Droga jak sitko. Będzie remont! [FOTO, AKTUALIZACJA]

, Wiadomości, 28.04.2017 19:00, PG
Tak wygląda droga tuż za Szpitalem Wojewódzkim w Andrychowie.
Droga jak sitko. Będzie remont! [FOTO, AKTUALIZACJA]

 

Odłam ul. Dąbrowskiego wygląda jak sitko. Nie dość, że ta kilkusetmetrowa droga jest żwirowa to dodatkowo pełno na niej dziur. Najgorzej jest kiedy pada deszcz, wtedy trzeba poruszać się w błocie.

Okoliczni mieszkańcy wiele razy wnioskowali w Urzędzie Miejskim o naprawę tej drogi ale zawsze odsyłano ich „z kwitkiem”.

 

Piszą do nas w tej sprawie:

Mimo wielu próśb,  wniosków pisemnych oraz innych zabiegów mieszkańców przez kilkanaście ostatnich lat nie udało się wyegzekwować na rządzących dbałości o właściwe utrzymanie drogi a już o wykonaniu asfaltu nie wspomnę. W chwili obecnej samochody mieszkańców są uszkadzane w codziennej jeździe po dziurawej jak sito drodze niszczącej podwozia, zderzaki, a nawet powodujacej pękanie sprężyn w zawieszeniach. Dzieci i dorośli szczególnie w okresie złej aury i po zmroku są narażeni na zwichniecia i złamania nóg poruszając się po nieoswietlonej drodze z głębokimi wyrwami często zamaskowanymi wodą. Na wnioski o odszkodowania za uszkodzone zawieszenia w wyniku braku utrzymania przez urzędników drogi gminnej, odpowiadają pisemnie, że dziury np. po zimie to rzecz normalna oraz z racji że nikt nie wezwał policji to znaczy ze uszkodzenia samochodu nie ma. Dziury są cały rok a po okresie zimowy drogą praktycznie nie da się przejechać w cywilizowany sposób. Wszelkie naprawy zza biurka urzędnicy odpowiedzialni planują na zasadzie: wsypiemy trochę kamienia w dziurę i błoto i będzie po sprawie. Ale sprawa niestety się nie rozwiąże bez profesjonalnego podejścia do tematu. Prosimy o pomoc w naglosnieniu naszego problemu - mieszkańcy.

 

Zobaczcie.               

 

 

AKTUALIZACJA 28.04.2017

 

Mieszkańcy doczekają się remontu. Na czwartkowej (27.04.) sesji Rady Miejskiej radni przeznaczyli na modernizację drogi bocznej od ul. Dąbrowskiego kwotę 180 tys. zł.


Jak informuje wiceburmistrz Mirosław Wasztyl roboty mają się rozpocząć tuż po weekendzie majowym, jak tylko pogoda się poprawi.

 

 

 

Droga jak sitko w centrum miasta [FOTO]

Tak wygląda droga tuż za Szpitalem Wojewódzkim w Andrychowie.

Odłam ul. Dąbrowskiego wygląda jak sitko. Nie dość, że ta kilkuset metrowa droga jest żwirowa to dodatkowo pełno na niej dziur. Najgorzej jest kiedy pada deszcz, wtedy trzeba poruszać się w błocie.

Okoliczni mieszkańcy wiele razy wnioskowali w Urzędzie Miejskim o naprawę tej drogi. Ale Zasze odsyłano ich „z kwitkiem”.

Zobaczcie.                                                                                                               

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

marcin1970, 28.04.2017 19:22

abcabc nawet twoi koledzy mówią że z każdym dniem coraz głupsza ta twoja propaganda. dobre pytanie - ile by czekali mieszkańcy gdyby nie nagłośnili tak mocno sprawy?

kaczor, 28.04.2017 19:09

ciekawe ile by czekali gdyby nie nagłośnienie sprawy? abcabc znowu głupią propagandą kompromitujesz szefa.

tomasznasz, 28.04.2017 19:05

Dobrze że radni w końcu dali na to kasę. ale takich dróg w potrzebie jest mnóstwo wbrew temu co wypisują opłacani klakierzy żakolandii.

tomasznasz, 28.04.2017 19:04

Prymitywna opłacana propaganda abcabc. I wstyd dla mocodawców tego klakiera. Człowiek pisze że kilkanaście lat czekają na ten remont a klakier że burmistrzowie "szybko reagują na potrzeby mieszkańców" Zakowi kończą się rządy, jest na stołku od 2010 roku, mamy 2017. To jest szybko???? Ile płacą za taką prymitywną propagandę? Ile pensji Żak "zgarnął" przez ten czas? Ile ten wiceburmistrz?

krisu78, 28.04.2017 18:53

"Mimo wielu próśb, wniosków pisemnych oraz innych zabiegów mieszkańców przez kilkanaście ostatnich lat nie udało się wyegzekwować na rządzących dbałości o właściwe utrzymanie drogi a już o wykonaniu asfaltu nie wspomnę. " Z tego Żak rządzi od końca 2010 a mamy 2017 rok Faktycznie "brawo".

abcabc, 28.04.2017 18:46

brawo dla panów burmistrzów że szybko reagują na potrzeby mieszkańców

krisu78, 28.04.2017 18:21

Sorry chłopie albo masz gorszy dzień albo za dużo prymitywnej propagandy się nasłuchałeś. Myślałem, że masz więcej rozumu. 500 plus nie ma nic do drogi gminnej. Równie dobrze możesz ONZ winić. Co do meritum - dobrze że radni w końcu zdecydowali się przekazać pieniądze na ten remont. Dziekuję w imieniu rodziny :)

Keson, 09.04.2017 05:59

nie ma kasy poszlo na 500+

Leny, 08.04.2017 14:47

800 metrów wcześniej za przejazdem kolejowym w kierunku Rzyk jest droga cała wybrukowana kostką do paru ładnych lat pierwsza w okolicy... dlaczego bo byli radni tam mieszkają ..... żal osobowym samochodem można się zawiesić na misce olejowej walka o porawe trwa już 2.5roku. W głębi drogi wynajmuje dom agencja która pośredniczy w zatrudnieniu Ukraińców w naszej gminie co powoduje ze średnio na godzinę przewija się od 15 do 20 samochodów dostwczych i osobowych ruch większy jak na głównej ... urzędnicy maja do w duuuu

tomacik, 07.04.2017 13:47

@kyfy. A nie macie tam radnych a nie wzywanie tam karetki czy straży pożarnej? A tak wogole to kto wie cokolwiek o tej drodze? ...

kyfy, 07.04.2017 13:04

U nas jest podobnie .Pisma ,spotkania i prośby a interwencje.Oczywiście nie ma pieniędzy.Jedziesz na miasto a tu sadzą 10 000 bratków. Może bratki zagłosują na obecnego burmistrza bo ja na pewno nie.