reklama

Duży pożar. To było prawdopodobnie podpalenie [FOTO]

, Wiadomości, 11.04.2015 06:45, (red)
Kilkudziesięciu strażaków z gminy Andrychów gasiło w nocy duży pożar.
Duży pożar. To było prawdopodobnie podpalenie [FOTO]

 

Sygnał o pożarze strażacy dostali w sobotę (11.04) około 2 w nocy. Płonął stary, obecnie niezamieszkały budynek przy ulicy Farmerskiej w Sułkowicach Bolęcinie, obok tzw. byłej owczarni.

 

W akcji gaśniczej brali udział strażacy z JRG Andrychów oraz z OSP Sułkowice Łęg, Sułkowice Bolęcina, Zagórnik i Rzyki. Strażacy mieli problem z wodą, którą musieli dowozić.

 

- W chwili dojazdu pierwszych zastępów cały budynek objęty był już płomieniami i zawalała się konstrukcja stropodachu. Przed zniszczeniem uratowano pozostałą część kompleksu, który był połączony z tym budynkiem, stanowiące razem jedną strefę pożarową. Wodę dowożono i czerpano z hydrantów przy ul. Racławickiej w Sułkowicach (ok. 1,5km) - relacjonują strażacy z Andrychowa.

 

Po ponad dwugodziunnej akcji pożar został ugaszony. Budynek spłonął niemal całkowicie, ale strażakom udało się uratować sąsiednienie zabudowania przeds speleniem.

 

Trwa szacowanie strat i ustalanie przyczyny pożaru. Wstępnie - jak się dowiadujemy – przyjmowana jest wersja, że doszło do podpalenia.

 

 

 

foto: JRG Andrychów

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

guide, 11.04.2015 10:26

na stronie strażaków z Andrychowa jest dużo zdjęć