Czy radni przypieczętują likwidację oddziału zakaźnego, dwóch poradni i szkoły rodzenia?

, Wiadomości, 18.11.2017 13:00, PG

Szykuje się sporo zmian w wadowickiej lecznicy. Wiemy dlaczego te poradnie mają zostać usunięte.

Czy radni przypieczętują likwidację oddziału zakaźnego, dwóch poradni i szkoły rodzenia?

W najbliższy czwartek (23.11.) radni Rady Powiatu Wadowickiego mają głosować uchwałę w sprawie zmiany Statutu Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach. Dyrekcja szpitala bowiem chce zakończyć działalność Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego oraz Gabinetu Diagnostyczno – Zabiegowego Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego z dniem 31.12.2017 roku.

Dlaczego? Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały oddział ten nie spełnia wymogów Ministra Zdrowia w zakresie pomieszczeń i urządzeń. Ponadto ZZOZ w Wadowicach został włączony do I poziomu systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opiek zdrowotnej, który nie obejmuje zakresu świadczeń zakaźnych. Dodatkowo lekarze na tym oddziale są w wieku emerytalnym.Swoją działalność mają też zakończyć Poradnie Dermatologiczna i Reumatologiczna funkcjonujące w Powiatowej Przychodni Specjalistycznej, bo nie ma chętnych lekarzy specjalistów, którzy chcieli by pracować w tych poradniach.

A to jeszcze nie koniec. Likwidacji ma ulec również Szkoła Rodzenia, która jest działalnością dodatkową prowadzoną przez personel Oddziału Ginekologiczno – Położniczego. Nie jest to zakres kontraktowany przez NFZ. Co ciekawe i tak zainteresowanie pacjentek tymi usługami było znikome.

Czy radni przychylą się do tych zmian? Okaże się za kilka dni.

Będziemy informować na bieżąco.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 20.11.2017 23:45

W dobie epidemiii i prawie paniki z powodu boreliozy,rosnącej ilości zachorowań z powodu żółtaczki typu A ,rotawirusy to rzec można przemyślana decyzja,tylko weźcie państwo radni pod uwagę fakt ze moze sie zdarzyć ze ktoś wam bliski bedzie leżał na zwykłym oddziale koło pacjenta z choroba zakaźna i moze być ciekawie...Niektorzy sie cieszą w końcu sie udało po tylu latach.

walet, 19.11.2017 08:54

@ arturnik20, masz rację, Pan ordynator to wspaniały człowiek, lekarz z profesjonalnym, a jednocześnie ludzkim podejściem do pacjenta. Wiem co piszę, Pan ordynator uratował mojej mamie życie, gdy jego "koledzy" postawili na niej krzyżyk.

marcin1970, 18.11.2017 22:07

Myślę że radnych powiatowych i p. Żaka może połączyć jedno. Wizja tzw. taczek wyborczych. Wydaje mi się że one wystarczą żeby radni z powiatu bez względu na opcje zaczęli w końcu dbać przede wszystkim o pacjentów a Żak „zmienił gadkę” i zrobił to do czego zobowiązywali go radni m.in. pan Kobielus a w efekcie opieki nocna zostanie przywrócona. Szkoda tylko że tak długo to trwa. Ale jestem pewno że opieka nocna wróci do Andrychowa a my wysłuchamy kolejnej wersji Żaka tym razem że da się. Taki cud z „wyborczymi taczkami” w tle :) Do tego biedni klakierzy będą się wić i kłamać potrójnie. Ale to problem ich i Żaka.

krisu78, 18.11.2017 21:51

W swoim czasie słowa Tomka, zależnych od niego mediów i klakierów zostaną przypomniane żeby ludzie wiedzieli „ile są warte” ale teraz ważne jest coś innego - niech Żak wykona to do czego zobowiązali go radni – czyli służba nocna ma wrócić i już. I to szybko!!!! Jakoś z braniem pensji burmistrza Żak nie ma kłopotów i nie zwleka.

krisu78, 18.11.2017 21:51

Wadowice to jedno (zgadzam się z przedmówcą), ale Andrychów to prawdziwy dramat. Niestety ale „zakolandia” w Andrychowie zamiast naprawą tego co sama przespała zajmuje się okłamywaniem andrychowian żeby ukryć swoje blędy. Nocna służba zdrowia została w okolicy i t to prowadzą ją i prywatni lekarze i publiczne zozy.

arturnik20, 18.11.2017 21:18

Niestety takiego ordynatora jaki jest na zakażnym w wadowicach próbują się pozbyć bo to jest lekarz z powołania.Nie potrzeba im takich którzy dogłębnie badają chorobę co za tym idzie zlecają szereg różnych badań bo to idzie z funduszu który im póżniej ukróci pensje . Porażka wielka

xpek, 18.11.2017 21:03

niestety czas przyznać że służba zdrowia pod rządami PIS-u powoli się zwija w Andrychowie i Wadowicach czas to przyznać : pisiory to kłamcy i manipulatorzy.miało być lepiej a jest gorzej

marcinmad, 18.11.2017 20:29

To co się dzieje w Wadowicach to oczywiście skandal. Prawie taki sam jak w Andrychowie. Pytam jak wielu Andrychowian – kiedy pan Żak zrobi to co czego zobowiązali władzę radni czyli w końcu przywrócona zostanie opieka nocna i świąteczna. Ile jeszcze mamy czekać????? Jak pan Żak nie pamięta do czego zobowiązywali władzę radni to niech posłucha sesji z września. Do roboty, bo kłamstwa klakierów wyszły na jaw. Taka opieka mimo reformy jest w okolicy i w całym kraju i prowadzą ją prywatne spółki lekarzy i publiczne. Czyli można jak się chce. Nie ma żadnej wymówki do tego co jest w Andrychowie panie Żak.

marcinmad, 18.11.2017 20:28

To co się dzieje w Wadowicach to oczywiście skandal. Prawie taki sam jak w Andrychowie. Pytam jak wielu Andrychowa – kiedy pan Żak zrobi to co czego zobowiązali władzę radni czyli w końcu przywrócona zostanie opieka nocna i świąteczna. Ile jeszcze mamy czekać????? Jak pan Żak nie pamięta do czego zobowiązywali władzę radni to niech posłucha sesji z września. Do roboty, bo kłamstwa klakierów wyszły na jaw. Taka opieka mimo reformy jest w okolicy i w całym kraju i prowadzą ją prywatne spółki lekarzy i publiczne. Czyli można jak się chce. Nie ma żadnej wymówki do tego co jest w Andrychowie panie Żak.

cath, 18.11.2017 15:51

To naprawdę chyba tylko początek.Na zakaźnym tylko chyba ordynator z tego co wiem jest w wieku emerytalnym,dwóm pozostałym trochę brakuje do emerytury przecież to nie policjantki,ani górniczki przodowe...

Starybrat, 18.11.2017 15:08

Skandalem jest zamykanie oddziałów zakaźnych, w czasie gdy wzrasta zachorowalność na boreliozę. Widać nikt nie zdaje sobie sprawy jakie spustoszenie może zrobić w organizmie ta choroba.

asquit, 18.11.2017 15:04

nic tylko pogratulować pisiorom udanej reformy służby zdrowia