reklama

Donald Tusk przyjechał do Kęt na pogrzeb starosty powiatu oświęcimskiego

, Wiadomości, Ostatnie pożegnanie, 24.09.2021 16:15,
Setki osób uczestniczyły w piątkowe popołudnie w uroczystościach pogrzebowych pochodzącego z Kęt Marcina Niedzieli, który był starostą powiatu oświęcimskiego, mężem posłanki Doroty Niedziela.
Donald Tusk przyjechał do Kęt na pogrzeb starosty powiatu oświęcimskiego
Msza św. żałobna odprawiona została o godzinie 14:00 w kościele św. Małgorzaty i św. Katarzyny w Kętach. Po mszy kondukt żałobny przeszedł na cmentarz komunalny w Kętach.

W uroczystościach uczestniczyły setki mieszkańców, samorządowców z całego regionu, przedstawicieli różnych organizacji i instytucji, a nawet polityków, m.in. Donald Tusk.

Śp. Marcin Niedziela rozpoczął działalność polityczną od pracy na rzecz Ruchu Stu. W Platformie Obywatelskiej działał od 20 lat. Nieprzerwanie od 2010 r. był Radnym Powiatu Oświęcimskiego. W 2018 r. został Starostą Oświęcimskim.

Był powszechnie lubianym i cieszącym się szacunkiem człowiekiem, otwartym na merytoryczne argumenty politykiem i samorządowcem. Odszedł w wieku zaledwie 56 lat.

– Kiedy czuły narrator napisałby o tym powieść, miałaby ona blaski i cienie. Ale zawsze w całej tej opowieści przewijałyby się trzy słowa, które są kwintesencją naszego wspólnego życia: miłość, uczciwość i szacunek

– powiedziała Dorota Niedziela.

- Myślę że wszyscy, którzy nas znali, wiedzieli że te słowa są dla nas najważniejsze. I te słowa, Marcinie, dziś Ci dedykuję. Myślę że one cechują naszą rodzinę. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy tu przybyliście, to dla nas i Marcina wspaniały dzień. Dzięki wspomnianym słowom stworzyliśmy rodzinę, która do końca mogła być razem. I która pewnie jako nieliczna, mogła wspólnie przeżywać umieranie. Jak już powiedział ks. Kazimierz Sowa, byliśmy do końca razem. I w tę piątkową noc umieraliśmy wszyscy w czwórkę. Bez strachu, bez rozpaczy, trzymając się za ręce
- dodała wdowa.
foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ƅarte, 24.09.2021 20:00

"Donald Tusk przyjechał do Kęt na pogrzeb" i co ?