reklama

Drewniane skrzynie na zabawki - warto czy nie warto?

Wiadomości, 21.09.2023 07:08, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Drewniane skrzynie na zabawki - warto czy nie warto?

Przy projektowaniu dziecięcego pokoju, niezwykle istotne jest znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak sprawić, by w królestwie zabawek i różnych skarbów zawsze panował ład i porządek. Zadanie to jest niezwykle trudne, bo dzieci nie lubią sprzątać, a już segregowanie rzeczy i odkładanie ich na swoje miejsce jest dla nich niczym pchanie kamienia przez Syzyfa pod wielką górę. Rodzice jednak mają na to kilka trików i jednym z nich są skrzynie - siedziska na zabawki. Jak je można wykorzystać? Sprawdzamy!

Pojemnik na klocki dla wielkiego budowniczego

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem do utrzymania porządku w dziecięcym pokoju są regały i szafy. Można w nich układać wiele rzeczy, a przy pomocy różnych kartonów czy pudełek segregować zabawki i gry, by można było je potem łatwo odnaleźć. Takie meble jednak mają też swoje wady. Dzieciom trudno jest na przykład dostać się do najwyższej półki, dlatego próbują wspinać się albo, co gorsza, układają piramidę z puf, by sięgnąć po zabawkę. Takie pomysły mogą skończyć się źle.

Inną kwestią jest fakt, że dzieci nie zawsze są zainteresowane żmudnym sortowaniem klocków czy gier, dlatego w konsekwencji regały lśnią pustkami, a przedmioty są porozrzucane po kątach. Problematyczne są tutaj szczególnie klocki, które zajmują ważne miejsce w pokoju małego budowlańca i jest ich tak dużo, że oryginalne małe skrzyneczki nie są w stanie ich wszystkich pomieścić.

Właśnie w takim przypadku mogą sprawdzić się drewniane skrzynie na zabawki. Można tam wrzucać dowolną ilość klocków, bez konieczności ich segregowania. Taka metoda spodoba się dziecku, ponieważ uprzątnięcie klocków nie zajmie dużo czasu, a wszystko będzie zawsze na swoim miejscu. Bardziej skrupulatne dzieci, mogą segregować klocki do mniejszych skrzyneczek czy woreczków i dopiero wtedy pakować do skrzyni. To sprawdzony pomysł, szczególnie na zestawy klocków Lego, które przyjemniej składa się, gdy są posortowane.

Skrzynia na skarby dla małego malarza

To, co przykuwa uwagę rodziców do takich mebli jak skrzynie na zabawki, to fakt, że pełnią one dwie funkcje: pojemnika na różne przedmioty i siedziska. Dzięki temu można zrezygnować z krzesełek, jeśli w pokoju nie ma zbyt wiele miejsca i zastąpić je taką właśnie skrzynią. Producenci mebli dziecięcych oferują także skrzynie z wygodnym materacykiem, by podczas siedzenia było miękko i wygodnie.

Drewniane skrzynie na zabawki ustawione przy stoliku mogą pełnić funkcję przybornika z niezbędnymi akcesoriami do malowania czy majsterkowania. Można do nich bowiem włożyć malowanki, bloki rysunkowe, pudełko z kredkami, plastelinę czy zestaw koralików do nawlekania. Kiedy maluch będzie chciał rysować, wyciągnie wszystkie przedmioty, a po skończonej zabawie szybko odłoży je na miejsce. To wyeliminuje widok porozrzucanych kartek czy kredek w całym pokoju, a przy okazji wyznaczy dziecku strefę do rysowania w jego własnym pokoju. Warto mieć jedynie na uwadze, że kredki czy przybory do malowania mogą brudzić wnętrze skrzyni, dlatego rozsądnym wyjściem z sytuacji jest przygotowanie kartonów, skrzynek czy woreczków na takie elementy, by nie wkładać ich luzem do środka skrzyni.

Miejsce na koce i dodatkowe akcesoria w pokoju dziecka

Pojemne drewniane skrzynki mogą jednak mieć zupełnie inne przeznaczenie. Można je bowiem wykorzystać także, by schować w nich dodatkową pościel, koce czy choćby kurtki zimowe. Skrzynia na co dzień może być wykorzystywana po prostu jako siedzisko i jeśli dziecko nie potrzebuje wkładać do niej różnych zabawek, to może również posłużyć jako przechowalnia innych przedmiotów.


- artykuł sponsorowany -

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy