Czy ta kłódka jest potrzebna?

, Wiadomości, 12.01.2017 15:00, PG
Na stadion, nie istniejącego już klubu LKS Halny, ciężko jest się dostać nawet... służbom ratowniczym.
Czy ta kłódka jest potrzebna?

Obecnie zarządcą boiska przy ul. Dąbrowskiego w Andrychowie jest AKS Beskid.


W tygodniu odbywają się tam treningi piłkarzy. Nie licząc czasu, kiedy przebywają tam sportowcy, brama na stadion jest zamknięta na kłódkę.


Jak już pisaliśmy latem, kiedy są cieplejsze dni, okoliczni mieszkańcy udają się tam na spacer lub pograć z dziećmi z dziećmi w piłkę. Wtedy jednak muszą wchodzić małą bramką z drugiej strony boiska. Wiele razy poruszali temat otwracia głównej bramy na stałe.

 

 

Problem staje się poważniejszy kiedy na tym terenie lądować ma śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kilka razy zdarzyła się sytaucja, że strażacy musieli na siłę rozwalać sławetną kłódkę lub wyciągać bramę z zawiasów, by karetka pogotowia mogła dostać się na boisko z ciężko chorym pacjentem i przekazać poszkodowanego do śmigłowca.Okoliczni mieszkańcy jak i straż pożarna apelują o demontaż, tej zbędnej w tym miejscu, kłódki.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

abcabc, 13.01.2017 17:04

niech mi ktoś przypomni za kadencji którego burmistrza zlikwidowany został klub Halny Andrychów przez co to boisko niejako straciło gospodarza?woźniaka, pietrasa czy Żaka ?

energiczna, 13.01.2017 00:17

Mieszkam blisko i właśnie widziałam jak sobie jeden kierowca radził z otwarciem tej kłutki że pod bramą czekali aż straż przyjedzie i otworzy to są fakty i jak dobrze pamiętam teście mówili że to karetka była z kęt

Ravique, 13.01.2017 00:07

Jestem pracownikiem najbardziej zainteresowanej grupy w powiecie , czyli ratownikiem medycznym k-01- ... Wszystkie zespoły w powiecie mają klucz do tej kłódki przypięty przy kluczykach z pojazdu. Nie mam więc pojęcia po co robić taki cyrk z bramą. My w razie potrzeby sobie otworzymy. Całe lata przyjmowaliśmy sobie śmigłowiec sami i świat toczył się dalej więc nie wiem o co chodzi? Strażacy to sobie prasę robią nawet za pomocą kłódki - dramat.

energiczna, 12.01.2017 21:03

Rozdają nowe wozy strażackie ale co z tego jak nawet tam nie wjada bo się nie da a jak była brama bez kłutki w każdej chwili podjeżdża straż i jeden strażak otwiera a tak tracą cenny czas władze opamiętajcie się

baby, 12.01.2017 19:19

tak bywa mieście gdzie nie ma burmistrza...oni tak mają - ..ch...uj,du..pa i kamieni kupa...
.
mimo to szacun za to że nie wysłał SM w celu aresztowania karetki i śmigłowca...

guide, 12.01.2017 18:57

a czy strażacy szybko przetną taką pancerną kłódkę, gdy liczy sie każda sekunda?

awea, 12.01.2017 18:47

bez sensu przecież tam i tak nie ma nic tym boisku wiec po co to jest zamknięte