reklama

Czy w Zatorze giną zagrożone gatunki ptaków?

, Wiadomości, 25.09.2018 20:15, DK
Zdania na ten temat są podzielone a sprawę bada policja.
Czy w Zatorze giną zagrożone gatunki ptaków?

Po jednym z polowań na ptactwo wodne, dwóch mieszkańców gminy Zator przeprowadziło obywatelski monitoring działań myśliwych. Okazało się, że myśliwi polowali na chroniony gatunek kaczki - cyrankę. Sprawę zgłoszono na policję.

Policja zabezpieczyła kartę pamięci z aparatu, na której znajdują się zdjęcia zastrzelonych zwierząt. Według ornitologów, ptaki są odstrzeliwane i zostawiane na pastwę losu.

Czy zarzuty są prawdziwe?

Nie do końca. Polowania przeprowadzane są na określony gatunek ptactwa, jednak czasami zdarza się, że w stado (w tym wypadku kaczek) wleci jedna z kaczek gatunku chronionego.

Przypomnijmy, że odstrzał odbywa się z odległości ponad 30 metrów, i pod kątem 60 stopni, więc często, ciężko jest ocenić czy w stadzie np. 20 osobników, nie ma jednego osobnika gatunku chronionego.

Za szkody wyrządzone przez dzikie zwierzęta w tym ptactwo, płacą rolnikom koła łowieckie. W dogodnych warunkach dzika zwierzyna potrafi zwiększyć populację nawet o kilka razy. Dlatego też odstrzał jest potrzebny.

A oto wpis jednego z mieszkańców gminy Zator, który przeprowadził „obywatelski monitoring działań myśliwych”:Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

aleocochodzi, 26.09.2018 12:36

Duża część myśliwych to stare komuchy i ubecja która nie mogąc już bezkarnie mordować ludzi przerzuciła się na zwierzęta.

Mieszkaniec2, 25.09.2018 23:17

Prawdziwy myśliwy powinnen zabijać zwierzęta chore,ktorym nie da sie niestety już pomoc albo w przypadku jeśli jest za duża ilość danego gatunku .A większość tych pseudo mysliwych to głupie chłopy co zabiją dla frajdy tylko człowiek jest do tego zdolny ....