reklama

Deszczową porą ruszyły fontanny

, Wiadomości, 14.05.2014 15:10, (red)
Było słonecznie – nie działały. Jest ulewa – ruszyły i fontanny. Co za zbieg okoliczności... W urzędzie w sprawie zagrożenia powodziowego akurat obradował Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego.
Deszczową porą ruszyły fontanny

W deszczową w środę (14.05) w Andrychowie „odpalono” w końcu fontanny. Mało kto jednak je podziwia. Wszak wody ostatnio w Andrychowie (i nie tylko) mamy nadmiar.

 

Od rana pada deszcz, a synoptycy zapowiadają, że najgorsze dopiero się zacznie w nocy ze środy na czwartek. Intensywne deszcze zapowiada są na czwartek i piątek. Może być niebezpiecznie.


Dlatego w środę przed południem burmistrz Tomasz Żak zwołał posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Komunikat po spotkaniu głosi, że gminne służby są przygotowane na wypadek powodzi.

- Wzięli w nim udział szefowie wydziałów Urzędu Miejskiego, Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Straży  Miejskiej, Ośrodka Pomocy Społecznej, Zakładu Gospodarki Komunalnej i Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Wszystkie te instytucje i służby są w pogotowiu, a ich sprzęt został sprawdzony. W pełnej gotowości są pojazdy, koparki, przygotowano ponad pięć tysięcy worków. Zabezpieczane są ujęcia wody, gminne budowy i sprawdzane są rowy odwadniające – informują urzędowe media.

 

Wieprzówka w Andrychowie. W środę pod kontrolą

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ogi33, 17.05.2014 13:52

no bo idzie człowiek przez miasto leje się z góry i leje a te głupki jakby specjalnie żeby mnie wku... puścili by lało się z dołu no masakra ! zidiociały Leń nad lenie! !

azquit, 17.05.2014 10:59

Komentarz usunięty przez autora.

ogi33, 17.05.2014 10:24

bo tylko oni mają jeszcze siłę widzieć to w ramach CZARNEGO HUMORU zwykli mieszkańcy ZAŁAMUJĄ RĘCE i czekają na jesienne wybory

asquit, 16.05.2014 23:37

śmieje się z tego tylko nieliczna opozycja

krisu78, 15.05.2014 11:22

\"Ludzie śmieją z pomysłu ekipy żaka żeby fontanny uruchomić w takie deszcze ale tak naprawdę to nie jest do śmiechu. Na razie woda jeszcze w rzece a co będzie jak zaczną się kłopoty? Przy ekipie pana żaka i jej śmiesznych pomysłach to cała nadzieja w strażakach i ludziach niezależnych od władzy\". @ mareczek. do tej pory na strażaków zawsze mogliśmy liczyć to teraz \"mareczek\" też.

krisu78, 15.05.2014 11:18

jeśli moge włączyć się to raczej ty gwidon weź metr:) przy okazji gdyby ekipa żaka robiła znowu imprezę na parkingu przy kościele w Zagórniku, zmierz odległość parasoli browaru od kościoła. czy materiały wyborcze do europarlementu w urzędzie miejskim na 2 tygodnie prze wyborami są legalne? dla mnie jasne jest że jeśli dzisiaj je usunęli z urzędu to zostali trafieni i zatopieni. a jeśli nie to albo mają nerwy ze stali:) albo nic wielkiego się nie stało:) dziś po robocie pewno dowiemy się co zrobił żak od urzędników.

gwidon, 15.05.2014 10:53

martinez, polecam wziąć metr i mierzyć, do 200 metrów dużo brakuje

politolog, 15.05.2014 10:37

Co do tematu głównego. po tym jak ekipa żaka włączyła fontanny nie wtedy jak było słońca ale teraz jak są ulewy to już chyba chciałbym żeby żak i jego ludzie ograniczyli się do składania kwiatków, wręczania, uśmiechania. Jak nawet tutaj dają plamę to katastrofa. Przecież nawet mamnewsa to wyśmiał.

politolog, 15.05.2014 10:36

Wiadomo że babski i inni obecni koalicjanci żaka głosowali pietrasowi „jak trza” budżety i inne rzeczy ale ich tknąć nie wolno bo teraz są żakiem? A jeśli to prawda że teraz opowiadają jak to byli w opozycji do pietrasa to kpina, żeby nie powiedzieć że to dopiero dwulicowość i zakłamanie. Jednym księżom propaganda żakolanii wypomina \"politykowanie\" ale temu który jawnie popiera i wychwala żaka to nie, to „super gość”. To jest dopiero zakłamanie. Dlatego propagandą żakoalndii bym się nie przejmował tylko ją punktował.

martinez, 15.05.2014 10:11

\"tylko w internecie jest was wielu\" napsiał asquit po tym jak popatrzył w lustro:)

asquit, 15.05.2014 09:59

chyba coś ci się pomyliło, ten drugi wpis z 9 48 miałeś zrobić pod innym nickiem.pomyliło ci się coś tylko w internecie jest was wielu

martinez, 15.05.2014 09:48

dwulicowośći zakłamanie? ekipa od żaka chce nam wmówić kłamstwo. babski, kobielus i inni obecni koalicjanci żaka głosowali pietrasowi budżety, podatki, absolutoria i inne rzeczy. znaczy się popierali pietrasa w tym co najważniejsze. ale że babski kobielus i inni popierają też żaka to im przeszłości sie nie wypomina. jeszcze gorzej. propaganda od żaka chciałaby żeby ludzie myśleli że nie rządzili razem z pietrasem chociać już dawno ludzie pokazali po głosowaniach co robili ci panowie.

martinez, 15.05.2014 09:43

dwulicowość i zakłamanie? jeszcze dwa dni temu propaganda od żakolanii chciała obrzydzić ludziom imprezę bo kubień z młodymi zrobił akcję medyczną i przy okazji z 200 metrów od kościoła powiesił baner z adresem strony internetowej. nawet coś o organach państwowych gadali. ale materiały wyborcze w samym urzędzie to dla tych od żaka nic takiego. do tego larum wielkie podnieśli jakby zapomnieli co robi żak (żegnanie piegrzymek, wręczanki w kościele a międzyczasie razem na spotkaniach gdzie Senyszyn jaka Jana Pawła II nazywa skarlałym starcem czy staruchem) jakby zapomnieli jak żaka wychwala proboszcz z jednej wioski i im to nie przeszkadza.

zandrychowa, 15.05.2014 06:38

Niestety ale radny kubień i penkali po raz kolejny pokazali że potrafią tylko wyszukiwać problemy których nie ma. Niech sobie obaj przypomną co działo się w gminie kiedy kiedy byli u władzy.Czy było wtedy takj cudowanie i kolorowo?> Jednym słowem: panie kubień i penkala to co uprawiacie to wielkie zakłamanie i dwulicowość

mareczek, 14.05.2014 22:21

Ludzie śmieją z pomysłu ekipy żaka żeby fontanny uruchomić w takie deszcze ale tak naprawdę to nie jest do śmiechu. Na razie woda jeszcze w rzece a co będzie jak zaczną się kłopoty? Przy ekipie pana żaka i jej śmiesznych pomysłach to cała nadzieja w strażakach i ludziach niezależnych od władzy.

krisu78, 14.05.2014 22:00

tego jednego opowiadanego przez koalicjanta żaka nie mogę bo bym spalił pewną osobę. 2 pozostałe żarty krążą wokół tego jaką to burzę mózgów musiał zrobić żak ze swoim \"dworem\" że wymyślili że akurat w największe ulewy będzie dobrze uruchomić fontanny:)

ogi33, 14.05.2014 21:46

@krisu78 no to dawaj byłoby coś na temat "też płaczących nad Andrychowem fontann"

igor5, 14.05.2014 21:46

ale i tak fajnie że odpalili fontanny teraz... przecież mogli to zrobić dopiero w Boże Narodzenie... myślmy pozytywnie i śmiejmy się dalej ...

krisu78, 14.05.2014 21:39

tak szybko żeby nie ciągnąć tematu którego według propagandy żakolandii nie ma a który w taką nerwowość ich wprowadził:) leskow jeśli materiały z reklamami wyborczymi znikną jutro z urzędu to będzie jak przyznanie się do winy. co do żartów na temat żaka i uruchomienia fontann teraz gdy tak paskudnie leje to znam 3 żarty na ten temat. jeden opowiada koalicjant żaka.

krisu78, 14.05.2014 21:36

ok. igor:) mi też zdarza się wiedz że wiem że to ty pierwszy wyczaiłeś o co chodzi w tej obsesji na punkcie kubienia.

igor5, 14.05.2014 21:27

przypominam wszystkim cytującym że twierdzenie \" asquit z małpą kochali się kiedyś w Kubieniu ale on wybrał kobietę\" jest mojego autorstwa i cytowanie ww twierdzenia bez podania autora będzie ścigane z urzędu...

martinez, 14.05.2014 21:14

Żeby nie ciągnąć tematu którego według propagandy zakolandii nie ma:) Chciałbym przyłączyć się do gratulacji dla żaka i jego ekipy za uruchomienie fontann w taki czas. jak myślicie ile żartów krąży już dziś po Andrychowie o żaku po tym jak fontanny uruchomili dopiero teraz, kiedy leje że hej? nawet mamnewsa nie wytrzymał "Było słonecznie – nie działały. Jest ulewa – ruszyły i fontanny. Co za zbieg okoliczności... "

martinez, 14.05.2014 21:13

Kubien pisze ""Reklamy w miesięczniku zamieszczono zgodnie z prawem." Miłośnicy żaka kłamią że kk chce kogoś cenzurować. Bzdura na resorach. Albo miłośnicy żaka sami mają problem z czytaniem ze zrozumieniem albo miłośnicy żaka robią z nas idiotów. Zgadzam się z jednym z komentatorów. W obu przypadkach cenę zapłaci żak. PS. do punktu 3 xpeka. a to nasza wina xpek że wszyscy twoi znajomi to drżacy o utratę stołków asquit i gwidon których kubien odrącił i wybrał kobietę?:) a czyms konkretnym to może by się zajął żak? to już nudne czytać jak on ciagle coś wręcza, gdzie rozdaje uśmiechy, gdzieć chwali się bimbaniem cały dzień a propaganda w tym czasie apeluje żeby to inni zajęli się robotą.

igor5, 14.05.2014 21:11

w erze kręcenia lodów można się spodziewać wszystkiego najgorszego...... czego dobrego można się spodziewać po kimś kto zatrudnia na publicznym stanowisku osobę ze 118 zarzutami prokuratorskimi ??? niech sobie każdy szczerze odpowie na to pytanie ...

leskow, 14.05.2014 21:07

xpek kłamiesz i jesteś godny politowania. do tego powtarzasz zgrane chwyty propagandy typu niech się opozycja weźmie do roboty. może zaapeluj tak do bimbaczka - może nie zaboli?

xpek, 14.05.2014 21:01

1 nie jestem z żadnej propagandy więc proszę mnie nie szufladkować 2 nic mnie nie zabolało 3 niech ten kubień wreszcie zajmie się czymś konkretnym.dla większości osób które znam - jego postępowanie jest śmieszne i godne politowania

leskow, 14.05.2014 20:58

jutro to pewnie zadnych gazet nie będzie w urzedzie. aż tacy głupi to pewnie nie są. ale są świadkowie i są zdjecia

gregory, 14.05.2014 20:55

Czy jest afera czy nie ma przekonam się jutro. Musze zapłacic w urzędziw. Ciekawe czy gazety z reklamami wyborczymi jeszcze będą?:) Ale musiało nieźle zaboleć propagandę skoro od razu przystąpiła do ataku i zaczęła zaprzeczać. i jeszcze te kłamstwa. kubień pisze że gazeta mogła drukować co chce a żakolandia swoje kłamstwa. i jeszcze to robienie z nas przez propagandę żakolandii analfabetów i idiotów którzy nie potrafią czytać to według propagandy żakolandii można nam wszystko wmówić. PS. Leskow. Wiadomo że kubien wystartuje to pierwsze. drugie – chwała Pietrasa bo myślą że z nim mogą wygrać. stawiam ze nawet tu mylą się. Ale to ich problem.

leskow, 14.05.2014 20:54

xpek kłamiesz wpis na blogu: \"Reklamy w miesięczniku zamieszczono zgodnie z prawem. Kłopot w tym, że wyłożenie takich materiałów w magistracie jest nielegalne!\" http://dlaandrychowa.blogspot.com/2014/05/na-goraco-czy-magistrat-zama-prawo.html wstydź się kłamco i oszczerco!

Maksymilian, 14.05.2014 20:52

Wg.mojej oceny to żakolandia powinna przestać lać wodę a raczej w obecnej sytuacji powołać sztab kryzysowy aby woda nie zabrała \"przybytku\" koło hali sportowej.

xpek, 14.05.2014 20:46

czego ten radny uczy? Wuefu? Ja na jego miejscu wstydziłbym się jutro iść na lekcje. Jak tu młodym wychowanym w erze internetu wytłumaczyć się z próby cenzurowania gazet

leskow, 14.05.2014 20:38

a tak z innej beczki dziwi mnie że najpierw żak gratuluje pietrasowi decyzji o kandydowaniu a potem jego propagandyści ogłaszają, że kubień chce \"objąć władzę w mieście za wszelką cenę\" chociaż sam kubien nic o startowaniu w wyborach nie mówi. to się chyba nazywa insynuacje (trudne słowo a umiemy, pani asquit)

krisu78, 14.05.2014 20:33

aferą nie jest to co kubień napisał ani nawet to jak to musiało zaboleć propagande żakolandii skoro zamiast przemilczeć robi wielki szum. aferą jest to że propagaganda żakolandii znowu potraktowała andrychowian jak analfabetów, andrychowskich głupków jak to nazwał nas kiedyś jeden z propagandzistów żakolandii. kk pisze jedno, propaganda żakolandii wmawia nam kłamstwa. zupełnie jakby uważała że nie umiemy czytać ze zrozumieniem. Cenę zapłaci żak.

azquit, 14.05.2014 20:32

Komentarz usunięty przez autora.

leskow, 14.05.2014 20:29

no to komisarz wyborczy pęknie ze śmiechu! miłej zabawy

tomekx, 14.05.2014 20:25

Coś w tym jest.Ta \'afera\' z ulotką senyszyn w gazecie w urzędzie jest po prostu równie śmieszna jak poprzednie Po takich \'aferach\' widać o co tak naprawdę chodzi radnego Kubieniowi: objąć władzę w mieście za wszelką cenę,nawet kosztem ośmieszenia się przy wyciąganiu kolejnych nie-istniejących problemów w mieście Załóżmy że nauczyciel zarabia 3 tys.. Burmistrz - 12. W sumie , pan radny Kubień ma o co \'walczyć\', ale żeby robić z siebie błazna?

leskow, 14.05.2014 20:22

asquit kłamiesz pisząc \"radny kubień chce cenzurować gazety\". przeczytałem bloga i tam piszą: \"Reklamy w miesięczniku zamieszczono zgodnie z prawem. Kłopot w tym, że wyłożenie takich materiałów w magistracie jest nielegalne!\" nie kłam i nie rób z nas debili analfabetów!

azquit, 14.05.2014 20:20

Komentarz usunięty przez autora.

asquit, 14.05.2014 20:15

ps niech sobie przypomną czasy jak w wydawanych za nasze pieniądze nowinach andrychowskich gnoili politycznych przeciwników kto wtedy finansował tę kampanię - my

asquit, 14.05.2014 20:13

buhahahahaha kolejna afera godna radnego kubienia nie do wiary,całe miasto się śmieje jak radny kubień chce cenzurować gazety

igor5, 14.05.2014 20:07

http://dlaandrychowa.blogspot.com/2014/05/na-goraco-czy-magistrat-zama-prawo.html#more ...czyżby jakiś deal z czerwoną czarownicą ????

igor5, 14.05.2014 19:57

cyt.-Woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do głównej rzeki i do Bałtyku, więc nie słyszałem od dłuższego czasu o zjawiskach powodziowych, które by trwały dłużej niż tydzień czy dwa. -W zeszłym roku powódź, w tym roku powódź, więc pewnie ludzie są już oswojeni, obyci z żywiołem - powiedział pewien pajac i tego się trzymajmy....

westwi78, 14.05.2014 19:48

Szybki spływ jest właśnie po to, żeby rzeki nie wylewały. Problem w tym, że jest to robione partiami , a nie całościowo.

Maksymilian, 14.05.2014 19:36

barte;czy chcesz czy nie to jak to nieszczęście rządzi to tak się dzieje.Za rządów plaTWormy pogłębiono i wyregulowano potoki i małe rzeki co skutkuje bardzo szybkim spływem wody do większych rzek i jest nieszczęście na własną prośbę.

ogi33, 14.05.2014 18:50

jak zwykle Żmijka Jadowita (@abcabc) ślizgiem bezwazelinowym w sam środeczek otworu Lenia nad lenie bezsens i ohyda

ranyjulek, 14.05.2014 18:47

To wspaniały, ekscytujący, godny szacunku pomysł żeby w ciepłą i słoneczną pogodę fontanny były zamknięte a otworzyć je dokładnie w dniu kiedy leje jak z cebra. Brawo panie burmistrzu żak. Dokładnie takiego burmistrza i jego „dworu” nam trzeba. Wystarczająco sensownie i z szacunkiem jak dla propagandy żakolandii?:)

abcabc, 14.05.2014 18:37

jak zwykle przeciwnicy burmistrza nie mają nic sensownego do powiedzenia \\napisania/. stać ich tylko na drwiny i kpiny

Maksymilian, 14.05.2014 18:11

maniek;ten od otwierania imprez i wręczania dyplomów nie miał czasu odkręcić zaworu z wodą.

azquit, 14.05.2014 17:49

Komentarz usunięty przez autora.

maniek, 14.05.2014 17:32

Jak było ciepło i ładnie w kwietniu i maju fontanny nie działały, włączyli je w deszczową a raczej ulewą pogodę. \"gratulacje\" dla ekipy żaka co do sztabu kryzysowego to zwołują je w całym kraju. ale dziekuję burmistrzowi że akurat tego nie przegapił.

asquit, 14.05.2014 17:15

a coś się wydarzyło że zbyt późno? O co ci chodzi manipulatorze jeden? jesteś tak żałosny w szukaniu problemów tam gdzie ich nie ma,że już nawet chyba kubienia przebijasz

ogi33, 14.05.2014 17:13

od trzech dni wszędzie trąbią o fatalnych prognozach od dwóch dni nawet Rudy Leń chwali się przygotowaniami a dopiero dzisiaj Leń nad lenie zabiera się za ........ nie do wiary: zwołał i obradowali, i ogłosili tak wyprzedził sam siebie buuu ha ha ha

abcabc, 14.05.2014 16:20

burmistrz jak zwykle działa jak trzeba i z wyprzedzeniem.to jest właściwy człowiek na właściwym miejscu