Dużo kolizji na zimowych drogach

, Wiadomości, 09.01.2017 11:30, a
Znacznie pogorszyły się warunki na drogach, jest niebezpiecznie i ślisko
Dużo kolizji na zimowych drogach

U większości kierowców zmiana warunków drogowych wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu, ale niestety niektórzy dopiero po „szkodzie” zdają sobie sprawę z zagrożenia

 

Tylko w ciągu weekendu na terenie powiatu wadowickiego doszło do 11 kolizji drogowych.

 

- Najczęstszą przyczyną tych zdarzeń było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze lub nieprzestrzeganie przepisów drogowych - informuja policjanci.

 

Policjanci podczas kontroli ujawniają także kierowców, którzy nie stosują się do obowiązujących ich zakazów lub przepisów prawnych.

 

W niedzielę (8.01) w miejscowości Półwieś policjanci zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik samochodowy marki Scania wraz naczepą, którym kierował 60-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Podczas kontroli okazało się, że kierujący posiadał wydany przez Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Ponadto kierujący nie posiadał aktualnej polisy OC.

 

- W powyższej sprawie będzie prowadzone dalsze postępowanie. Do sądu zostanie skierowany wniosek z art.  244 KK za  niestosowanie się do wyroku sądu - informuje policja.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Betty, 09.01.2017 19:38

Sporo dróg gminnych jest utrzymanych "na biało" - po kilku dniach mrozu są to już lodowiska. Kiedyś takie drogi sypane były piaskiem. Teraz - mam wrażenie - że drogi to sypią solą lub .... niczym nie sypią. Ciekawa jestem jaką dopuszczalną bezpieczną prędkość zaleci policja na takiej jezdni - lodowisku; czy będzie to 0 km/h?