierwszego dziecka, nie mówiąc o następnych. Gdyby Gim1 było takie złe to jakim cudem jest takie popularne. Sam posłałem tam dzieci (a nie mieszkam w ich obwodzie). Podobnie zrobiło wielu moich znajomych. Dzieci są zadowolone i ja również.

nightrain, 10.01.2017 15:42

Gimnazjum rzeczywiście ma efekty. Korzystają osoby, które albo są bardzo dobre w jakiejś dziedzinie albo mogą liczyć na pomoc rodziców lub korepetytorów. Jest to szkoła dla wszystkich i nie wszystkich stać na dodatkowe lekcje. Na jakie wsparcie mogą liczyć osoby słabsze z uboższych domów... Już raz pomysł otworzenia liceum z kadrą gimnazjum był i upadł a przecież nauczyciele tacy świetni. Więc może atmosfera nie taka jak powinna być. Gdyby było tak cudownie to uczniowie z chęcią by zostali.

kalafior, 10.01.2017 11:30

Nie potrzeba ankiety,Pan Pachel jest lubiany i zawsze był ,uczył mojego męża i wielu znajomych.Tak też twierdzi moje dziecko i jej klasa.Jeśli chodzi o nauczycieli to jest jak wszędzie, jedni są mniej lubiani inni więcej.Najważniejsze że są wymagający przez co poziom jest [email protected] Szkół jest w naszej gminie do wyboru, do koloru,więc w czym problem masz czy miałaś?

mama, 10.01.2017 11:00

@kalafior to może skoro tak twierdzisz to przeprowadzisz ankietę wśród uczniów na temat dyrektora i nauczycieli wtedy wszystko wyjdzie czarno na białym !!

kalafior, 10.01.2017 10:48

To bardzo dobry pomysł aby powstała szkoła nr.3,pierwsza tam dziecko zapisze i mam nadzieje że Dyrektorem będzie nadal Pan Pachel bo dzieci go lubią i szanują.

kalafior, 10.01.2017 10:43

@mama Moje dziecko chodzi do Gimnazjum nr.1 i przez 3 lata żadnych korepetycji nie potrzeba było,owszem poziom jest dużo wyższy niż na osiedlu i bardzo dobrze .Trauma niby temu bo nauczyciele wymagający ?Wyniki sportowe są zasługą nauczycieli tego gimnazjum przede wszystkim.Przestań bredzić bo mogłaś inne gimnazjum wybrać dla swojego dziecka.Najbardziej rozbawiło mnie to ;"I o jaką pracę wychowawczą chodzi jak do tej szkoły dostawali się uczniowie z wysoką średnią lub mający zamożnych rodziców czyli tak zwane grzeczne dzieci więc problemów z nimi nie było !"-Przestań BZDURZYĆ!

mama, 10.01.2017 09:55

To stowarzyszenie to chyba jakaś KPINA Z RODZICÓW !!! Moje dzieci przechodziły przez to Gimnazjum i do dzisiaj maja traumę i oczywiście bez korepetycji się nie obeszło ! A wszyscy laureaci którymi tak się chwalą to byli laureaci z podstawówek więc żadnej pracy z nimi nie było również wyniki sportowe zawdzięczają nauczycielom podstawówek którzy wypracowali dzieci które potem przejęło Gimnazjum ! I o jaką pracę wychowawczą chodzi jak do tej szkoły dostawali się uczniowie z wysoką średnią lub mający zamożnych rodziców czyli tak zwane grzeczne dzieci więc problemów z nimi nie było !

tomekx, 09.01.2017 23:09

Gimnazja trzeba było ewentualnie poprawić a nie je niszczyć Wszyscy jednak wiedzą że cała ta reforma ma służyć przede wszystkim pisowskiej indoktrynacji- napisanie nowych programów, robienie w podręcznikach bohaterów z kaczyńskich i całej tej pisowskiej ferajny

kalafior, 09.01.2017 19:22

@tomekx Nie kompromituj się tak jak twoi idole z opozycji bo żal już czytać tych wpisów .Niewiele chyba masz lat bo nie pamiętasz jaka była wrzawa gdy tworzono gimnazja w 1999 roku.

tomekx, 09.01.2017 17:53

I Duda -notariusz rządu zatwierdził ustawę Pamiętam do dziś tego dudowe zarzuty do prezydenta Komorowskiego, że jest notariuszem rządu. A Duda co robi???On ma wogóle jakieś własne zdanie czy wszystko mu kaczyński dyktuje i nakazuje

Quattro, 08.01.2017 17:28

FENIKS, właśnie do tego wszystkiego dąży Andrzej Szafrański- żeby polikwidować inne szkoły tłumacząc to najpierw rzekomymi "oszczędnościami" a później rzekomym "niżem" i stworzyć jeden wielki moloch na podwalinach Gimnazjum nr 1, który miałby za zadanie upchać niezliczoną liczbę dzieci. Czy odbiłoby się to na kształceniu dzieci w takiej w szkole?- sami sobie odpowiedzcie. -------------- To smutne, że nasza Gmina stawia w takim wypadku na rozwój tylko nielicznych dzieciaków bo przy takim stanie uczniów będzie zmuszona do wyszukania najzdolniejszych i im poświęcić więcej czasu. Zresztą niejaki wpis Pana "tojanauczyciel" poniżej już potwierdza teorię w praktyce: "chcąc przygotować uczniów do konkursów poświęcają dodatkowy czas, po lekcjach (...)". Zresztą nie od dzisiaj słyszy się, że perełka dyrektora GZO jaką jest Gim 1 skupia się tylko na nielicznych uczniach. Sami sytuację chcecie pogorszyć. -------------- Jaki interes w tym wszystkim widzi dyrektor GZO i burmistrz możemy się jedynie domyślać i gdybać, więc jej wyjaśnienie proponuję pozostawić innej zainteresowanej sprawą instytucji. Życzę naszym władzom więcej rozsądku i chociaż raz (skoro mowa o dobru dzieciaków) spojrzeć na tę sprawę szerzej- ponad politycznymi podziałami.

fatima, 08.01.2017 15:36

powiem krótko, wystarczy odsunąć ze stanowiska Pana dyrektora Szafrańskiego a problemy w oświacie same się rozwiążą. Dość dbania tylko o swoje prywatne interesy pana Szafarńskiego no i koleżanki pani Wanat ,gdyby oni nie mieszali to żadnego problemu by nie było.Dzieci w Andrychowie jest dość na 4 podstawówki i nie zapominajmy że za kilka lat dojdzie ich raz tyle w związku z programem 500 + .Nie chcemy prywatnych szkół ani spółek z panią Wanat.Dzieci mają mieć zapewnione dobre warunki nauczania,jednozmianowość i bezpieczeństwo. Każde dziecko ma prawo do godnych warunków z tym że pan Szafrański już o tym zapomniał ,wykształcił swoje dzieci za państwowe pieniądze sam pobiera wysoką emeryturę do tego dużą pensję z OŚWIATY dość tego.

Emilkaras, 08.01.2017 14:52

Może rzeczywiście nie 2 lub 4 podstawówki tylko 3, z tym, że o wyborze, które gimnazjum ma się w nią przeistoczyć nie może decydować to która grupka bardziej krzyczy i obraża. Dla mnie to proste. Obowiązkiem włodarzy jest pozostawić szkołę lepszą, taką, która lepiej wykształci nasze dzieci, niezależnie od realizacji czyichś interesów. Panie Burmistrzu. Są wymierne możliwości sprawdzenia jak zdaje egzamin gimnazjalny młodzież z gimnazjum nr 1 i młodzież z gimnazjum nr 2 i jakie są inne sukcesy. Proszę porównać dane i decydować jak dobry gospodarz. Nikt Panu nie zarzuci, że to nieracjonalna decyzja lub, że Pan komuś sprzyja lub nie. Czarno na białym!

FENIKS, 07.01.2017 22:08

Myślę. że bez względu na polityczne uwarunkowania sprawą nadrzędną jest dobra edukacja dla dzieci. Każdy uczeń, który przekracza próg szkoły powinien się w niej czuć bezpiecznie i mieć świadomość, że jest wśród ludzi dorosłych, którym może zaufać. Istnienie dwóch szkół podstawowych - SP2 i SP3 może sprawić, że dzieci nie będą tylko numerami w elektronicznych dziennikach i zestawieniach, ale najważniejszymi osobami w szkole, gdzie ich sprawy, problemy i rozterki będą zauważone. Jedna ogromna szkoła skupiająca ponad 800 uczniów nie jest dobrym rozwiązaniem z punktu widzenia dobra i przyszłości dzieci.

McThomas, 07.01.2017 21:58

Andrychowska oświata jest jednym z głównych tematów wielu szkół nie tylko w samej Gminie Andrychów. I zamiast mówić o poziomie nauczania czy laureatach rozmawia się o nieuczciwym faworyzowaniu pewnej grupy nauczycieli, dyrektorów oraz szkół a obecne wydarzenia tylko to potwierdzają. Jako rodzic jestem bardzo zaniepokojony cała sytuacją i wyrażam głębokie ubolewanie dla wszystkich w Gminie, którzy nie zrozumieli istoty reformy i tego co realnie powinna przynieść dla andrychowskich szkół. Zamiast tego od kilku miesięcy przejadamy się ciągłą reklamą jednego andrychowskiego Gimnazjum- Gimnazjum nr 1 zwanego bastionem/twierdzą Dyrektora Szafrańskiego. To doskonały przykład upolitycznienia placówki oświatowej. A takiej politycznej łatki drodzy Państwo ciężko się pozbyć, nawet poprzez 24 godzinną reklamę. Natomiast odnośnie reformy i planowanych zmian w Gminie my rodzice nie mamy się o co się martwić ponieważ ta decyzja będzie naszą decyzją a nie pojedynczych osób próbujących wykorzystać ją do własnych celów. Trochę przyzwoitości!

tojanauczyciel, 07.01.2017 19:03

Jestem nauczycielem z powiatu suskiego. Chciałabym tym komentarzem wesprzeć wszystkich Nauczycieli i Rodziców z Gimnazjum nr 1, aby nie poprzestali w staraniach nad przywróceniem SP nr 3. Wasze Gimnazjum jest bardzo znane, ze względu na wysoki poziom nauczania. Tylu laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych nie ma żadna szkoła w okolicy. Nauczyciele z innych gimnazjów doskonale o tym wiedzą. Nie zgadzam się też z Qattro, że to zasługa portfeli rodziców, ta opinia jest bardzo krzywdząca dla nauczycieli, którzy chcąc przygotować uczniów do konkursów poświęcają dodatkowy czas, po lekcjach.

Quattro, 06.01.2017 13:18

rafi masz rację, że utrzymywanie dwóch dyrektorów zarówno SP2 i SP3 nie ma sensu, ale Twoj argument nie jest władzom na rękę. No i gdzie oni w takim wypadku wcisną ludzi na obiecane stołki? Przecież oni mają wielkie plany wobec Gim 1 kosztem szkół na Lenartowicza. Żakogród z Szafrańskim na czele opowiadają o niżu jaki dotknął nasz region a rodzice ciągle pytają- "gdzie my upchamy nasze dzieci ?". Napędzanie dzieci dla obecnego Gim 1 nie jest niczym nowym. Ale próby zamykania szkół juz nie jest moralne wobec dzieci i ich rodziców. Protesty i tak są nieuchronne.

kalafior, 06.01.2017 12:40

Czy nie lepiej w SP 2 zrobić 1-4 klasy a w gimnazjum nr.1 5-8 klasy?Teraz w SP 2 jest ciasnota a co dopiero będzie we wrześniu ?

Aleksa, 06.01.2017 12:22

Jak zwykle nas Rodziców nikt nie pyta o zdanie, a dla mnie jest ważne w jakich warunkach będzie się uczy moje dziecko i kto będzie uczył moje dziecko !!!!!! Czytam, że na osiedlu będą dwie podstawówki a w centrum jeden moloch. Pytam się, co za tym przemawia? Z pewnością nie dobro naszych dzieci. Szkoła to instytucja non-profit. Skoro na dzień dzisiejszy istnieją 4 szkoły to może być tak nadal. Przed reformą by cztery szkoły podstawowe, w tym SP2 i SP3 w jednym budynku (o wiele mniejszym). Teraz w tym gigancie ma by jedna szkoła. Chyba ktoś się z głupim na rozum zamienił. Rodzice pamiętajcie, że to my jesteśmy pracodawcą osób na państwowym wikcie, łącznie z p. Burmistrzem i Radnymi. To my Rodzice będziemy decydować czy p. Burmistrz i obecni Radni będą naszymi przedstawicielami i włodarzami w przyszłości.

kalafior, 06.01.2017 12:04

@abcabc Przeczytałam ostatnio że ; J. Mucha będzie brała udział w Idolu, Petru w Azja Expres , a Kijowski w Walce o kasę.Co ty na to?

Starybrat, 06.01.2017 11:37

Dla mnie panuje jakaś niezrozumiała zależność poparta chorą Kartą Nauczyciela. Wszystkim wiadomo, że mamy niż demograficzny, jesteśmy krajem z najniższym przyrostem naturalnym, oraz coraz mniejszą ilością dzieci. Natomiast ilość nauczycieli, szkół jest ciągle na tym samym poziomie, za co oczywiście wszyscy płacimy( pomijam już niedorzeczne pensum nauczycielskie, ilość urlopu i inne przywileje- np. roczny, płatny urlop na poratowanie zdrowia) Pewnie zaraz otrzymam na tym forum, kilkadziesiąt postów w stylu, trzeba było zostać nauczycielem, więc je wyprzedzając odpowiadam, nie ma obowiązku być nauczycielem, zwłaszcza jak widać po wielu statystykach i opracowaniach, poziomie nauczania coraz gorszym.

zandrychowa, 06.01.2017 11:09

Cztery podstawowe niech będą jak kiedyś i nikt nie będzie narzekał

abcabc, 06.01.2017 08:42

obecny rząd jak zwykle swoimi decyzjami wyrządza więcej szkód niż pożytku

rafi, 06.01.2017 08:31

Komentarz usunięty przez autora.

Azazello, 05.01.2017 22:20

Oprócz obrażania władzy wybranej przecież przez obywateli tego miasta nie podajesz Robin Hood żadnych argumentów poza tymi, które wspierają Twoje własne interesy. Skoro przed reformą 1999 r. istniała SP 2 i SP 3 to G 1 PRZEKSZTAŁCI się na powrót w SP 3, a może i G 2 w SP 5, czemu nie. Nie słyszałem by Burmistrz coś deklarował. Może w lasach Sherwood coś trąbiono. Moralność Kalego. My się przekształcimy i będzie git, a inni niech zostaną wchłonięci...

RobinHood, 05.01.2017 21:20

Żakolandii po prostu się wydaje, że skoro mają burmistrza celebrytę to mogą bawić się w Pana Boga czyli tworzyć i zabierać co popadnie. Julka zgadzam się- Wanat i Szafrański szukają na siłę sposobu utrzymania się w grze- przecież Żak nie będzie wiecznie burmistrzem. Azazello naucz się czytać ze zrozumieniem bo się kompromitujesz- wyraźnie jest napisane, że reforma edukacji przewiduje NIE TWORZENIE lecz przekształcanie szkół a skoro mamy Dwójkę obok Gimbazy 1 to z automatu ją wchłania- więc tworzenie trójki nie ma sensu. Natomiast w Gimbazie 2 na osiedlu jest jeden budynek i należy go tylko przekształcić/reaktywować. Czy to takie trudne do zrozumienia? :) Oceniając Twój poziom czytania ze zrozumieniem zakładam, że jesteś absolwentem Gimbazy 1 :) W głowach wam się Żakoludy pomieszało.

Julka77385, 05.01.2017 20:55

To moze w gimnazjum 1 p.Szafranski z p.Wanat zrobia sobie szkole prywatna a pan burmistrz im pomoże.Komitet reaktywacji szkoły podstawowej nr 5 juz robi to co trzeba .A mysle ze kuratorium nie podejmie pochopnej decyzji wezmie pod uwage dobro dzieci a nie prywatne porachunki zakolandi

Azazello, 05.01.2017 20:52

Dlaczego SP 5 ma powstać, a SP 3 nie? Rozumiem, że w grę wchodzą tylko rozwiązania klarowne i sprawiedliwe. Na osiedlu mają być dwie podstawówki, a w mieście jeden moloch? Cóż to za rozwiązanie i jakie przemawiają za tym rzeczowe argumenty? Chyba tylko takie jak "bezstronnego" nauczyciela Gimnazjum nr 2 "Quattro", że dobre wyniki Gimnazjum nr 1 to zasługa korepetycji za pieniądze rodziców. A u Was Quattro dzieci nie chodzą na korki? hę?

Quattro, 05.01.2017 20:20

Jak widać "tonący brzytwy się chwyta"- tylko nie wiadomo który bardziej- dyr. Pachel czy Szafrański ? Cały ten "Komitet" to pic na wodę ponieważ to SP2 zgodnie Reformą ma wchłonąć Gimnazjum nr 1. Także mówienie o "powołaniu" nowej szkoły to bzdury. -------------- Natomiast na osiedlu Lenartowicza ma powstać Reaktywowana Szkoła Podstawowa nr 5 i to ma z pewnością większy sens- jeden niezależny budynek z kompleksem sportowym- idealnie. Zastanawia mnie tylko dlaczego w artykule nie wspomniano, że na osiedlu gdzie stoi Gimnazjum nr 2 już dawno powstał Komitet Reaktywacji SP5 a ktoś bardzo "inteligenty" związany z Gimnazjum nr 1 uznał chyba ten pomysł za bardzo trafny i "zapożyczył" go sobie celem powstania "Komitetu Przywrócenia Szkoły Podstawowej nr 3". - trochę żałosne. ------------- Odnośnie "wielkich sukcesów" w Gimnazjum nr 1- należy przede wszystkim podziękować rodzicom tych dzieci, że chcieli wyłożyć swoje prywatne pieniądze i posyłać dzieci na korepetycje dzięki czemu mogą odnosić sukcesy dla szkoły. Szkoda, że wszystkie działania Gim 1 podyktowane są pod publikę na MN a nie dla dobra dzieci. Czy już zawsze wszystkie działania w Gim 1 będą dyktowane pod politykę żakogrodu? Pomimo waszej próżności życzę dalszych sukcesów.